Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Jacen

Komputer

Polecane posty

Witam.

Mam do wydania 5000zł i chciałbym złożyć z tego jakiś przyzwoity komputer przeznaczony do gier, mam już co prawda jakiś tam swój pomysł, ale chciałbym usłyszeć wasze opinie. 

Stawiałem na GTX 680 i AMD X8 FX-8350, po za tym minimum 8gb ramu. Co o tym sądzicie? I co z resztą sprzętu (płyta główna, zasilacz, obudowa itp.)

Dziękuje i serdecznie pozdrawiam. :3

Jeśli masz taki budżet to zapomnij o prockach AMD i bierz coś od Intela. 

Od siebie poleciłbym taki zestawik:

30a45s1.png

Jeśli miałby taki budżet to złożyłby taki sprzęt  Wspomniałeś, że nie chcesz podkręcać procka ale moim zdaniem warto takiego kupić który to umożliwia. Mimo, że nie jest to słabe CPU zapas mocy zawsze masz w kieszeni w razie potrzeby. Do tego czasu powinno Ci starczyć BOX'owe chłodzenie ale do OC musiałbyś wymienić na coś porządniejszego(np. Thermalright HR-02).  Wydajna karta graficzna, przewiewna obudowa, porządny zasilacz i jeden z najszybszych dysków twardych HDD (test na PClab.pl). 

Osobiście nie orientuje się w dyskach SSD więc takowego nie wybrałem(osobiście wziąłbym OCZ Vertex3). Zapewne któryś z użytkowników forum Ci takowego podrzuci. 

@2up i7 zmienił bym na jakąś i5. kolega jeżeli nie robi oc i nie renderuje filmów etc to nie wykorzysta mocy i7. To nam daje ok 400zł. Zasilacz można zmienić na OCZ ZS 550w - 100zł. Obudowe na Zalman Z9 (ale Fractal jak najbardziej też jest dobry)  a co do SSD to OCZ Vertex 4 za ok 450zł. Zaoszczędzoną kasę odkładaj i kup sobie chłodzenie wodne ;p

ASRock Z77 Extreme4

nVidia GTX 680 SuperClocked Signature 2

SSD OCZ Agility 3 120gb

Corsair DDR3 8GB(2x4GB) 1600MHz Vengeance Low Profile CL9

Corsair TX650 V2 (CP-9020038-EU) 650W

Intel Core i5-3570

A potem sobie dokupisz jakiś dysk np > Western Digital Caviar Blue 1TB

Obudowa to nie wiem 

Osobiście nie mam złych doświadczeń z dyskami Seagate. Wymieniony przez mnie jest oparty na technologii Samsunga. Nie opłaca brać się GTX'a 680 skoro 670 jest odrobinę słabsza i tańsza. Zawsze można lekko podkręcić i mamy 680tkę. Z takim budżetem nie oszczędzałbym na procesorze, komputer powinien być przyszłościowy więc taka i7demka starczy na długo. Zasilacz jest dla mnie najważniejszą rzeczą (bezpieczeństwo) a owe XFX'y są oparte na podzespołach SeaSonic'a.

Hmm sam mówisz , że nie warto oszczędzać na procesorze , więc czemu miał bym oszczędzać na grafice .A i7 to moim zdaniem strata pieniędzy ale jak tam chcesz :D

Z takim budżetem bym nie oszczędzał tylko brał najlepsze ale z rozumem w niektórych kategoriach. Karty graficzne się znacznie częściej zmieniają niż procesory w dodatku kiedy Intel nie ma zbytniej konkurencji. 

Od siebie polecę morele.net.

AMD tą przewagę, że nie zmieniają socketów jak Intel.

Polecam obudowe Corsair Carbide Series 400r, która na agito.pl dostajesz do dodatku zasilać Corsair VS 650W. Który starczy nawet na podkręczanie zestawu. A cena jest zmiejsza niż osobne kupowanie obudowy i zasilacza.

A pozostaje ale masz powyżej od innych.

A co do sklepów zawsze porównuj zewstaw kilku miejscach np. skapiec.pl, ceneo.pl itd.

i5 3750k + HD7970

nie warto dawać takiej kasy za GTX 680 który w wydajność jest podobny do wyżej podanej za taką cene też nie brać procesorów od AMD tylko i wyłącznie INTEL.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik