Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Himiodzio

FORUM 2.0

Polecane posty

Witajcie

Nadszedł moment kiedy mogę oficjalnie ogłosić, że forum przejdzie pewnie zmiany...
Czym ma być FORUM 2.0?

Jeśli nie wiecie, od 1,5 roku różne ekipy walczyły o możliwość przywrócenia forum do żywych - wszelakie olanie, brak narzędzi do pracy etc... było codziennością.
W sierpniu udało nam się jednak zebrać ekipę i spróbować ten ostatni raz coś zdziałać (albo się udaje, albo kończymy zabawę).
Tym razem udało nam się sporządzić listę zmian, dostać zielone światło wraz z narzędziami potrzebnymi do zmian. Obecnie sposób kontaktu odnośnie zmian zmienił się diametralnie - koniec z zabawami w podchody!

Samo forum, zmienione, w pewien sposób naprawione, nie da nam znikąd "napływu użytkowników" (drugie życie to nie tylko zmiany).
Wpadłem na pomysł, aby w pewien sposób przenieść dawne forum Izaka (IzakTV) tutaj. Po rozmowie z osobami z ekipy Izaka (wraz z krótką zgodą Izaka "może wrócić" :D) udało nam się wymyślić fajny sposób na dołączenie IzakTV do forum.
Wstępnie nasza współpraca będzie polegać na udostępnieniu specjalnego działu do spraw odnośnie IzakTV (rozpiska działów na dole).
Odpowiadając na "spodziewane" pytanie, reklama inna będzie, ale to już przed startem forum.

Ustaliliśmy wstępnie, że forum zostanie wyłączone 15 września  i wróci w swojej odmienionej formie już 22 września.

Lista zmian prezentuje się następująco:

FORUM 2.0

Z rzeczy ogólnych:

• Aktualizacja IP.Board (wersja 4)
  • Poprawki regulaminu
  • Reklamy FB etc... po prawej stronie zostaną "wywalone" ze strony głównej, będą one widoczne w działach ogólnych (w strefie IzakTV linki będą poświęcone Izakowi)
  • Lekko odmieniony styl forum
  • Nowe logo
  • Dodana zakładka przy jarock.pl (widoczna tylko na forum) ---> IzakTV.pl
  • Wywalenia nieaktualnych zakładek na forum
  • Przycisk „wróć na górę” (obecnie jest, ale zobaczymy jak będzie cała sprawa wyglądała w nowej wersji forum)
  • miejsce po prawej na jedną reklamę ze strony głównej jarock
  • Miejsce na samej górze forum, na ważne wiadomości/ogłoszenia
  • Modyfikacja ilości prywatnych wiadomość
  • Zmiany tytułów na forum (jeszcze ustalana)
  • System punktów (ostrzeżenia, timeouty czasowe, bany)
  • Pewne poprawki Shoutboxa
  • Zmiany w "edycji posta przez moderację"
  • Poprawa w działaniu forum

Rangi:
S
ystem rang przejdzie pewne zmiany, prezentują się one następująco:

Legenda:

Ekipa ja,rock
Streamer

Administrator IT -> Administrator -> Moderator -> Moderator Działu -> Moderator Techniczny-> Technik Sprzętowiec -> Zasłużony -> Grafik -> Użytkownik

Administrator IT i Administrator - są to rangi o identycznych uprawnieniach, mają nakierowywać jedynie na to "kto czym się głównie zajmuje".

Moderator – czyli standardowa ranga, bez większych zmian. Moderator przez pierwsze 1,5 miesiąca od startu forum będzie wyłączony - po upływie wyznaczonego czasu zostaną wybrane 4 osoby (2 od strony obecnej ekipy forum, 2 od strony IzakTV) które otrzymają rangę.

Moderator techniczny -  jest odpowiedzialny za cały dział techniczny i to on odpowiada za "Techników Sprzętowców".

Moderator działu – posiada prawa identyczne jak Moderator, różnica jest taka, że działa w wyznaczonych działach.

Technik Sprzętowiec – osoby odpowiedzialne za wszelaką pomoc w działach technicznych (wybrane za fachową pomoc).

Zasłużony – osoby który włożyło w forum wiele serca i trzeba je w jakiś sposób nagrodzić :).

Grafik - szukasz grafika na forum? Teraz będziesz wiedział do kogo się kierować :). //ranga jest przyznawana dopiero po pewnym czasie spędzonym na forum.

Streamer – każda z osób oficjalnie streamujących na jarocku.

Ekipa ja,rock – osoby odpowiedzialne za "markę" Ja,Rock.

Rozstawienie rang:

Czyli ekipa forum 2.0

Ekipa Ja,Rock:
- Isdn
- Adam
- Rock

Administracja IT:
-Wilkołak
-PoznanskaPyra

-Night

-Phan

Administracja:
-Liptonex
-Himiodzio

Moderator techniczny:
-Tymczasowo brak (obecnie funkcję jego pełnią Wilkołak i Pyra)

Moderator działu:
-Osoby od strony Izaka (podane chwilę przed startem)
-Kubox (Strefa growa, strefa twórcza, strefa kulturowa, giełda, strefa techniczna)
-Śliwa (Strefa growa, strefa twórcza, strefa kulturowa, giełda, strefa techniczna)
-Glock (Strefa growa, strefa twórcza, strefa kulturowa)

Technik sprzętowiec:
-Fuzzik
-Soldier
-Decapitare

-MrAeers

Grafik:
-DarkGraphic

Działy:

Czyli nowy układ forum.

Ja,Rock!/Ogólne

• Organizacja forum i regulaminy
    -regulamin
  • Informacje i nowości
    -Propozycje, uwagi, problemy związane z forum
  • Konkursy
  • Zespół Ja,Rock!    //ukryte dla użytkowników
  • Administracja (dla administracji)  //ukryte dla użytkowników
  • Moderacja (cała ekipa moderacyjna administracja><technik sprzętowiec) //ukryte dla użytkowników
  • Wydarzenia/eventy

Strefa IzakTV

• Propozycja zmian
    - Portal
    - Kanał Twitch
    - TeamSpeak 3
  • Odwołania od banów
    - Rozpatrzone
  • Dział ogólny odnośnie Izaka

Strefa serwerowa
// zostanie zaktualizowane, będą tutaj już powstające serwery IzakTV :)

Strefa techniczna

• Tematy komputerowe
    - Poradniki
  • Tematy związane z urządzeniami mobilnymi
  • Tematy związana z Twitch/YouTube
  • Problemy z danymi grami

Strefa growa

• Umówmy się na wspólną grę!
  • Counter Strike: Global Offensive 
  • PlayerUnknown’s Battlegrounds
  • H1Z1
  • Inne gry!                                               //Cały ten dział może się jeszcze zmienić, myślimy nad nim.

Strefa twórcza

• O wszystkim i o niczym
  • Hyde Park
  • Twórczość użytkowników
    (tutaj sam temat z prezentacją streamów, tak jak jest obecnie)
    - Youtube
    - Grafika
    - Inna twórczość
  • Bitwa na intra
    -archiwum

Strefa kulturowa

• Sport
  • Filmy i seriale
  • Książki
  • Muzyka                // Myślimy o tym, czy całości nie połączyć

Giełda

• Sprzedam
  • Wymienię
  • Oddam  

Kosz

Forum będzie cały czas otwarte na wszelakie nowe współprace/działy.
Długo czekaliśmy, ale wreszcie nadszedł moment, kiedy możemy reanimować forum - zobaczymy jaki będzie tego efekt.

Jest to temat z informacjami, jednak możecie dopisać też swoje propozycje/uwagi.

Musicie pamiętać o tym, że po "przemianie" nie będzie postoju, dalej będziemy pracować nad kolejnymi zmianami :)

Wstępnie to chyba na tyle, wpis ten oczywiście może być aktualizowany.

Nadszedł wreszcie ten czas

Himiodzio

Właśnie przeniesienie problemów growych do technicznego uważam, za dobry pomysł.

TS będzie miał uprawnienia do moderacji w strefie technicznej jak to jest aktualnie?

Edytowano przez Fuzzik

Polecałbym zostawić Bibliotekę Gier oraz przenieść problemy z grami do działu o grach. ;)

Problemy z grami w 100% będą znajdowały się w strefie technicznej - jak dotąd najwięcej problemu było z błędnym interpretowaniem "gdzie dać temat z problemem w XYZ", teraz już tak nie powinno być :)

TS będzie miał uprawnienia do moderacji w strefie technicznej jak to jest aktualnie?

Wstępne uprawnienia danych rang opisał Wam w wiadomości do ekipy na PW :).

To tak wykorzystując okazje, widzicie że nie ma mnie w rangach, bo odchodzę :). Chciałbym wszystkim z tego miejsca podziękować za te 2 lata wspólnej współpracy, akcji z brodą etc :) Bede jeszcze wpadał, ale jako zwykły użytkownik :3

Więc tak, opinia troszkę spóźniona, ale jest:)

Cieszę się, że ktoś w końcu dostał dostęp do forum i będą zmiany. Miejmy nadzieję, że tym razem wypali. Połączenie tych dwóch stron to ciekawy pomysł. Jeśli powstaną serwery o których wspomnieliście, to masa ludzi będzie tu zaglądać, aby np. poprosić o ub itd. To da nam nowych użytkowników, którzy będą zapoznawać się z całym forum. 

Strefę techniczną bym lekko zmienił. Dodałbym koło poradników poddział: złożone zestawy (czy coś w tym stylu), oraz dział dla nowinek technicznych. Można by prowadzić ciekawe dyskusje na temat aktualnego sprzętu. Może by jeszcze bardziej sprecyzować ten dział? Podzielić go na strefę Hardware i Software? - tylko propozycja

Strefa growa - zmienić nazwę na strefa gracza (growa dziwnie brzmi). Zamiast jednego wielkiego działu do wspólnego umawiania się, dodać tylko kilka najczęściej wspominanych gier i dołożyć do głównego działu danej gry, poddziały do wspólnego umawiania się, dzielenia spostrzeżeniami, oraz wstawianiem jakichś filmików z ciekawych akcji itd. Tak, aby to wszystko było naprawdę uporządkowane. Dla gier, które nie dostaną działu, dorobić dział "pozostałe" czy coś podobnego. 

Co do samych rang. Hmmmmmm. Trochę boli to, że użytkownicy, którzy są tutaj praktycznie od samego początku, osoby, które są historią tej strony, muszą przechodzić jakieś testy, aby dostać uprawnienia, które mają obecnie. Myślę, że nadanie globalnego, który zapewne zniknie, osobom takim jak Śliwa itd., nie byłoby głupim pomysłem. Koniec końców, to forum Jarocka z dodaną strefą Izaka. Czyli będzie nacisk na Jarock. Wiadomo, cieszę się, że będzie nowa współpraca. Jednak cofanie nam uprawnień, które mamy i poddawanie jakiejś próbie, uważam za malutką przesadę. Ty cały czas walczyłeś o lepszą rangę. Osiągnąłeś co chciałeś, a teraz reszcie, która jest na forum tak samo długo jak ty i tak samo angażowała się na forum, zabierasz to co już mają. Rozumiem, że jeśli forum się rozwinie itd, chcecie mieć "aktywną ekipę", która będzie sprawdzona. W pełni to rozumiem. Też bym tak zrobił.Kto wie, może pomyślicie jeszcze nad czymś innym. Osoby, które aktualnie mają nadzór nad działami, powinny według mnie zostać. Nie muszą jakoś bardzo ingerować w strefę Izaaka. Powinny mieć jednak możliwość skorygowania nieprawidłowości, jeżeli by takowe zaistniały. 

Może widzę tą całą sprawę źle, nie mam racji i jeszcze mi się oberwie. Forum całościowo się diametralnie nie zmieni i nadal pozostanie tym co było. 

Powodzenia w bawieniu się z ustawieniami - oby forum szybko wróciło!

Co do "strefy growej", nie odpowiem obecnie - w weekend przysiądę i obgadam jeszcze sprawę (na 100% będzie to lekko inaczej wyglądało niż podana tutaj "wersja alpha").
Nazwa "strefa gracza" jest całkiem spoko, zobaczę jak reszta będzie sądziła - jeśli się spodoba, zmienimy przed startem :).
Nie jestem pewny jeszcze działania całego tego działu, więc tutaj mogę jedynie napisać, że wersja w jakiej go zobaczycie za tydzień, nie musi być wersją która nigdy się nie zmieni.

Dział do umawiania się wspólnie, będzie miał ok. 3-4 poddziały z najpopularniejszymi gierkami, pozostałe gracze będą tworzyć "na dole" w tematach.

Odnośnie działu technicznego, pogadam jeszcze z Pyrą (dział odnośnie zestawów może powstać, co do nowinek, temat Pyry powinien jeszcze wystarczyć(?))..

Co do rang...
Tutaj trochę źle mnie musieliście zrozumieć (co do "mojego dążenia", na dole).
System rang uległ lekko zmianie, jedyne różnice to dodanie dwóch nowych rang: "moderator techniczny" i "moderator działu".
Zmienione zostały takie rangi jak "Właściciel" i "Brodacz", ranga "Administrator IT" została podzielona na dwie.
Wywalona została jedynie ranga "Global Moderator", bo w obecnym systemie (jak i w starym) nie znaczyła nic.

Przez pierwszy miesiąc na forum nie będzie "zwykłego" moderatora, jedynie "moderatorzy działowi", czemu?
Jest to kwestia sprawdzenia kto jak będzie aktywny, "naszą ekipę" znam, ale nie wiem kto od strony Izaka będzie chciał działać tutaj na forum poważniej.
Różnica między moderatorem działowym "Ja,Rockowym" będzie taka, że nie będzie miał jedynie dostępu do... działu Izaka, tyle. Nigdzie nie widzę tutaj cofania rang etc...
W przypadku moderatorów działowych "Izakowych" będzie to wyglądać podobnie - oni będą mieć dostęp do "swoich działów".
Po upływie miesiąca będziemy chcieli wybrać coś w okolicy 4 moderatorów z prawami do każdego działu wtedy.
Z naszej ekipy wiadomo kto idzie (przemyślę jeszcze sprawę Glocka i soon z nim pogadam, czy będzie chciał zajmować się kilkoma działami), z ekipy Izaka, zobaczymy kto będzie chętny i aktywny.

Wszystko.
Całość opiera się na "braku zabawy" z robieniem kolejnych grup z danymi prawami, tak udało się pogodzić każdą ze stron.

W tej zmianie nie planuje nikomu robić na złość, czasem jednak trzeba dojść do porozumienia.

I jeszcze szybka odpowiedź, bo już kilka razy się przewijała na forum...

Jeśli chodzi o mnie.

Od początku do niczego nie dążyłem, jestem na tym forum od samego początku, jako tako znam się ze starą ekipą Ja,Rock tworzącą całość.
Osoby które mnie znają wiedzą, że mi rangi, pozycja do niczego nie jest potrzebna.
Jestem osobą która lubi potwornie wyzwania i w jakimś aspekcie działać.
Początkowo na forum ogarniałem z Ikim bitwy, potem gdy nadeszła pierwsza "fala zmian" i admina objął Lipti, wskoczyłem jako "ukryty global moderator" do pomocy nad osobami.
Po kolejnej "fali zmian" i objęciu dowodzenia przez Pyrę, ranga moja została "odkryta" i pełniłem rolę taką samą jaką do tej pory.
Ostatni rozdział to ten, kiedy napisałem Isdnowi, że mam wizję na próbę ożywienia tego portalu.
Udało się przekonać Isdna, zebrać ekipę (Wilkołak który zgodził się grać główne skrzypce w sprawach technicznych
( ͡° ͜ʖ ͡°)) i spróbować coś podziałać.
Nadane zostały mi prawa, abym mógł też ze swojej strony zmienić te rzeczy "które ja widzę"  i działać ze zmianami.
Cały czas moja robota wygląda prawie tak samo, cały czas też muszę "meldować/kapować" ( ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) o danych rzeczach innym.
Jeśli ktoś oczywiście się z czymś nie zgadza, niech da znać, po zmianie mogę bez problemu ponownie ukryć sobie rangę i działać dalej ze wszystkim.
Zapyta ktoś czemu chce mi się ogarniać to? Sam w sumie się dziwię, ale jednak osoby które są tutaj od początku, znają odpowiedź (bo same są tu z tego samego powodu) ; P

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik