Skocz do zawartości
Lyos

Pomoc w dobraniu procesora.

Polecane posty

Witam, dwa lata temu kupiłem owy sprzęt i dziś chciałbym zamówić pod niego procesor. Oczywiście dokupuję drugą kość ram 8GB i zmieniłem 9600 na 1050 Ti 4gb (karte graficzną). Czy bylibyście w stanie podać mi jakieś dobre procesory do 1300zł pod ową płyte główną:?

lp. ID produktu Nazwa Cena   Ilość Wartość
1 432403 Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) (Dyski twarde 3,5'') 219,00 1              219,00
2 549804 Thermaltake Smart SE Modular 530W (SPS-530MPCBEU) (Zasilacze) 229,00 1              229,00
3 605202 Zalman Z3 - USB3.0 - CZARNA (Obudowy) 149,00 1              149,00
4 719424 Kingston HyperX FURY 8GB DDR4 2133MHz CL14 (HX421C14FB/8) (Pamięci RAM) 149,00 1              149,00
5 757623 Intel Core i5-6500, 3.6GHz, 6MB, BOX (BX80662I56500) (Procesory) 885,00 1              885,00
6 767616 LG SuperMulti GH24NSD1 RBBB (Napędy optyczne) 50,00 1              50,00
7 776793 EVGA GeForce GTX 960, 4 GB GDDR5, 128 Bit, 3XDP, DVI-I, HDMI, Box (04G-P4-3967-KR) (Karty graficzne) 969,00 1              969,00
8 779411 MSI B150M PRO-VDH, B150, DDR4, SATA3, USB 3.1, mATX (B150M PRO-VDH) (Płyty główne)

Według mnie, masz dobry procesor, ale jak chcesz wydawać kase, to możesz użyć procesorów Kaby Lake, tylko po aktualizacji biosu.

Intel Core i7-7700K, Intel Core i5-7600K

Ale niech jeszcze spec od hardware-u sie wypowie @SoldierPL

Ja tam bym kupił jakieś SSD niż procesor.

Sens wymiany by był, gdybyś bardzo chciał streamować i z powodu np. słabego neta chciałbyś użyć do tego procesora. Tak to podbijam pomysł z SSD, no i ew. ten RAM co pisałeś, chociaż wg mnie jest raczej zbędy do tej konfiguracji. Mój jedyny pomysł to wymiana płyty na coś z wyższej półki i właśnie odblokowany procesor, ale 1300 zł ci na to nie starczy :)

Ale to moze byc wina dysku ze jak czegokolwiek niedopale to mi zużywa 70% procka i 6,7/8 GB ramu? Jezeli tak to podrzućcie w razie możliwości jakiś dysk ssd to od razu go zakupie na morelach i dodatkowo ram. A płytę główna kupie w przyszłym miesiącu. Znaczy jak nic nie robie na sprzęcie to nie wiem dlaczego mi zjada 20% procka i 2/8 GB ramu, a jak odpalę np Fortnite czy cos to musze czekać z 15s az sie gra załaduje, a potem mam normalnie 120 fps

Edytowano przez Lyos

3 minuty temu, FxJ napisał:

AMD Ryzen 7 1700X 3.4GHz (8 rdzeni) jak się przesiadać na kilka lat to na coś sensownego już.

960 też wymieniać ma GTX 1050Ti nie ma większego sensu, chcesz do grania to GTX 1060 6GB + SSD + kość ram z allegro/olx

@FxJ a Ty sprawdzałeś jaką płyte główną ma? Bo Ryzen tam nie wejdzie.

@Lyos Co do dysku to nie wiem, może jakiś 120 GB z Kingstona?

FxJ    7

@MrAeers oczywiscie że chodziło mi o wymianę całej platformy,  LGA 1151 a AM4 to przecież zupełnie inna podstawka.

Jeśli stawiasz na wydajność to Samsungi (nie mówimy o M.2)

Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 860 EVO 250GB - nowe
Kwestia jakiej pojemności tak naprawdę byś chciał, oczywiście jak grasz w FPS-y to warto większy by się na nim zmieściły.

7 minut temu, FxJ napisał:

@MrAeers oczywiscie że chodziło mi o wymianę całej platformy,  LGA 1151 a AM4 to przecież zupełnie inna podstawka.

Jeśli stawiasz na wydajność to Samsungi (nie mówimy o M.2)

Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 860 EVO 250GB - nowe
Kwestia jakiej pojemności tak naprawdę byś chciał, oczywiście jak grasz w FPS-y to warto większy by się na nim zmieściły.

250GB mi w zupełności wystarczy. Tylko sprawdzę na morelach, czy takowe są z Samsunga.
Aha i jeszcze jedna sprawa @MrAeers, nie mogę nigdzie dorwać tej samej kości ram co mam aktualnie 2133Mhz 8GB z końcówką FB/8 są tylko FK2/8, czy tam FB2/8. Z tego co mi wiadomo jak dam jakąś inną kość do tej co jest aktualnie wpięta pod system, to będą jakieś komplikacje i system itp nie będą wiedziały z której będą miały korzystać.
@FxJ nie chciałbym wymieniać na chwilę obecną płyty głównej. Chciałbym dorwać drugą taką samą kość ram co mam, ale na razie nie widzę, aby była gdziekolwiek dostępna :<. No i dysk 250gb ssd dokupić.

Edytowano przez Lyos

Autor, z tego co czytam, posiada już 1050 Ti. Do tego niespecjalnie widzę sens kupowania pamięci na allegro albo olx, ale jak kto woli.

@Autor - RAM prawdopodobnie zadziała, zwłaszcza jeśli parametry są takie same. Czasem przekładam sobie kości między komputerami i wtedy pamięć jednego producenta pracuje z pamięciami drugiego, a poza tym różnią się zegarem i opóźnieniami. Jeśli zaś chodzi o wykorzystanie proca i RAMu. Proc = coś w tle zjada ci zasoby (może proces cmd.exe lub Antimalware Service Executable?), a jeśli o RAM chodzi, to 2 GB to normalna wartość, także tu bym był spokojny.

Z SSD Samsungi są okej, także popatrz czy cię stać. Masz jeszcze takich producentów jak Adata, Plextor czy Transcend.

15 minut temu, SoldierPL napisał:

Autor, z tego co czytam, posiada już 1050 Ti. Do tego niespecjalnie widzę sens kupowania pamięci na allegro albo olx, ale jak kto woli.

@Autor - RAM prawdopodobnie zadziała, zwłaszcza jeśli parametry są takie same. Czasem przekładam sobie kości między komputerami i wtedy pamięć jednego producenta pracuje z pamięciami drugiego, a poza tym różnią się zegarem i opóźnieniami. Jeśli zaś chodzi o wykorzystanie proca i RAMu. Proc = coś w tle zjada ci zasoby (może proces cmd.exe lub Antimalware Service Executable?), a jeśli o RAM chodzi, to 2 GB to normalna wartość, także tu bym był spokojny.

Z SSD Samsungi są okej, także popatrz czy cię stać. Masz jeszcze takich producentów jak Adata, Plextor czy Transcend.

Czyli jeżeli zakupię Kingston HyperX Fury 8GB DDR4 2133Mhz tylko, że z serią końcową FK2/8, a nie FB/8, to będzie współgrało?
Nie zamawiam na allegro, ani OLX, zamawiam na morele.net, ponieważ jest to w 320% pewny sklep, w którym brałem komputer, potem monitor, a teraz chciałbym dysk SSD + RAM.

Domyślne taktowania DDR4 musi procesor odpalić, lecz przy takim procesorze zabija to wydajność, sensownie to 3000+MHz. Tylko że Ryzeny miały problemy z RAM i nie na wszystkich się lubiły odpalać, może teraz przy update BIOS, jest lepiej.

Obudowę bym wziął SilentiumPC Aquarius X70W, lepszy przepływ, więcej miejsca i dobre wentylatory Sigma Pro.

Edytowano przez Gatki

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik