Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Talibowy

Komputer do gier + monitor + windows za 4700

Polecane posty

Witajcie, :-)

potrzebuję Waszej specjalistycznej porady w wyborze komputera stacjonarnego do gier. Zależy mi na czymś na długie lata, więc wybór nie jest łatwy. :)

Budżet jakim dysponuję to 4500 maksymalnie 4700 złotych za cały zestaw z monitorem i windowsem 10 (64 bity)

Monitor już praktycznie wybrałem, zależało mi na full HD 24 calach, krótkim czasie reakcji oraz zmniejszonej emisji niebieskiego światła i wydaje mi się, że najlepszym wyborem jest Iiyama GE2488HS – B2 (myślałem o zakupach w morele.net, gdzie z rabatem ten monitor wyjdzie za 700 złotych). Więc na samą jednostkę mam do przeznaczenia jakieś 3700 złotych (zakładam, że uda mi się wynegocjować dodatkowy rabat za duże zakupu i wraz z windowsem ostatecznie zmieszczę się w cenie 4700 zł).

Co do komputera to jak pisałem przeznaczam go do gier (cs:go, gta 5, h1z1 itp.). Na pewno chcę dysk HDD 1TB, ale poza tym nie wiem jakie części będą odpowiednie do takiego zestawu. Żadnych dodatkowych części (typu ram, zasilacz etc) nie posiadam.

Mam nadzieję, że będziecie w stanie podpowiedzieć mi coś ciekawego :)

Pozdrawiam,

Grzesiek

Taka mała porada:

Będziesz to składał teraz ?

Chodzi o kartę graficzną, ogólnie jeżeli kupujesz kompa na jak najdłuższy czas, to lepiej sprawdzają się radeony. Jednak w obecnym momencie AMD nie ma topowych układów graficznych, a jedynie średniaki. 

Obecnie sam przesiaduje na R9-290, która swego czasu rywalizowała z GTX770, 780 i nadal najnowsze tytuły płynnie działają na ustawieniach wysokich i bardzo wysokich. O GTX780 tego samego nie można powiedzieć. W momencie premiery różnice między układami były bardzo niewielkie, obecnie 290 uzyskuje w wielu tytułach przewagę. 

Przykładowy test, zrobiony przez jednego z użytkowników forum pclab. http://forum.pclab.pl/topic/1169555-GTX-780-GHz-vs-R9-290/

Kiedy będziesz ten zestaw kupował?

No i generalnie monitor za 700+500 za Windowsa to wychodzi 1200. Patrząc na Twoje wyliczenia liczysz na jakieś 200 złotych rabatu za niby duży zakup, tylko tak szczerze mówiąc to te prawie 5 klocków to wcale nie jest fenomenalna suma, przeciętna bym powiedział patrząc na obecne czasy i na to jakie drogie komputery ludzie na forach składają. No chyba, że kupowałeś już sporo towaru u nich wcześniej to może akurat Ci tyle zejdą.

Podrzucam Ci tutaj link, jeżeli masz ochotę to zerknij na komponenty tego PC. Myślę, że jak na taki sprzęt to cena jest całkiem ok :) I zawsze zostaje Ci ten margines kombinowania, jeżeli chodzi o monitor i Windowsa, aczkolwiek tak jak kolega powyżej napisał... 5000 to nie jest wcale dużo, jeżeli chodzi o sprzęt i dzisiejsze czasy. Ramu zawsze można sobie dokupić, a na razie myślę, że spokojnie wystarczy Ci coś takiego :)

https://www.x-kom.pl/p/354681-desktop-x-kom-powered-by-msi-tesla-gb-500-i5-7400-gtx1060-8gb-128gb1tb-wx.html

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik