Skocz do zawartości
Trey

Temperatury/Zużycie i7-4790k.

Polecane posty

Witam otóż od niedawna mam problem z procesorem. Fpsy w grach spadły oraz procesor strasznię się grzeje. Wymieniłem pastę na procesorze, przeczyściłem chłodzenie i dalej jest to samo.

W CS:GO miałem kiedyś po 300 fpsów, a teraz mam po 100-200.. W League of legends miałem 300+ teraz mam 100.. Temperatury skaczą jest 50 stopni, a  nagle 70.. 

Oddać procesor póki mogę na gwarancje?.. Czy jest tego inna przyczyna?

CPU: Intel Core i7-4790k

Cooler: CPU SilentiumPC Grandis XE1236

RAM: Ballistix Sport XT 16GB/160

PSU: Thermaltake Smart SE 530W

Komputer jest wykorzystywany do grania oraz renderowania w takich programach jak Sony vegas czy Adobe After Effects.. Czasami zużycie procesora także skacze z 8% do 40% i renderowanie przerywa "błąd", a czasami nic się nie dzieje i jest wszystko ok.

Edytowano przez Trey

Sprawdzałeś aktywne procesy? Alt + Ctrl + Del -> Task Manager -> zakładka Processes. Przesortuj sobie po zużyciu procesora i zobacz czy nic czasem ci nie pożera zasobów. Mi dla przykładu dawno temu proces cmd.exe zjadał Xeona i po wywaleniu śmieci związanych z ową sytuacją wszystko wróciło do normy :) Jeśli zaś to nie jest przyczyną, to będziemy myśleć dalej. Na razie nie mam innego pomysłu.

Edytowano przez SoldierPL

Nic nie dało :/. A jeszcze jedno gdy wchodzę w task menagera to zużycie cpu jest 50% i pochwili spada.

Tak jest za każdym razem jak go odpalam.

Pytanie: Czy format systemu może pomóc?

Edytowano przez Trey

Spróbuj użyć tego programu i odparkować rdzenie. W niektórych grach zabieg taki pomaga (np. BF4) o dziwo. Co do temperatur, to bym się zbytnio nie przejmował na razie. Nie są kosmiczne, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że na zewnątrz jest 30 stopni xD 

Wiesz, format nigdy nie zawadzi, ale nie jestem pewien czy będzie to miało sens na razie.

Czyli mówisz żeby przeczekać lato i sprawdzić temp jak będzie już  chłodniej?

I też martwi mnie ten spadek fpsów w grach :|

Edytowano przez Trey

Też to mam z moim i5 gdy mu za ciepło. Choćby w modzie DayZ do Army 2 mam zazwyczaj te 50-60 klatek na średnicy widoku 1600 metrów (rysowanie obiektów w oddali w pełnej szczegółowości), a dziś jak sobie słoneczko poświeciło i wiaterek powiał, to licznik FPSów spadł na 25-30 :/ Nie przeskoczysz temperatury aż tak, chyba że zwodujesz. 
Próbowałem ratować się kontrolerem obrotów obudowy, ale to i tak gówno daje niestety, a śmigła 140mm przecież.

Edytowano przez SoldierPL

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.