Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Sidu

pikseloza

Polecane posty

Siema,

sporo jest tematów na ten temat, próbowałem coś z nich zastosować, ale nic mi nie pomaga.

Mam upload 12 Mbps. Enkoder ustawiony na 2500 i 30 fps i enkoder sprzetowy AMD (mam karte graficzną AMD Radeon HD 7900 3GB). Obraz 1280 x 720.

Nie wiem co jest nie tak, że podczas stremu np. Overwatcha jest widoczna jedna wielka pikseloza. 

Wszystko przez enkoder AMD. Wymaga on zdecydowanie wyższej przepływności, aby obraz był porównywalny z x264. Spróbuj przenieść stream na YT (wyższy zakres przepływności i zmienialna jakość streamu od razu) i ustawić bitrate na 9000 a FPS na 60. Nie skaluj obrazu, jeśli komp da radę.

Jaki masz procesor?

i5 3.3 ghz , czytałem ze przy i5 powinienem taką skal emieć. Uzywałem też x264 i normalnej rozdzielczości i tez była pikseloza. Teraz jest troche lepiej, ale nie ma szału

bitrate mam 3200 teraz i jest mala roznica, procek intel core i5-2500k 3,3Ghz

a na youtube to tak średnio chętnie :) przyzwyczajony do twitcha jestem.

Jeszcze poza tym, że przy bitrate 3200 jest nadal lekka pikseloza to występują przycinki streama, wiesza sie obraz itd

Edytowano przez Sidu

O ile mi wiadomo to bardzo dużo osób z Twitcha streamuje prze 4000 bitrate :D Dlatego wydaje mi się, że raczej nie ma jakiegoś limitu, ale mogę się mylisz. Jeżeli jest to zwracam honor :)

Zawsze był no. Nadwyżka może być spowodowana tym, że czasem bitrate dropi trochę i zwyczajnie te dodatkowe pińćset kompensuje :D YT ma to fajnie rozwiązane, bo w opcjach jest tabelka ze wszystkimi wartościami. Na przykład dla 1080p60 FPS limit to 9000 kbps, co jest całkiem sympatyczne.

no dobra, ale jak ustawiam ten bitrate 3500 to wtedy zauważam przycinki w streamie. Mimo, że procek wcale nie gówniany i ramu też troche.

Prawo ma, jednak przy takich ustawieniach nie powinno być specjalnych problemów.

Mój poradnik - http://forum.jarock.pl/index.php?/topic/11344-poradnik-nagrywanie-i-streamowanie-gier-obs-studio-i-dxtory/ - polecam się zapoznać. Pozmieniaj sobie ustawienia tak jak ja mam (z wyjątkiem FPS) i zobacz co będzie wtedy. Co prawda poradnik jest robiony pod mój komputer i komputery na podobnym poziomie, jednak pomiędzy naszymi procesorami nie ma sporej przepaści, także powinno być okej.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik