Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bartchegard

Jakie ustawienia do streamowania na yt? OBS Studio

Polecane posty

Jakie ustawienia do streamowania na yt? OBS Studio

Specyfikacja komputera:

Intel(R) Core(TM) i5-6600K CPU @  3.50 GHz 3.50 GHz

GTX 970

16,0 GB

Windows 10 64 bit

Główny monitor: 1920x1080

Poboczny monitor: 1600x900 (w sumie nie jest on ważny)

Mam 10mb/s przesyłania.

Ile ustawić FPS i bitrate? Używam na stream skalowania do 720p (z 1920x1080 do 1280x720).

NVENC H.264 czy x264?

Edytowano przez Bartchegard

Jeśli jesteś w stanie utrzymać te 60FPS to streamuj w 60FPS'ach. Myślę, że skalowanie do HD jest bez sensu bo przy bitrate 8000 spokojnie możesz wyciągnąć zadowalającą jakość. Możesz też pomyśleć o streamowaniu kartą graficzną, ale z tym to odsyłam do filmów Soldiera:  

Edytowano przez Glock

Dnia 28.10.2017 o 9:52 PM, Glock napisał:

Jeśli jesteś w stanie utrzymać te 60FPS to streamuj w 60FPS'ach. Myślę, że skalowanie do HD jest bez sensu bo przy bitrate 8000 spokojnie możesz wyciągnąć zadowalającą jakość. Możesz też pomyśleć o streamowaniu kartą graficzną, ale z tym to odsyłam do filmów Soldiera:  

Jeśli chodzi o x264 to nie daje rady w grach np. War Thunder co jest dziwne w sumie. Nieważne jaką grafikę (lub rozdzielczość w OBS Studio) tam ustawię itd.  to jest takie same obciążenie procesora, które dochodzi do 100%. Z kolei h.264 jest ok, ale nie otrzymam dobrej jakości w nagraniach i na streamie (Na YT i na Twitch streamowałem, szału nie ma). Może po prostu za bardzo wymagające gry nagrywam/streamuje? Mój procesor ma możliwość podkręcenia, czy się opłaca? Może się procesor po tym zepsuć?

Tak, procesor może się zepsuć po OC, jeśli jednak robisz to z głową to nic się nie stanie, ale nigdy tego nie robiłem, więc Ci nic nie doradzę. Skoro użycie CPU sięga 100% to potestuj streamowanie przy użyciu karty graficznej. Wymaga to większego bitrate, więc może być spadek jakości, ale dzięki temu powinieneś dawać radę grać normalnie. 

Edytowano przez Glock

Będzie post pod postem, ale trudno. No więc Soldier z tej strony (nie pamiętam hasła, a mojego kompa mi się nie chce włączać - więc piszę z konta Glocka :kappa: ). YT zezwala na bitrate do 9000 kbps przy 1080p60, a więc możesz przy swoim internecie ustawić te 8000 przepływności i enkoder NVENC. Jakość powinna być porównywalna, a obciążenie komputera będzie bardzo niskie - zwłaszcza w porównaniu do metody z CPU. Na ogół x264 woli procesory klasy i7, a z kolei i5 jest takim akurat procem, który pozwala grać w gry i jednak brakuje mu już sił, jeśli dowali się mu stream. A tak to jest jak napisał oryginalny Glock powyżej :kappa:

Edytowano przez Glock

Zatem jestem skazany na H.264. Jeśli chodzi o Twitch to tam osiągnę lepszą jakość niżeli na YouTube? Jaką wtedy ustawić rozdzielczość wyjściową gdybym chciał streamować na Twitch? W ogóle nie jest tak, że na YouTube max bitrate filmów/streamow to 8k/9k? 

Na twitch bez partnerstwa masz spore ograniczenia (możliwe, że tylko 720p, ale nie jestem tego pewien) i na YouTube osiągniesz lepszą jakość.  A z bitrate te 8-9k jest w zupełności wystarczalne. Pamiętaj, że ktoś to musi oglądać, a nie wszyscy mają internet, który pozwoli na pobieranie aż tak dużych ilości danych. :) 

W sumie racja. Na twitch trochę streamowałem, ale było ok na 720p60 (grałem wtedy w WarThunder). Na YouTube też streamowałem, lecz jakoś przyjemniej się streamuje na Twitch (na Twitch jest wygodniej, wszystko posortowane i ktoś pisze, a nie na YT gadam do ściany xD). Może to jest zależne od gier, jakie streamuje i zasięgów.

Streamuję tylko na YT, kanał ma 198 subów. Streamy z BF4 i PUBG - praktycznie pustka. Na strumykach z Undertale zawsze ktoś był, raz do 5 osób na live dobiło. Też chętniej dobiję na strumyk z niszowej gierki niż typowej AAA, ale to sam musisz wyczuć. ;)

Co rozumiesz, że na twitch wszystko posortowane?

Po prostu posortowane. Wchodzę na twitch, klikam na "Przeglądaj" i mam do wyboru jaką grę chce oglądać. Na górze zazwyczaj są streamerzy polscy, a na dole reszta (zagraniczni). 

Streaming na YT jest dopuszczalny nawet w 50 000 kbps (bitrate) dla 2160p60. Z Twitchem natomiast jest tak, że bez partnerstwa jest tylko jakość source, czyli rozdzielczość wyjściowa, w której streamujesz. Dopiero po uzyskaniu partnera i pewnego progu widzów na streamie jednocześnie będziesz miał możliwość zmiany jakości. No i mają te dziwne ograniczenie przepływności, co według mnie jest totalną klapą i strzałem w stopę. 

Nie mam szczerze mówiąc pojęcia jak wygląda sprawa z lajwami na YT podczas gdy nie ma się partnerstwa, bowiem sam takowe posiadam od dość dawna i mam dostępną rozdzielczość wyjściową i wszystkie niżej. Na ogół wydaje mi się, że YT jest bardziej uniwersalną platformą. Nie oszukujmy się, widzowie prędzej coś obejrzą na YT, niż w archiwum Twitcha :D No, czasem też się wiesza upload z Twitcha na YT, ale to inna historia. To samo było z dawnym Hitboxem (smashcast) :kappa: W razie co, to pytaj któregoś z nas, mamy już obycie. Mnie możesz pytać o OBS, techniczne rzeczy ogólnie, Glocka zaś o resztę. Czasami jeden jest na kompie drugiego, więc możemy odpisywać nie z tych nicków, ale nie przejmuj się :kappa:

Edytowano przez SoldierPL

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik