Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bansu

Problem z monitorem

Polecane posty

Czołem, potrzebuję pomocy ostatnio zakupiłem monitor i jak to zwykle u mnie bywa nigdy nic nie działa poprawnie za pierwszym razem. Otóż kupiłem BENQ'a E2200HDA i po podłączeniu go do komputera niestety nie reaguje. Świeci się zielona lampka że niby jest odpalony ale pulpitu nie widać. Trochę się bawiłem i popróbowałem odpalić na zintegrowanej w biosie na innym monitorze, przepiąłem na BENQ'a i poskutkowało, na zintegrowanej monitor działa. Natomiast jak zmieniam na PCI monitor nic nie chce pokazać - pomimo że na monitorze którego używam do pisania tego postu działa. Kabel DSUBowy i adapter na DVI-I jest w moim posiadaniu. Pytajcie jeżeli coś będziecie chcieli wiedzieć więcej, specka kompa w mojej sygnaturze.

Pozdrawiam i dzięki.

1280x1024, jak tam dobrze pamiętam to w wyborze rozdzielczości jak sprawdzalem na integrze to w tym benqu była możliwość ustawienia takiej rozdzialki. Probowalem tez klikac na przycisk autokalibracji i tez nie pomagało.

Problem w tym ze nie rozwiązalem problemu, jutro przychodzi znajomy do mnie i może coś zdziałamy, napisze jeżeli coś się poprawi.

Dobra, w końcu podołałem problemowi. Próbowałem wszystkiego aż wpadł mi pomysł z odświeżaniem monitora, bawiłem się ze zmianą na starym monitorze i przepinałem do nowego monitora aż w końcu siadło. Działa elegancko, szkoda że nie pokazuje mi się możliwość odpalenia BIOS'a po odpaleniu ale z tym już sobie jakoś poradzę. 

Właściwie to mam jeszcze jeden mały problem, chodzi właśnie o odświeżanie. Sam monitor jak w specyfikacji można używać nawet w częstotliwości 85Hz a w ustawieniach nie mogę zmienić na więcej niż 60. 

The BenQ E2200HDA 21.5-inch Widescreen LCD monitor offers display area of 476.64 x 268.11 mm (L x B) and its horizontal refresh rate range is 34 kHz – 94 kHz and vertical refresh rate range is 50 Hz – 85 Hz.

Bawiłem się programie CRU i próbowałem ustawiać na 75, 76 ale ciągle monitor gasł i nie dało się jakby ustawić więcej niż 60, potem udało mi się ustawić na 74 ale zmieniłem jeszcze raz na jakąś inną i teraz nie mogę ustawić nawet na 74. Jest ktoś kto bawił się w "OC" monitora i może mi pomóc?

Nie baw się w kręcenie monitora. Większe odświeżanie zapewne jest do wyboru w niższych rozdzielczościach. W natywnej wiele nie podkrecisz a monitor jak widac juz robi focha.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik