Skocz do zawartości

Polecane posty

Witajcie na FORUM 2.0

Na samym wstępie chciałbym przeprosić osoby oczekujące na start forum już tydzień temu - z powodów "wyższych" musieliśmy opóźnić start o kolejne 7 dni. Liczę, że wybaczycie nam ten dodatkowy tydzień, w zamian mogliśmy posiedzieć nad "szczególikami" i jak najbardziej oddawać Wam forum, które powinno działać bez zarzutu :).

Nigdy nie spodziewałem się, że uda się wreszcie dojść do miejsca, kiedy mogę śmiało napisać, że forum dostaje drugie życie.
Udało nam się przemienić forum na forum wielotematyczne (z nastawieniem jednak na gaming) razem we współpracy z IzakTV!

Nie będę przeczył, że dalej jest to stare forum... Jednak ubrane w nowe szaty, w "nowym miejscu", z nowoczesnymi zabawkami i nowymi przyjaciółmi :D:D.

Uwierzcie, że dla mnie jest to ważny moment, bo ekipa którą udało się zebrać, wykonała masakrycznie dobrą robotę!
To forum by nie wyglądało i działało  bez kilku osób - jestem potwornie dumny, że udało się złożyć taką ekipę.

Możecie mi wierzyć, że pracowaliśmy nad forum do ostatnich dni (samo tło zamieniliśmy na 100000razy lepsze ostatniego dnia, Kien jesteś mistrzem!).

Jedyne co mi pozostaje, to oddać Wam do dyspozycji obecne Forum - Ja,Rock!/IzakTV!
Liczę, że będzie się nam tutaj dobrze żyło :).

Jakby wystąpiły jakieś problemy, zgłaszajcie nam to - pracowaliśmy nad wszystkim, próbowaliśmy doprowadzić całość do perfekcji, lecz jesteśmy ludźmi... Mogliśmy coś ominąć ;).

Dziękuję wszystkim za podtrzymywanie życia forum przed zmianą i z góry dziękuje każdemu kto tutaj przybędzie, razem tworzymy coś wspaniałego!

FORUM 2.0 JUŻ LIVE!

Wiadomości coś nie działają, powinno dać się kliknąć gdziekolwiek na polu, aby zostać przeniesionym do wiadomości, a teraz trzeba szukać niewidzialnego paska, który jak zauważyłem jest niewidoczny i powinien wyświetlać temat wiadomości.

W zakładce liderów, nie powinna być nazwa zakładki widoczna cały czas, by wiedzieć na jakim polu jesteś? Bo tak to trzeba najechać myszą, aby zobaczyć. To samo dotyczy pierwszych postów w podglądzie tematu(fajny feature)

Użytkownicy online: @Androjus ma biały nick no i pewnie wiecie, że zlewa sie z białym tłem i go nie widać, jest tylko jego avatar.

Właśnie zauważyłem, że nie tylko białe nicki sie zlewają, ale także linki w podglądzie tematów.(Dla tych, co nie wiedzą o co chodzi: Jak sie najedzie myszą na nazwe tematu, to daje Ci jego podgląd)

No to moje takie kilka uwag z pierwszych 10 minut na tym forum. Jak coś znajde więcej to napisze.

Edytowano przez MrAeers
literówka

@MrAeers to nie wiem kto, bo tylko ja coś modyfikowałem we frontendzie od czasu odpalenia forum, tak powiada pismo.

Niestety nie widzę nigdzie opcji wyłączenia tej zamiany. Ewentualnie możemy zrobić żeby zamieniało z :-P zamiast z ":P". Na razie poczekamy czy komuś innemu też będzie na tym zależało :)

Sygnatury strasznie zlewają się z zawartością posta.
Proponuję dać nieco odmienny kolor na tle posta czy sygnatury.

#EDIT.v1
Lubię jak SB jest nieco wyższy niż ten standardowym, więc go sobie rozciągam. Zauważyłem jednak, że forum nie zapamiętuje tej zmiany, warto to dodać do ciasteczek czy coś.

#EDIT.v2

W profilu nad okienkiem reputacji jest info o naszym osiągnięciu, lecz jest ciut niezgrabnym polskim napisana:

Cytat

Ładniej by brzmiało:

Cytat

Edytowano przez Fuzzik

1. Zrobiłem wyraźniejszą kreskę oddzielającą zawartość posta od sygnatury, koloru tektu nie będę zmieniał, bo i tak każdy może ustawić swój :P

2. Zwiększyłem domyślną wysokość na 360px. Nie wiem na ile mogę modyfikować sam kod pluginu, być może będzie trzeba poprosić o to twórcę. Poza tym nie wiem czy mam odpowiedniego skilla w tym, a jakoś nie widzę póki co czasu na ogarnianie kulis silnika IP.Boardu :P\

3. Już jest zmienione, pewnie będzie sporo takich rzeczy. Dobrze, że w ogóle jest tłumaczenie XD

1. W mojej zawartosci nie widac zakladek (biale linki)

2. Te biale cytaty, belka do wpisywania wiadomosci na chacie etc zamienilbym na ciemnofioletowe, bo bialy daje zbyt mocny kontrast (tylko moja opinia :v)

Edytowano przez Androjus

Hmm, tę belkę oddzielającą post od sygnatury daj gr co najmniej 3px, 1px to za mało i przez zbliżony kolor niewiele daje. Jak się ma dobry monitor IPS to powinno być spoko, ale na jakimś shitokontrastowym na pewno wygląda gorzej.

No i kolor okna pisania/edycji posta dobrze by było nieco stonować. Dobrym pomysłem będzie wrzucenie tego granatu w okno, w które się pisze, bo jak ktoś będzie chciał używać kolorowego tekstu etc. to od razu będzie widział jak to wygląda w rzeczywistości.

Forum wygląda ładnie. Gratulacje chłopaki. Popatrzę co i jak. Dam znać co bym jeszcze zmienił. 

Edit:

• moim zdaniem można rozszerzyć trochę pole posta. Skoro nie ma reklam po bokach, można wykorzystać tą przestrzeń. 
  • popieram Fuzzika, okno pisania należy jakoś wyróżnić od pozostałej części. Zlewa się z tłem i szczerze mówiąc, pisanie jest lekko nieprzyjemne. 
  • grafikę zostawiłbym tylko na głównej stronie. Nie wiem czemu, ale irytuje mnie ona w poszczególnych tematach (chodzi o ta z tymi postaciami)
  • istnieje opcja zmiany loga? Nie wiem czy moje zdanie się liczy, ale według mnie, to obecne logo (sam napis forum) trochę nie pasuje.  Może przerobić je pod taki typowy Jarockowy styl?
  • czemu sb czyta się teraz od góry do dołu? Mnie to dość mocno przeszkadza. Da się to zmienić?
  • Na dole dodałbym listę użytkowników online. Wiem, że jest osobna zakładka, ale z przyzwyczajenia, patrzę za każdym razem na dolną część forum i mi tego brakuje.
  • w dziale komputerowym dodałbym strefę związaną z problemami technicznymi. Można podzielić na hardware i software.....co wy na to?
  • dział zestawy - nie wiem czy będzie zawsze aktualizowany o najnowsze propozycje. Z opisu działu jednak tak wynika. Zmieniłbym to na coś w stylu "wszystko o zestawach komputerowych", czy po prostu "zestawy komputerowe". Wtedy można tam zamieszczać prośby o złożenie zestawu itd. 

Chyba to wszystko z mojej strony. Z czasem wyjdzie pewnie więcej :)

Edytowano przez Kubox

Jak się wyśle pustą wiadomość na SB wyskakuje: 

aaIY-MotRCGHZ--3YiJY_Q.png

#edit

1. Przekażcie Phanowi, żeby zmienił w apce JaRock adres do forum, bo przerzuca do nieistniejącej strony.

2. Przy okazji warto jego temat o apce przenieść gdzieś z kosza do innego działu, nazywa się bodajże "oficjalna aplikacja JaRock".

3. Na mobilce treść posta poprzedzona jest belką z autorem, awatarem, ilością pkt. Jest ona biała przez co nie widać niektórych nicków z rangą o jasnym kolorze, np. Webbera.

Edytowano przez Fuzzik

To może ja dam każdemu możliwość napisania własnego motywu XDD

Krytyczne rzeczy poprawię wkrótce. Z róznymi innymi widzimisię uporam się jak już zaaklimatyzuję się w mieszkaniu i na polibudzie oraz załatwię jakiś internet, bo mi szkoda pakietu z fona.

Odpowiadając na wszelakie rzeczy związane ze stylem...
Postawiliśmy na taki rodzaj stylu, działaliśmy ze wszystkim z nastawieniem na to co teraz mamy.
Tak jak pisał Wilkołak, teraz pozostało nam walczyć z "błędami" i  unikniętymi sprawami, nie zmienimy stylu etc...
Niestety nie jesteśmy w stanie dogodzić każdemu z Was - dla nas sb z polem do pisania na dole jest ok, znalazły się już dwie osoby, którym to nie pasuje.

W tym miejscu muszę jednak napisać i postawić na jedno - nie będziemy bawić się w zmiany stylu, w możliwości zabawy z dwoma rodzajami sb etc...

Tyle ode mnie ;)

Moje uwagi:

• Kiepsko widać czy jest nowa odpowiedź w temacie. Można bardziej wyróżniającą się czcionkę przy nazwie tematu ustawić?
  • Zbyt dużo bieli. Na kompie to nie jest aż taki problem, ale na wersji mobilnej (iOS, przeglądarka Safari) nie widać chociażby nicków bo są zasłonięte wspomnianą bielą.

Może coś takiego?

Użytkownik (#c5c5ff) / bądź nieco mniej tego niebieskiego jeśli zbyt "bogaty" kolor, by bardziej stonować w szarość

Użytkownik (stare/#c5c5c5)

Edytowano przez Fuzzik

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować