Skocz do zawartości

Polecane posty

Witajcie


Tak więc zgodnie z tradycją, czas założyć kolejny temat odnośnie IEM Katowice! :)

Tym razem czekamy już tylko na oficjalne info, choć mamy prawie już pewny IEM w Katowicach.

Czemu mogę ogłosić to przed samym ESL? Wkopały się osoby odpowiedzialne za stronę Intel Extreme Masters - jak dotąd odnośnik http://pl.intelextrememasters.com/season-12/katowice/ wywalał błąd.... Od kilku godzin prosi on o podanie hasła, aby udać się na stronę.
Jeśli wydaje się komuś, że może być to błąd/przypadek - każdy wcześniejszy przystanek był tak zabezpieczony ;).Czekamy na oficjalne ogłoszenie ESL!

PS: dowiemy się też, czy IEM Katowice będą majorem.

 

 

 

#IEM

 

 

@@@[email protected]@@

Ktoś podkablował i poprawili już odnośnik na stronie IEMa :P.
Trochę za późno, wydało się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Edytowano przez Himiodzio
upg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie było postów ostatnio, bo jednak 100% skupienia mojego było nad pracami całościowymi na forum.

Odpowiadając na post wyżej, nie, nie był pewny. Były wiarygodne plotki o przeniesieniu IEMa w pewne miejsce, gdzie też jest dużo osób (mała podpowiedź: Taz przy wnoszeniu pucharu na  IEM 2014 Katowice, wspomniał, że "w pewnym miejscu było głośno").

 

Co do ostatnich informacji:

IfnfWIA.png

 

Nic odnośnie "majora" nie było słychać od tego czasu :/ (była jedynie plotka o styczniu, ale pominę to tymczasowo).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak wycieków/plotek/pogłosek od ostatnich dni może niestety potwierdzać to :/.

Najnowszą plotką było info, że IEM może odbyć się w styczniu, niby z całkiem "ok" źródła, jednak na to chyba nie ma szans - brak info, aby ESL działał już w sprawie miejsca, reklamy i biletów (więc czasu za mało).

Jedno jest pewne, w najbliższych dniach/tygodniach będziemy wiedzieć już bardzo dużo, może nawet pojawi się jakieś oficjalne info :) (czas goni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i jakby na potwierdzenie moich słów - kolejny major będzie organizowany przez Eleague, tym razem w Bostonie. 

I dobrze, należy im się, bo jakość produkcji tegorocznego majora w Atlancie była świetna, zwłaszcza jeśli porównamy ją do eventów od ESL czy choćby ostatniego krakowskiego turnieju. Chodzi mi o stronę techniczną - czyli brak przerw, problemów, narzekań zawodników na kiepskie serwery/sprzęt. Widzów będzie max. około 7000, a to już więcej niż w przypadku Eleague Atlanta - to również na plus (choć do widowni z Polski to im daleko będzie). Do stycznia już właściwie niedaleko, jest na co czekać :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Info o majorze w styczniu w Bostonie,  ucieszyło mnie bardzo....
Szczerze, według mnie w tej chwili IEM Kato zyskał jeszcze większe szanse na status majora i jest szansa na potwierdzenie dawnych plotek...

Była kiedyś dyskusja odnośnie "zmodyfikowania systemu majorów CS GO" - odnosiło się to też jej ilości.
Stara plotka głosiła o zwiększeniu ilości majorów, do 4 w roku (zwiększenie o jeden z dawnych lat 14/15).

Jest całkiem realna szansa na majora w Kato i to jeszcze w marcu, może wydawać się to śmieszne, ale za kilkanaście dni kto inny może się śmiać ;).

Major w Kato może być powrotem do momentu wybicia się CSGO na świecie + prezentacją największych jak dotąd zmian w samym systemie rozgrywek.
Czekam na jakieś nowe plotki/wycieki.

Wszystko jest jeszcze możliwe ;)

#IEM

 

PS: była już sytuacja z majorem po dwóch miesiącach (2015 rok)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Major w Kato może być powrotem do momentu wybicia się CSGO na świecie

Co przez to rozumiesz? Paradoksalnie to właśnie major od Eleague cieszył się największą popularnością :) Jeśli tylko ESL ogarnie się i nie będzie w sumie godzinnych przerw technicznych, to jestem pozytywnie nastawiony. Choć nie sądzę, by w tym roku Kato dostały majora. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od IEM Kato zrobił się mocny "bum" na CSa (nie będę zaprzeczał, że aktualizacja ze skinami była również jednym z zapalników) i zaczął on rosnąć w górę (bijąc potem coraz to nowsze rekordy).
U nas przyspieszył on w ogóle zainteresowanie GO i mocnym rozwojem esportu + nie możemy zapomnieć o jednym z najlepszych dopingów fanów jak na te czasy w CSie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ta, ale po co żyć przeszłością, nastały nowe czasy, wciąż rozpamiętujemy sukces VP z 2014 roku, a powinniśmy trzeźwo patrzeć na teraźniejszość i najbliższą przyszłość. Pod względem organizacji technicznej ESL stoi w miejscu niestety, co znacząco wpływa na komfort odbioru. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekaliśmy, dostaliśmy! :)

Dwa eventy! DOTA! CS:GO + SC2

https://pl.intelextrememasters.com/season-12/katowice/

 

 

Ogólnie sprawa z DOTĄ2 pokazuje, że ESL już niczego się nie boi - bardzo fajnie, że ryzykują  (więcej osób będzie mogło pierwszy raz zobaczyć na oczy turniej tejże gry).

Co do CS:GO, dlatego prawie nic tam nie jest podane, bo jeszcze cały czas trwają rozmowy nad pewną rzeczą.... ;)
(szanse coraz mniejsze, ale jeśli dalej coś jeszcze da się wyłapać, to jeszcze możliwość jakaś jest ; ))

 

O evencie:

 

Intel, lider wydajności w kategorii PC gaming, oraz ESL, największa na świecie firma esportowa, ponownie łączą siły w celu stworzenia największego esportowego wydarzenia w 2018 roku. Katowicki Spodek oraz Międzynarodowe Centrum Kongresowe po raz kolejny staną się arenami jednych z najbardziej prestiżowych turniejów – ESL One Katowice powered by Intel w dniach 24-25 lutego oraz Intel Extreme Masters World Championship Katowice (IEM Katowice), które odbędzie się 2-4 marca. Zmagania te przyciągną najlepsze drużyny i zawodników Dota 2, Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) i StarCraft II. Podobnie jak w poprzednich latach wstęp na oba wydarzenia będzie całkowicie darmowy. Już niebawem w sprzedaży pojawią się bilety wcześniejszego wstępu, których część gwarantuje także gadżety, miejsca siedzące czy nocleg.

Oprócz ESL One i IEM, do Katowic wrócą największe targi utrzymane w tematyce esportowej – IEM Expo, które ponownie odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Jednak tym razem odwiedzający będą mogli obcować z najnowszymi technologiami wykorzystywanymi w gamingu przez oba weekendy! Na IEM Expo składać się będzie ponad 8000 m2 przestrzeni wystawienniczej, na której znajdą się chociażby trzy esportowe sceny, Intel Experience Zone oraz strefa biznesowa.

ESL One Katowice powered by Intel będzie pierwszym tak dużym międzynarodowym turniejem Dota 2 w Polsce i pierwszym Majorem Dota 2, który będzie miał miejsce w naszym kraju. Szesnaście najlepszych drużyn z całego świata zostanie wyłonionych na podstawie kwalifikacji rozgrywanych w sześciu regionach powalczy o lwią część puli nagród. W tej znajdzie się ok. 3 600 000 złotych oraz 1 500 punktów rankingowych, mogących dać awans na kolejną imprezę z cyklu The International. Zawody potrwają w sumie sześć dni, a faza pucharowa zagości na dużej scenie w Spodku 24-25 lutego 2018.

Światowe finały dwunastego sezonu Intel Extreme Masters, najbardziej prestiżowego i najdłużej działającego gamingowego cyklu turniejów, będą największym i najbardziej lukratywnym wydarzeniem w historii IEM. Podczas Intel Extreme Masters World Championship Katowice wyłonieni zostaną mistrzowie świata w Counter-Strike: Global Offensive i StarCraft II. Zmagania będą trwały sześć dni, a same play-offy odbędą się 2-4 marca 2018 roku w Spodku. Szesnaście najlepszych drużyn CS:GO z całego globu rywalizować będzie o najwyższą w historii cyklu pulę nagród wynoszącą ok. 2 000 000 złotych. Z kolei zawodnicy StarCraft II będą walczyć o 900 000 złotych. Triumfator turnieju uzyska również bezpośredni awans na WCS Global Finals.

IEM Katowice będzie siódmym turniejem zaliczającym się do serii Intel Grand Slam, dzięki której jeden z zespołów CS:GO może zgarnąć dodatkową nagrodę w postaci 1 000 000 dolarów. Kwota ta trafi do drużyny, która wygra cztery z ostatnich dziesięciu turniejów wysokiej rangi organizowanych przez DreamHack lub ESL. Szansę na zgarnięcie ogromnej sumy mają na ten moment FaZe Clan, G2 Esports i SK Gaming – każda z drużyn zdobyła już bowiem jedno trofeum.

Podczas czwartej edycji IEM Expo obecne będą czołowe marki z branży esportowej, firmy technologiczne oraz influencerzy. Na trzech oddzielnych scenach esportowych rozgrywane będą dodatkowe turnieje w gry, których nie będzie na scenie głównej. W Intel Experience Zone odwiedzający będą mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, zagrać w niedawno wydane gry, przetestować sprzęt i wypróbować technologię VR. IEM Expo to także świetna szansa do nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Przedstawiciele firm będą mogli się bowiem spotkać w stworzonej w tym celu strefie.

Katowice dzięki Intel Extreme Masters stały się globalną stolicą esportu. Od pięciu lat to właśnie w naszym mieście odbywają się finały rozgrywek IEM – największego wydarzenia na świecie. Przez kilka dni oczy całego świata zwrócone są w kierunku Katowic. Dziesiątki tysięcy fanów na trybunach legendarnego Spodka i nowoczesnego Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz miliony kibiców przed komputerami na całym świecie, gwarantują doskonałą promocję Katowic. Tylko w samym 2017 roku IEM odwiedziło ponad 170 tysięcy gości. Jestem przekonany, że piąte finały w katowickiej arenie będą wyjątkowe i już dziś zapraszam do Katowic! – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Bilety wcześniejszego wstępu na ESL One Katowice powered by Intel, Intel Extreme Masters Katowice World Championship i IEM Expo będą dostępne od 2 listopada na stronie Ticketmaster. Przypominamy jednocześnie, że wstęp na wydarzenie jest całkowicie bezpłatny. Więcej informacji na temat dodatkowych turniejów esportowych, atrakcji dla odwiedzających i harmonogramów zawodów udostępnimy w nadchodzących tygodniach.

Zródło: cybersport.pl

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, RoranV1 napisał:

A premium lajtowo idzie kupić? Już nie pamiętam jak to było rok temu.

Od 2016 też z nim są problemy, sprzedają się też całkiem szybko (jednak wolniej od zwykłych biletów).

Jeśli zastanawiasz się nad premium  i karnetem, bierze karnet... Chyba, że chcesz bardzo mieć przejście tunelem przed spodek do MCKa.
Jak zawsze pisałem/mówiłem, premium nie jest opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie opłacalne? Zero czekania w kolejkach, osobne wejścia/wyjścia, większy dostęp do stref, spotkania z teamami dla premium, siedzenia pod sceną. Byłem na 2017 i powiedziałem sobie, że bez premium się nie pokazuję za rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, RoranV1 napisał:

Jak nie opłacalne? Zero czekania w kolejkach, osobne wejścia/wyjścia, większy dostęp do stref, spotkania z teamami dla premium, siedzenia pod sceną. Byłem na 2017 i powiedziałem sobie, że bez premium się nie pokazuję za rok.

Z biletami również nie ma kolejki, przychodzisz 20 minut po otwarciu bram dla biletowców i wchodzisz od razu.
Osobne wejście/wyjście, które znajduje się w MCKu i którym ludzie w piątek bodajże weszli później, był mały problem z systemem.
Większy dostęp do stref? Według mnie miejsca jakie ma miejsce premium, są najgorszymi w całym spodku - oczywiście rozumiem osoby, które lubię niskie sektory.
Spotkania z teamami dla premium? W tym roku tego już nie będzie.
Co do siedzenia pod sceną, jeśli ktoś bardzo będzie chciał, w tym roku będzie miał możliwość.

500zł wynosi:
-Osobne wejście (MCK ;/)
-Tunel Spodek-MCK
-gadżety (które będzie można kupić w stacjonarnym sklepie ESL)
-Siedzenie w strefie niskiej (spodek słynie z "loży J,K,L" - są to miejsca górne z których widać prawie wszystko na większości imprez, mają najwięcej miejsca "na nogi" etc... //znajdują się one na piętrze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już w ten czwartek od godz. 16:00 będzie można kupić bilety na IEMa :).

Bilety prawdopodobnie będą widoczne na stronie ticketmaster od przyszłego tygodnia.

Przypominam standardowo, że jeśli chce się mieć pewność większą co do zakupu, radzę wybrać się do jakiegoś empiku (lub innego punktu stacjonarnego) i męczyć sprzedawcę już od 15:45, żeby Wam zerkał na pulę.


Bilety:

Cytat

ESL One Katowice i IEM Expo – 24-25 lutego: 

 • Bilet jednodniowy: 24 lub 25 lutego – 60 PLN
 • Bilet weekendowy: 24 i 25 lutego – 100 PLN
 • Bilet PREMIUM Dota 2: 24 i 25 lutego, miejsce siedzące premium, goodie bag – 400 PLN
 • GOD MODE: 24 i 25 lutego, pokój w 5-gwiazdkowym hotelu, dostęp do strefy VIP z kateringiem, miejsce siedzące premium, goodie bag – 3000 PLN

IEM World Championship Katowice i IEM Expo – 2-4 marca:

 • Bilet jednodniowy: 2, 3 lub 4 marca – 60 PLN
 • Bilet weekendowy: 2-4 marca – 150 PLN
 • Bilet PREMIUM CS:GO i StarCraft II: 2-4 marca, miejsce siedzące premium, goodie bag – 500 PLN
 • GOD MODE: 2-4 marca, pokój w 5-gwiazdkowym hotelu, dostęp do strefy VIP z kateringiem, miejsce siedzące premium, goodie bag – 4000 PLN

Zródło: cybersport.pl

 

Jeśli nie uda Wam się zakupić biletów w przeciągu 1-2 minut (główny weekend), będą jeszcze min. 2 szanse na zdobycie ich :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, RoranV1 napisał:

Bedzie trzecia tura?

Prawdopodobnie nie.
Obecnie zwrotu są włączone, więc bilety można jeszcze wyłapać (co jakiś czas wraca jeden, dwa bilety).

Jeśli ESL postanowi dołożyć biletów trochę, da informację odnośnie 3 tury - tymczasowo nie zanosi się na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

 • Kto przegląda   0 użytkowników

  Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

 • Administrator IT
 • Administrator
 • Ekipa Ja, Rock!
 • Streamer
 • Moderator
 • Moderator Działu
 • Moderator Techniczny
 • Technik Sprzętowiec
 • Grafik
×