Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
GhostSip3r

Migotanie ekranu podczas gry powyżej 60hz

Polecane posty

Witam niedawno zakupiłem monitor AOC Agon 24IQX 144hz 1ms 2k i mi od początku słyszałem przy włączeniu na >60hz takie piszczenie od strony zasilacza monitora ale ciche lecz na moje ucho już uszczypliwe odrobinę. Zastanawiałem się czy nie oddać na gwarancję i gdzieś na forum przeczytałem, że takie piszczenie to tak jak w przypadku kart graficznych nie oznacza jakiegoś problemu. No i teraz od niedawna przy np grze w fifę ultra detale 2k przy 60hz gram ideolo wszystko lecz gdy przełączam na 100hz, 120, 144hz to co jakiś czas 1-2min ekran się na 1-2 sekundy wyłącza i z powrotem włącza. We wiedźminie i gtav jest ten sam efekt. Próbowałem coś naprawić grafikę czyściłem, przewody przeczyściłem, wyłączałem FreeSync itp lecz jest tak samo. Powinienem oddać na gwarancję czy może poczekać jeszcze na sterowniki nowe do grafy np?

Załącz jakieś menu tego monitora i sprawdź czy ono też zniknie czy pozostanie. Jeśli zniknie, to powinna to być usterka monitora, a jeśli nie to i tak nie byłbym pewien. Warto sprawdzić na innym monitorze gdzie możesz ustawić na więcej niż 60Hz

Napisano (edytowany)

Niestety takiego monitora już nie mam. Menu takowego nie mam sprawdzałem w ogólnych ustawieniach nie ma nic co do odświeżania ekranu tylko w ustawieniach windowsa mam możliwą zmianę 60-100-120-144hz i w  ustawieniach karty AMD (MSI R9 390) mogę ustawić freesync, skalowanie gpu, temperaturę kolorów. Przy 60hz nie ma takiego problemu najmniejszego. Im więcej mam ustawione herzy tym głośniej (i tak cicho) piszczy monitor a raczej ten zasilacz jego i ten ekran miga wtedy. Tak mi się wydaję, że zgłoszę ten monitor na gwarancję i grafikę bo i gwarancja w grafice się zaraz kończy to przynajmniej wymienią termopady i pastę (nie mogę wymienić bo mam zaplombowane śrubki)

Edytowano przez GhostSip3r

Mam monitor AOC C3583FQ i nie ma takich objawów, wiec może być jakieś uszkodzenie. Czasem jednak zdarza mu się zamigotać, ale tak bardzo lekko w momencie silnych spadków fps-ów. Np podczas gry w Rocket League, podczas przejścia z menu gry (generowane ok 200 fpsów) do ekranu ładowania planszy (stały obraz, stała liczba fps-ów). Tak, to chodzi bezbłędnie. 

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik