Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Glock

Kilka drobnych propozycji i uwag

Polecane posty

Cześć,  forum trochę już stoi, więc zdążyłem zauważyć kilka rzeczy, które według mnie warto dodać tudzież poprawić:

• Lekka zmiana koloru moderatorów. Dopiero wczoraj zauważyłem, że moderator działu i moderator ogólny mają różne kolory. Polecałbym pociemnienie/rozjaśnienie któregoś z kolorów by ta różnica była bardziej zauważalna.
  • Opis w działach kto jest jego moderatorem. Jest ranga Moderator działu, ale przeciętny użytkownik nie ma pojęcia o jaki dział chodzi. Fajnie jakby w poszczególnych działach było, np. w opisie napisane kto jest jego opiekunem, np. w działach technicznych by napisać, że technicy są osobami, które zajmują się tym działem i by z wszystkimi pytaniami kierować się do nich.
  • Dodanie działu kupię. Jest sprzedam, wymienię, oddam to wypadałoby by była opcja ogłoszenia, że chce się coś kupić.
  • Dodanie w jakimś czytelnym miejscu legendy rang.
  • Lista szybkich linków - nic innego jak to co było na poprzedniej wersji forum. Przydatne linki w jakimś widocznym miejscu, np. odnośnik do regulaminu w każdym z działów.

Teraz uwagi:

• Na urządzeniach mobilnych (przynajmniej na moim iPhone 5S) shoutbox bardzo często przerzuca się na samą górę, przez co muszę przewijać całą rozmowę by dotrzeć do najnowszej wiadomości.
  • Jest różnica w tłach profilu na wersji mobilnej i na wersji komputerowej. Przykład:

0YqiBUdr.png[/img]

sXtziop.png

Jak dostanę powiadomienie i nie wejdę w nie przez okno powiadomień (czyli wejdę przez okno, które mi się wyświetli) to powiadomienie wciąż zostaje i muszę wejść w link by znikło.

Edytowano przez Glock

1. Zapewne jak scrollujesz stronę w górę, to pewnie przesuwasz przypadkiem shoutboxa
2. Trochę nie rozumiem problemu z tym, że są różnice. Oczywiście, że są. Na telefonie szerokość elementu, który zawiera zdjęcie tła jest mniejsza, cały element zbliża się do kwadratu więc zdjęcie wyświetla się inaczej, aby zająć całą szerokość

Wpadło mi coś właśnie do głowy. Może już ktoś o tym pisał, ale nie zauważyłem, a organizacyjne sprawy czytam na bieżąco. 

No więc propnowałbym zmienić nazwy dni tygodnia na polskie (np. mamy pod nazwą jednego tematu Monday, a pod spodem temat, pod którego to nazwą widnieje listopad) oraz przestawić format zegara na 24-godzinny. Mi tak jak jest pasuje i nie mam problemu z dniami tygodnia czy 12-godz. formatem, ale skoro jest to polskie forum, to wypadałoby te dwie pierdoły zrobić :)

To może napisz nam co możesz naprawić lub poprawić (i co umiesz), a my sobie wybierzemy co chcemy z tej listy :kappa: Bo jak na razie to wszystkie propozycje kończą się jednym z poniższych:

- nie umiem

- nie mam czasu

- są ważniejsze rzeczy

- nie mam dostępu

- siedzi głęboko (tytuł twojej sekstaśmy? - musiałem xD)

:kappa:

Poświęcam swój czas na to forum od siebie, bez żadnego wynagrodzenia. Póki co za swoją prace otrzymywałem głównie zjebki, może ze dwie osoby za coś pochwaliły, podziękowały za zmiany. Mam studia, mieszkanie do ogarniania, inne działalności - czasem po prostu mi się nie chce robić czegoś dla 5 osób, które i tak mnie opierdolą. Jak wam się nie podoba, to po prostu powiedzcie, odejdę.

Myślałem, że ogarniesz, że chodzi mi o jakikolwiek sens istnienia działu do składania propozycji, skoro i tak praktycznie nic z tego nie idzie zrobić. Sorry, ja ci dostępu nie ogarnę, bo sam takowego nie mam, ba - mam jeszcze mniejszy xD

Wiele da się zrobić, tylko nie w tym tygodniu roboczym. Przez weekend ogarnę coś z tego co Glock wspominał. Trochę nie wiem co tak do końca się stało z tymi nazwami dni tygodnia, bo wydaje mi się, że wcześniej były po polsku, w paczce tłumaczenia też wydaje się być wszystko ok. Możliwe, że przy aktualizacji silnika forum do nowej wersji coś się zmieniło i trzeba też zaktualizować paczkę z tłumaczeniem (tutaj jestem zdany na łaskę osób z JaRocka, które mają konto na invisioncommunity).

Jak za te pieniądze, to nowa wersja IP.Board ssie :v

No to jeszcze dwie propozycje. Proponuję dać technikom opcje moderacji kosza, aby mogli przenosić tam niepotrzebne tematy bo po jakimś czasie w końcu się zrobi wielka lista tematów ukrytych i osoby z uprawnieniami będą mieć burdel na tej liście. Warto by też było dać technikom wgląd do zgłoszeń wysyłanych poprzez "Zgłoś post", co pozwoli skuteczniej moderować. Nie wiem jak innym, ale ja nie mam ani czasu, ani chęci na czytanie wszystkich postów w tematach o np. składaniu zestawów, a tak to osoba, która czyta będzie mogła ewentualnie jakiś post bądź temat zgłosić co przyspieszy i ułatwi nam pracę.

@Edit: propozycja nr 3: warto przywrócić technikom możliwość wlepiania ostrzeżeń, jak to było kiedyś. Albo jest to zablokowane, albo ja jestem ślepy :D Jeśli kogoś martwi, że techniki będo mieć ban spree, to od razu mówię, że mieliśmy takie opcje kiedyś i nic takiego się nie stało.

Edytowano przez SoldierPL

Jutro przy tym usiądę i dam możliwość przenoszenia tematów do kosza technikom (prawdopodobnie powinni móc teraz przenosić wyłącznie tematy odkryte).
Co do przyznania "przeglądu" zgłoszeń, takowej funkcji nie przydzielę tej randze - jest to rola moderacji (w tej wersji za dużo danych widać przy zgłoszeniach).
Brak możliwości zgłoszeń = brak możliwości nakładania ostrzeżeń, obecnie będzie to tylko i wyłącznie rola moderacji. Czy temat w tej kwestii jest zamknięty?
Na dziś dzień tak, ale kiedyś jeszcze do niego wrócę (przy wyborze moderatora technicznego).

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik