Skocz do zawartości

Polecane posty

Witajcie

Tak więc zgodnie z tradycją, czas założyć kolejny temat odnośnie IEM Katowice! :)

Tym razem czekamy już tylko na oficjalne info, choć mamy prawie już pewny IEM w Katowicach.

Czemu mogę ogłosić to przed samym ESL? Wkopały się osoby odpowiedzialne za stronę Intel Extreme Masters - jak dotąd odnośnik http://pl.intelextrememasters.com/season-12/katowice/ wywalał błąd.... Od kilku godzin prosi on o podanie hasła, aby udać się na stronę.
Jeśli wydaje się komuś, że może być to błąd/przypadek - każdy wcześniejszy przystanek był tak zabezpieczony ;).

Czekamy na oficjalne ogłoszenie ESL!

PS: dowiemy się też, czy IEM Katowice będą majorem.

#IEM

@@@[email protected]@@

Ktoś podkablował i poprawili już odnośnik na stronie IEMa :P.
Trochę za późno, wydało się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Edytowano przez Himiodzio
upg

Nie było postów ostatnio, bo jednak 100% skupienia mojego było nad pracami całościowymi na forum.

Odpowiadając na post wyżej, nie, nie był pewny. Były wiarygodne plotki o przeniesieniu IEMa w pewne miejsce, gdzie też jest dużo osób (mała podpowiedź: Taz przy wnoszeniu pucharu na  IEM 2014 Katowice, wspomniał, że "w pewnym miejscu było głośno").

Co do ostatnich informacji:

IfnfWIA.png

Nic odnośnie "majora" nie było słychać od tego czasu :/ (była jedynie plotka o styczniu, ale pominę to tymczasowo).

Brak wycieków/plotek/pogłosek od ostatnich dni może niestety potwierdzać to :/.

Najnowszą plotką było info, że IEM może odbyć się w styczniu, niby z całkiem "ok" źródła, jednak na to chyba nie ma szans - brak info, aby ESL działał już w sprawie miejsca, reklamy i biletów (więc czasu za mało).

Jedno jest pewne, w najbliższych dniach/tygodniach będziemy wiedzieć już bardzo dużo, może nawet pojawi się jakieś oficjalne info :) (czas goni).

No i jakby na potwierdzenie moich słów - kolejny major będzie organizowany przez Eleague, tym razem w Bostonie. 

I dobrze, należy im się, bo jakość produkcji tegorocznego majora w Atlancie była świetna, zwłaszcza jeśli porównamy ją do eventów od ESL czy choćby ostatniego krakowskiego turnieju. Chodzi mi o stronę techniczną - czyli brak przerw, problemów, narzekań zawodników na kiepskie serwery/sprzęt. Widzów będzie max. około 7000, a to już więcej niż w przypadku Eleague Atlanta - to również na plus (choć do widowni z Polski to im daleko będzie). Do stycznia już właściwie niedaleko, jest na co czekać :) 

Info o majorze w styczniu w Bostonie,  ucieszyło mnie bardzo....
Szczerze, według mnie w tej chwili IEM Kato zyskał jeszcze większe szanse na status majora i jest szansa na potwierdzenie dawnych plotek...

Była kiedyś dyskusja odnośnie "zmodyfikowania systemu majorów CS GO" - odnosiło się to też jej ilości.
Stara plotka głosiła o zwiększeniu ilości majorów, do 4 w roku (zwiększenie o jeden z dawnych lat 14/15).

Jest całkiem realna szansa na majora w Kato i to jeszcze w marcu, może wydawać się to śmieszne, ale za kilkanaście dni kto inny może się śmiać ;).

Major w Kato może być powrotem do momentu wybicia się CSGO na świecie + prezentacją największych jak dotąd zmian w samym systemie rozgrywek.
Czekam na jakieś nowe plotki/wycieki.

Wszystko jest jeszcze możliwe ;)

#IEM

PS: była już sytuacja z majorem po dwóch miesiącach (2015 rok)

Cytat

Major w Kato może być powrotem do momentu wybicia się CSGO na świecie

Co przez to rozumiesz? Paradoksalnie to właśnie major od Eleague cieszył się największą popularnością :) Jeśli tylko ESL ogarnie się i nie będzie w sumie godzinnych przerw technicznych, to jestem pozytywnie nastawiony. Choć nie sądzę, by w tym roku Kato dostały majora. 

Od IEM Kato zrobił się mocny "bum" na CSa (nie będę zaprzeczał, że aktualizacja ze skinami była również jednym z zapalników) i zaczął on rosnąć w górę (bijąc potem coraz to nowsze rekordy).
U nas przyspieszył on w ogóle zainteresowanie GO i mocnym rozwojem esportu + nie możemy zapomnieć o jednym z najlepszych dopingów fanów jak na te czasy w CSie.

No ta, ale po co żyć przeszłością, nastały nowe czasy, wciąż rozpamiętujemy sukces VP z 2014 roku, a powinniśmy trzeźwo patrzeć na teraźniejszość i najbliższą przyszłość. Pod względem organizacji technicznej ESL stoi w miejscu niestety, co znacząco wpływa na komfort odbioru. 

Czekaliśmy, dostaliśmy! :)

Dwa eventy! DOTA! CS:GO + SC2

https://pl.intelextrememasters.com/season-12/katowice/

Ogólnie sprawa z DOTĄ2 pokazuje, że ESL już niczego się nie boi - bardzo fajnie, że ryzykują  (więcej osób będzie mogło pierwszy raz zobaczyć na oczy turniej tejże gry).

Co do CS:GO, dlatego prawie nic tam nie jest podane, bo jeszcze cały czas trwają rozmowy nad pewną rzeczą.... ;)
(szanse coraz mniejsze, ale jeśli dalej coś jeszcze da się wyłapać, to jeszcze możliwość jakaś jest ; ))

O evencie:

Intel, lider wydajności w kategorii PC gaming, oraz ESL, największa na świecie firma esportowa, ponownie łączą siły w celu stworzenia największego esportowego wydarzenia w 2018 roku. Katowicki Spodek oraz Międzynarodowe Centrum Kongresowe po raz kolejny staną się arenami jednych z najbardziej prestiżowych turniejów – ESL One Katowice powered by Intel w dniach 24-25 lutego oraz Intel Extreme Masters World Championship Katowice (IEM Katowice), które odbędzie się 2-4 marca. Zmagania te przyciągną najlepsze drużyny i zawodników Dota 2, Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) i StarCraft II. Podobnie jak w poprzednich latach wstęp na oba wydarzenia będzie całkowicie darmowy. Już niebawem w sprzedaży pojawią się bilety wcześniejszego wstępu, których część gwarantuje także gadżety, miejsca siedzące czy nocleg.

Oprócz ESL One i IEM, do Katowic wrócą największe targi utrzymane w tematyce esportowej – IEM Expo, które ponownie odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Jednak tym razem odwiedzający będą mogli obcować z najnowszymi technologiami wykorzystywanymi w gamingu przez oba weekendy! Na IEM Expo składać się będzie ponad 8000 m2 przestrzeni wystawienniczej, na której znajdą się chociażby trzy esportowe sceny, Intel Experience Zone oraz strefa biznesowa.

ESL One Katowice powered by Intel będzie pierwszym tak dużym międzynarodowym turniejem Dota 2 w Polsce i pierwszym Majorem Dota 2, który będzie miał miejsce w naszym kraju. Szesnaście najlepszych drużyn z całego świata zostanie wyłonionych na podstawie kwalifikacji rozgrywanych w sześciu regionach powalczy o lwią część puli nagród. W tej znajdzie się ok. 3 600 000 złotych oraz 1 500 punktów rankingowych, mogących dać awans na kolejną imprezę z cyklu The International. Zawody potrwają w sumie sześć dni, a faza pucharowa zagości na dużej scenie w Spodku 24-25 lutego 2018.

Światowe finały dwunastego sezonu Intel Extreme Masters, najbardziej prestiżowego i najdłużej działającego gamingowego cyklu turniejów, będą największym i najbardziej lukratywnym wydarzeniem w historii IEM. Podczas Intel Extreme Masters World Championship Katowice wyłonieni zostaną mistrzowie świata w Counter-Strike: Global Offensive i StarCraft II. Zmagania będą trwały sześć dni, a same play-offy odbędą się 2-4 marca 2018 roku w Spodku. Szesnaście najlepszych drużyn CS:GO z całego globu rywalizować będzie o najwyższą w historii cyklu pulę nagród wynoszącą ok. 2 000 000 złotych. Z kolei zawodnicy StarCraft II będą walczyć o 900 000 złotych. Triumfator turnieju uzyska również bezpośredni awans na WCS Global Finals.

IEM Katowice będzie siódmym turniejem zaliczającym się do serii Intel Grand Slam, dzięki której jeden z zespołów CS:GO może zgarnąć dodatkową nagrodę w postaci 1 000 000 dolarów. Kwota ta trafi do drużyny, która wygra cztery z ostatnich dziesięciu turniejów wysokiej rangi organizowanych przez DreamHack lub ESL. Szansę na zgarnięcie ogromnej sumy mają na ten moment FaZe Clan, G2 Esports i SK Gaming – każda z drużyn zdobyła już bowiem jedno trofeum.

Podczas czwartej edycji IEM Expo obecne będą czołowe marki z branży esportowej, firmy technologiczne oraz influencerzy. Na trzech oddzielnych scenach esportowych rozgrywane będą dodatkowe turnieje w gry, których nie będzie na scenie głównej. W Intel Experience Zone odwiedzający będą mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, zagrać w niedawno wydane gry, przetestować sprzęt i wypróbować technologię VR. IEM Expo to także świetna szansa do nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Przedstawiciele firm będą mogli się bowiem spotkać w stworzonej w tym celu strefie.

Katowice dzięki Intel Extreme Masters stały się globalną stolicą esportu. Od pięciu lat to właśnie w naszym mieście odbywają się finały rozgrywek IEM – największego wydarzenia na świecie. Przez kilka dni oczy całego świata zwrócone są w kierunku Katowic. Dziesiątki tysięcy fanów na trybunach legendarnego Spodka i nowoczesnego Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz miliony kibiców przed komputerami na całym świecie, gwarantują doskonałą promocję Katowic. Tylko w samym 2017 roku IEM odwiedziło ponad 170 tysięcy gości. Jestem przekonany, że piąte finały w katowickiej arenie będą wyjątkowe i już dziś zapraszam do Katowic! – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Bilety wcześniejszego wstępu na ESL One Katowice powered by Intel, Intel Extreme Masters Katowice World Championship i IEM Expo będą dostępne od 2 listopada na stronie Ticketmaster. Przypominamy jednocześnie, że wstęp na wydarzenie jest całkowicie bezpłatny. Więcej informacji na temat dodatkowych turniejów esportowych, atrakcji dla odwiedzających i harmonogramów zawodów udostępnimy w nadchodzących tygodniach.

Zródło: cybersport.pl

10 godzin temu, RoranV1 napisał:

A premium lajtowo idzie kupić? Już nie pamiętam jak to było rok temu.

Od 2016 też z nim są problemy, sprzedają się też całkiem szybko (jednak wolniej od zwykłych biletów).

Jeśli zastanawiasz się nad premium  i karnetem, bierze karnet... Chyba, że chcesz bardzo mieć przejście tunelem przed spodek do MCKa.
Jak zawsze pisałem/mówiłem, premium nie jest opłacalne.

Jak nie opłacalne? Zero czekania w kolejkach, osobne wejścia/wyjścia, większy dostęp do stref, spotkania z teamami dla premium, siedzenia pod sceną. Byłem na 2017 i powiedziałem sobie, że bez premium się nie pokazuję za rok.

2 godziny temu, RoranV1 napisał:

Jak nie opłacalne? Zero czekania w kolejkach, osobne wejścia/wyjścia, większy dostęp do stref, spotkania z teamami dla premium, siedzenia pod sceną. Byłem na 2017 i powiedziałem sobie, że bez premium się nie pokazuję za rok.

Z biletami również nie ma kolejki, przychodzisz 20 minut po otwarciu bram dla biletowców i wchodzisz od razu.
Osobne wejście/wyjście, które znajduje się w MCKu i którym ludzie w piątek bodajże weszli później, był mały problem z systemem.
Większy dostęp do stref? Według mnie miejsca jakie ma miejsce premium, są najgorszymi w całym spodku - oczywiście rozumiem osoby, które lubię niskie sektory.
Spotkania z teamami dla premium? W tym roku tego już nie będzie.
Co do siedzenia pod sceną, jeśli ktoś bardzo będzie chciał, w tym roku będzie miał możliwość.

500zł wynosi:
-Osobne wejście (MCK ;/)
-Tunel Spodek-MCK
-gadżety (które będzie można kupić w stacjonarnym sklepie ESL)
-Siedzenie w strefie niskiej (spodek słynie z "loży J,K,L" - są to miejsca górne z których widać prawie wszystko na większości imprez, mają najwięcej miejsca "na nogi" etc... //znajdują się one na piętrze).

Już w ten czwartek od godz. 16:00 będzie można kupić bilety na IEMa :).

Bilety prawdopodobnie będą widoczne na stronie ticketmaster od przyszłego tygodnia.

Przypominam standardowo, że jeśli chce się mieć pewność większą co do zakupu, radzę wybrać się do jakiegoś empiku (lub innego punktu stacjonarnego) i męczyć sprzedawcę już od 15:45, żeby Wam zerkał na pulę.

Bilety:

Cytat

ESL One Katowice i IEM Expo – 24-25 lutego: 

• Bilet jednodniowy: 24 lub 25 lutego – 60 PLN
  • Bilet weekendowy: 24 i 25 lutego – 100 PLN
  • Bilet PREMIUM Dota 2: 24 i 25 lutego, miejsce siedzące premium, goodie bag – 400 PLN
  • GOD MODE: 24 i 25 lutego, pokój w 5-gwiazdkowym hotelu, dostęp do strefy VIP z kateringiem, miejsce siedzące premium, goodie bag – 3000 PLN

IEM World Championship Katowice i IEM Expo – 2-4 marca:

• Bilet jednodniowy: 2, 3 lub 4 marca – 60 PLN
  • Bilet weekendowy: 2-4 marca – 150 PLN
  • Bilet PREMIUM CS:GO i StarCraft II: 2-4 marca, miejsce siedzące premium, goodie bag – 500 PLN
  • GOD MODE: 2-4 marca, pokój w 5-gwiazdkowym hotelu, dostęp do strefy VIP z kateringiem, miejsce siedzące premium, goodie bag – 4000 PLN

Zródło: cybersport.pl

Jeśli nie uda Wam się zakupić biletów w przeciągu 1-2 minut (główny weekend), będą jeszcze min. 2 szanse na zdobycie ich :).

5 minut temu, RoranV1 napisał:

Bedzie trzecia tura?

Prawdopodobnie nie.
Obecnie zwrotu są włączone, więc bilety można jeszcze wyłapać (co jakiś czas wraca jeden, dwa bilety).

Jeśli ESL postanowi dołożyć biletów trochę, da informację odnośnie 3 tury - tymczasowo nie zanosi się na to.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Himiodzio
      Witajcie

Nastał czas kiedy, to ponownie mogę otworzyć temat odnośnie IEM .
      W tym roku Intel Extreme Masters będzie posiadał mniej przystanków, niż w poprzednich latach....
      Zgodnie ze wcześniejszą informacją, jeden z przystanków zawita w Korei Południowej.
      Dodatkowo z informacji które przypadkowo wyciekły - wiemy, że ESL podpisał umowę z Kato jeszcze na kilka lat .

Dokładne info ze strony ESL:

"ESL, największa na świecie firma zajmująca się e-sportem, z przyjemnością ogłasza kolejny, jedenasty już sezon Intel Extreme Masters. Finały 11. edycji IEM czwarty rok z rzędu odbędą się w Katowicach! W jedenastym sezonie Intel Extreme Masters trzema podstawowymi grami będą Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends oraz StarCraft II. Najlepsi zawodnicy z całego świata walczyć będą o pulę nagród, która po raz pierwszy w historii IEM przekroczy 1 000 000 dolarów. - Organizacja na stadionach trzech wydarzeń Intel Extreme Masters w sezonie to dla nas naprawdę spore przedsięwzięcie - mówi Michał Blicharz - Dodanie przystanku w Korei Południowej sprawi, że 11. sezon IEM będzie zupełnie inny niż poprzednie.

IEM będzie także częścią ChinaJoy Expo w Szanghaju - największego gamingowego wydarzenia w Chinach"
      ESL

Dokładny harmonogram 11 sezonu IEM:

Shanghai28                               31 lipca 2016
      Oakland                                     19-20 listopada 2016
      Goyang                                      17-18 grudnia 2016
      Katowice (finał 11 sezonu)         Marzec 2017 (dokładna data zostanie podana niedługo, obecnie władze ESL czekają jeszcze na potwierdzenie od zarządku spodka i miasta)

Strona IEM: --->Klik<---

Tym razem całościowe info odnośnie całej imprezy w Kato, zostanie podane dużo wcześniej! ESL uczy się na błędach - nie będzie już sytuacji kupowania biletów w ciemno!

Teraz kwestia ostatnia... Gdzie aftermovie? Sam filmik został już skończony (nie mam teraz pojęcia czemu go jeszcze nie udostępniono).
      Wczoraj jedna z osób odpowiedzialnych za montaż, napisała, że filmiku nie będzie... Można traktować to oczywiście jako żart .
      Sam filmik powinien pojawić się na dniach (no chyba, że ESL chce z IEM 2016 zrobić jednak film ).

Aftermovie IEM Kato 2016

#IEM

• Przez Himiodzio
      Witam

Zakończyliśmy właśnie 2 edycje bitw na intra. Edycja ta według mnie była tak samo emocjonująca co 1 .
      Oczywiście jak to bywa, zawsze następują jakieś problemy. W tej edycji kilka się pojawiło... Ale i tak jesteśmy razem z Ikarosem zadowoleni z przebiegu tej edycji...

Dobra kończymy z 2 edycją!
      Zaczynamy 3? Nie tak szybko.
      3 edycja, to jedna z tych edycji, gdzie kilka rzeczy się zmieni.
      Wstępnie mogę podać przykładową zmianę, która się pojawi :

Jury lekko się odmieni. Dostanie ono małe wytyczne. Z 3 osób, zrobi się 5. Jury będzie mogło....  
      Mała informacja, ale może kogoś zaciekawi?

Oczywiście zmian jest jeszcze trochę, lecz teraz nie będziecie o nich słyszeć.
      Mogę obiecać, że 3 edycja może być tylko lepsza.

Jako, że nie będą to błahe zmiany, to trochę na ich realizację jest potrzebnego nam czasu.
      Dodatkowo niedługo na forum zostanie ogłoszony ciekawy event... Oczywiście, zadanie dodatkowe, jakoś się do tego odnosi.

Wstępny start 3 edycji, planowy jest na czerwiec. Początek? Koniec? Niestety nie mogę w tej chwili powiedzieć, bo nie wiem ile zajmie nam z Ikarosem załatwienie wszystkiego.

No nic, tak więc my lecimy szykować pomału 3 edycje, a Wy w tym czasie macie dużo czasu, na napisanie, jakimi to jesteśmy leniami.
      Pozdrawiam

PS: 3 edycja zostanie opanowana przez pewną grę!

Pogadaj!
      #IEM 2015!
    • Przez Himiodzio
      Witajcie

Co tu pisać? Dziś wszyscy się dowiedzą kto przejdzie do finału! Czy to będzie Kaadzik? A może Michu? Zaraz się dowiecie .

Kaadzik
      Michu

Spodziewałem się dostać dwie prace, dwie prace z CS GO .
      Spodziewałem się tego po tym co się działo w spodku .

Specjalnie też się przed oceną przygotowałem .
      Specjalnie obejrzałem całe powtórki z dnia 2 i 3 z IEMu, gdzie grało Virtus.pro.

Obejrzałem wszystkie swoje zdjęcia jakie zrobiłem podczas IEMu.
      Obejrzałem kilka newsów odnośnie IEMu.

Przegrałem ponownie kilka godzin w CSa.
      Przegrałem też kilka meczy, niestety :/.

Dostałem dwie piękne prace odnośnie CSa GO i tego co się dzieje, kiedy taka gra trafia na turnieje .
      Każdy w nich pokazał swój styl montowania.
      Kaadzik, pokazał jak potrafią grać nasi. Pokazał, że mamy najlepszy team na świecie! I najlepszą publikę! Użyłeś też muzyki którą ostatnio się zachwycałem gdy pojawił się top 10 2013 według HLTV. Taka muzyka idealnie pasuje do takich filmów .

Michu, osoba która dawkuje emocje. Pomału dawkuje nam to co chce pokazać, a potem nagle "bum". To "bum" które jest czymś świetnym . Muzyka idealnie dopasowana do tego twojego dawkowania .

Ponownie miałem potworne trudności z wyborem tego, który przejdzie do finału.
      Postanowiłem, obejrzeć sobie opening z IEMu 2014. Gdy wreszcie przypomniałem sobie co się wtedy działo i zarazem prawie się rozpłakałem : ), odpaliłem wasze filmy. Wybrałem ten który najbardziej w tym momencie pokazał mi czym jest CS i co się działo z tym CSem podczas IEMu .
      Jestem potwornie zadowolony, że połączyliście CS GO z tą akurat imprezą!

Zwycięzcą i zarazem osobą która przejdzie do finału jest.... Michu!
      Tak, to u Ciebie Michu najbardziej spodobał mi się całościowy montaż!

Kaadzik co do Ciebie... Masz jakieś fatum odnośnie finałów drużyn . Ale tym razem ponownie pokazałeś, że jesteś od dawna gotów na finał. Mam nadzieję, że w następnej edycji to właśnie ty będziesz walczył w finale ogólnym? Zobaczymy! Ale pamiętaj, robisz świetne intra!

Tak więc dziękuje obu Panom za wspaniałe filmy!

Teraz czekamy na zmartwychwstanie Ikarosa i niedługo ogłaszamy kiedy finał!
    • Przez podolski310
      Witam
      Piszę z zapytaniem czy pojawisz się na tym turniej. Jeżeli tak to w którym dniu a może przez wszystkie trzy dni. Może zorganizował byś jakieś małe spotkanie z twoimi widzami którzy na pewno się tak pojawią. 
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik