Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Cw4niaczek

Mikrofon + phantom 48v

Polecane posty

Ostatnio tworzę w sumie dość dużo tematów, ale do streamów chciałbym podchodzić bardziej "profesjonalnie" :v Ale przechodząc do głównego wątku.

Cześć, wczoraj mój mikrofon Trust Starzz odmówił posłuszeństwa, więc postanowiłem poszukać czegoś nowego, porządniejszego. Najpierw myślałem o Samsonie Go Mic, ale trochę mnie on odstrasza, potem zobaczyłem Novoxa nc-1, używanego, za 189zł, ale w sumie strach mi trochę kupować używany mikrofon. Gdy już postanowiłem kupić samsona go mic'a zobaczyłem na amazonie po ile stoi i natknąłem się na takie mikrofony jak Neewer BM-800, Neewer NW-700, chodzą one po około 24€ z jakimś tam dodatkowym wyposażeniem, wiem, że do tych mikrofonów potrzebny jest power setup (czy jak to tam nazywają). Moje pytanie brzmi, czy Neewer BM-800 + Neewer Phantom 48 V to będzie dobry zakup? Poszukałem trochę na internecie o jakości tego mikrofonu (i nw-700) i natknąłem się na kanał tego gościa, a audio tych mikrofonów jest fenomenalne w porównaniu do takiego Samsona Go Mica, ale nie wiem jaki ten typ ma power setup i czy kupno takiego phantoma 48 v jest bardzo odczuwalną różnicą jak w jakości w porównaniu do jakiegoś, którego cena wynosi, np. 50€?
Mikrofon mam zamiar używać w głównej mierze do streamowania, więc obróbka dźwięku raczej nie wchodzi w grę (ofc. poza odszumianiem LIVE przez Reapera).
Mój budżet to 200zł i ani grosza więcej (i tak jest już trochę nagięty).

Szperając youtube znalazłem coś takiego. https://www.youtube.com/watch?v=cqjs1q07ITI Jako iż nie znam się na tym całym phantom power (czy jak to tam się nazywa) muszę zapytać, naprawdę jakoś jest taka znakomita kosztem tak niskiej ceny?

Zapomniałem zapytać czy do tego jest potrzebna jakaś znakomita karta dźwiękowa, czy wystarczy zintegrowana? Na amazonie wyświetla mi się, że wiele osób do mikrofonu Tonor kupuje dodatkowo zewnętrzną kartę dźwiękową na USB.

Phantom jest to system zasilania mikrofonu poprzez kabel XLR (w dużym skrócie). Wtedy mikrofon jest tylko mikrofonem i nie posiada wbudowanego DAC-a. Ja na twoim miejscu poszukałbym na allegro jakiegoś taniego miksera obsługującego Phantom-a, najlepiej z wyjściem USB. Taki zestawik nie będzie jakoś bardzo drogi, a zapewni wysoką jakość dźwięku. Taki mikser wykrywany jest przez system jako dodatkowa karta dźwiękowa. Początkowa konfiguracja takiego zestawu może wydawać się trudna, jednak potem jest dziecinnie prosta i pozwala na osiągnięcie dobrego efektu. 

Znam fajny i tani mikser który byłby odpowiedni dla Ciebie, ale obecnie nie mam go pod ręką a w necie nie mogę go znaleźć. Więc nie jestem wstanie podać firmy i modelu. 

Znam fajny i tani mikser który byłby odpowiedni dla Ciebie, ale obecnie nie mam go pod ręką a w necie nie mogę go znaleźć. Więc nie jestem wstanie podać firmy i modelu. 

Może chodzi ci o Behringer UM-2? Jeśli tak to pomyślę nad jego zakupem, ale aktualnie nie mieszczę się w jego budżecie.

Ogólnie zdecydowałem się na NW-700, bo oglądając testy na YT słyszałem na jego temat najwięcej pozytywów.

Mam go zamiar zamawiać jutro i teraz nie wiem co do niego domawiać.

Na pewno sam mikrofon, do niego dołączony jest kabel XLR 3.5mm i wejściem żeńskim,

z tego co wyczytałem, przynajmniej tymczasowo powinienem kupić zewnętrzną kartę dźwiękową USB. Poza tym coś jeszcze? Zależy mi na czasie, więc nie chciałbym później domawiać jeszcze jakiś innych komponentów, bo coś nie będzie działać.

z Phantoma póki co zrezygnuję.

Co do miksera, to kupując go będę jeszcze potrzebował tego Phantoma 48V?

Wybacz, że pytam o może głupie sprawy, ale o tych mikrofonach dowiedziałem się na dobrą sprawę wczoraj wieczorem.

Na Phantomach się nie znam, ale o Samson Go Mic mogę się wypowiedzieć, jako że korzystam z niego już ponad 4 lata. Nie potrzebujesz do niego żadnej karty dźwiękowej, ponieważ jest na USB. Jest mały, więc możesz go ustawić jak chcesz. U mnie akurat jest to ograniczone, ponieważ podłączam do niego słuchawki, jednak małe jest piękne. ;) Jakość dźwięku jest dobra (czasem aż za bardzo :D), a ustawienia umożliwiają przystosowanie albo kardioidalne, albo dookólne. Czasem wyłapuje myszkę i klawiaturę mocno, ale to zależy od ustawień. Nie korzystam z popfiltera żadnego, a jakość jest bardzo dobra. 

Czemu Cię odstrasza? 

Czemu Cię odstrasza? 

Odstrasza mnie, ponieważ ostatnio słuchałem testu tego mikrofonu + próbka głosu po obróbce i albo typ nie potrafił ustawić tego mikrofonu, albo takie dziwne... Nie wiem jak to nazwać, delikatne "piski" przy "s" to norma. Po drugie zauważyłem, że mikrofony XLR z są porównywalne do mikrofonów USB z wyżej półki (ale może dużo zależy od ustawień miksera, phantoma czy coś, bo sam się za bardzo na tym nie znam).

Phantom nie ma żadnych ustawień, to po prostu zasilanie mikrofonu po kablu, którym przekazywany jest sygnał audio. To urządzenie co miałem na myśli, to był M-Audio M-Track. Obecnie brak go w sklepach, a jeżeli jest to przekracza twój budżet. 

Mam jeszcze jeden problem. Mianowicie zakupiłem mikrofon NW-700 + kartę dźwiękową USB SABRENT, niby wszystko pięknie, ale gdy podłączę mikrofon jest on strasznie cichy, gdy patrzałem na YT (tutaj) to gość miał to idealnie ustawione.

W karcie dźwiękowej podpinanej do USB nie mam możliwości zwiększyć wydajności mikrofonu (suwak w dB) (przynajmniej z poziomu windowsa), natomiast gdy podłączę mikrofon bezpośrednio do karty dźwiękowej (realtek) mam taką możliwość, ale szumy są cholernie dziwne i słychać lekki spadek jakości.

Znalazłem rozwiązanie, wystarczy pobrać program equalizer wraz z peace (dodatek do equalizera), tam jest opcja "zwiększenie wydajności mikrofonu" :)

Edytowano przez Cw4niaczek

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować