Skocz do zawartości

Polecane posty

Osoby które narzekały na TicketPro mają teraz przykład, że jednak w porównaniu z ebiltem, to nieba o ziemia :P.

Pięknie dla mnie było to wysypanie się wszystkich biletów po 12 :D.

Bilety kupione, dalej można je kupować - pewnym "mykiem", zapomnieli zablokować bezpośredniego adresu... Przez ten myk, następna fala (bo niby ma być, PGL samo nie wie :D:D:D:D:D) może wynosić kilkanaście biletów :D

Na pewno będą kolejne fale, pisał to sam eBilet na FB. Ja nie narzekam, wszedłem, były dostępne dwa dni - od razu zarezerwowałem po dwa bilety. Poczekałem chwilę i udało się trafić bilety na sobotę, także 6 sztuk dla mnie i kumpla już opłacone :) 

Na pewno będą kolejne fale, pisał to sam eBilet na FB. Ja nie narzekam, wszedłem, były dostępne dwa dni - od razu zarezerwowałem po dwa bilety. Poczekałem chwilę i udało się trafić bilety na sobotę, także 6 sztuk dla mnie i kumpla już opłacone :)

Jeśli ktoś wbił o godz. 12 wybrał bilety i przeszedł do płatności... Dostawał miłą wiadomość, że stronę wywaliło i musiał czekać, aż wszystkim anuluje zamówienie (dobre 70% biletów było tak zablokowanych :D).

Co do kolejnych fal... Jak jakaś będzie, to zapewne jedynie druga (no chyba, że dadzą po 2 bilety, to może i 4 zrobią)... Żeby nie było, nie robię sobie jaj - ktoś zdolny zmieniając status na stronce odnośnie kupna biletów ("bilety tymczasowo niedostępne"), odblokował całą pulę i podstronę gdzie można je kupować (--->Kilk1<---, --->Kilk2<---, --->Kilk3<---).

Obecnie bilety cały czas się rozchodzą, wycofać tych kupionych nie będą mogli, bo jeśli nie można wrócić do płatności po odświeżeniu strony finalizacji zamówienia, to sobie z tym rady nie dadzą.

Ogólnie jeśli nie zablokują tego jeszcze dziś (choć i tak już trochę za późno), to wszystkie bilety mogą jeszcze dziś pójść :D.

Co do samej organizacji, nie będę pisał dużo... Nie chcecie wiedzieć (sam nie chcę, bo widzę jak info sami podają) :D.

Liczę jednak na to, że wszystko uda się ekipie ogarnąć i wyjdzie z tego fajny event.

Teraz pewna kwestia - kto z forum wybiera się do Krakowa na majora?

Wstępnie wiadomo, że będą dwie osoby :D:
1. Himiodzio

2. Ikaros

Ja jadę. I o organizację jestem spokojny - już same kwalifikacje do Majora, które odbywały się w ostatnich dniach, były naprawdę świetne. Żadnych opóźnień, problemów technicznych, stream w naprawdę wysokiej jakości, dopracowany HUD w grze, nowe ujęcia map, insta powtórki, podbite kolory - jest wszystko to, co zapowiadali. Jeśli tak będzie i na samym Majorze, to organizacyjnie IEM od ESL zostanie zjedzony. Wystarczy wejść na Reddita, by zobaczyć, że nie jestem odosobniony w tej opinii. 

Ja jadę. I o organizację jestem spokojny - już same kwalifikacje do Majora, które odbywały się w ostatnich dniach, były naprawdę świetne. Żadnych opóźnień, problemów technicznych, stream w naprawdę wysokiej jakości, dopracowany HUD w grze, nowe ujęcia map, insta powtórki, podbite kolory - jest wszystko to, co zapowiadali. Jeśli tak będzie i na samym Majorze, to organizacyjnie IEM od ESL zostanie zjedzony. Wystarczy wejść na Reddita, by zobaczyć, że nie jestem odosobniony w tej opinii. 

Czyli 3 osoba z forum :)

Co do samych kwali... Wszystko jest git, HUD jaki używają jest piękny, lecz to co robią, a bardziej nie robią w stronę głównego aspektu (majora), może niepokoić...

Ogólnie spokojnym tak nie powinno się być, oczywiście życzę PGL jak najlepiej, sam chcę jak najwięcej eventów esportowych u nas... Jednak jeśli mamy już niecałe 3 tygodnie do eventu, a tutaj nie wiadomo nawet jak rozmieścić publikę (brak planu*), nie wiadomo jak "ułożyć" ludzi (chodzi o wejścia, a niektóre w Tauronie uważam, że są debilne), jak zabezpieczyć dane wejście, to mogę mieć pewne obawy.

Można mieć przygotowane perfekcyjnie zaplecze techniczne co do samych rozgrywek, ale jeśli nie będzie się miało pomysłu na ogarnięcie samej imprezy... To ja wolę nie myśleć co się może stać.

Liczę jednak, że ogarną co trzeba, słyszałem, że podobno nawet przeboleli niektóre kwestie i poprosili osoby odpowiedzialne za pewne rzeczy na IEMie o pomoc.

Czasu coraz jest mniej, muszą zacząć poważniej myśleć.

*Podane sektory premium nie odnoszą się do niczego obecnie

@[email protected]

Jedno jednak muszę organizatorem przyznać, są bardzo odważni organizując taką imprezę w takim obiekcie - chodzi głównie o to, że postawili sobie bardzo wysoko poprzeczkę.

Żeby nie było, lubię jak organizatorzy coś takiego robią, jednak czasami kończy się to bardzo źle, jeśli nie ogarną wszystkie dobrze (jeśli jednak ogarną, wychodzi wtedy zawsze bardzo dobry event)

Edytowano przez Himiodzio

Ty jesteś fanbojem IEMa tak jak Mass Effecta, więc będzie ciężko z Tobą polemizować :P

Fanbojem ME jestem, ale co do samego IEMa, umiem wyłapać błędy w organizacji sam :D.

IEMa uwielbiam, jest dla mnie wspaniałą imprezą, jednak jeśli sytuacja wyglądałaby tak jak obecnie z PGL, sam bym był zaniepokojony (chociaż raz też mieli całkiem sporo problemów przed - bardziej związanych z grami, niż ekipą odpowiedzialną za spodek).

Ja ocenię, jestem neutralny :)

( $ ͜ʖ $ )

Czas zebrać się za małe podsumowanie informacji :).

Źródła jakich użyłem przy tworzeniu:  cybersport.pl  hltv.org

PGLMajorKrakowLogo.png

Skład drużyn biorących udział w turnieju klasy major PGL Kraków 2017:

• Drużyny kwalifikujące się za zajęcie jednego z miejsc w TOP8 ostatniego majora

-Astralis

-Virtus.pro

-SK

-Fnatic

-Natus Vincere

-Gambit

-FaZe

-North

• Drużyny zakwalifikowane z minorów

-G2

-Cloud9

-Vega Squadron

-MouseSport

-Penta

-BIG

-FlipSid3

-Immortals

Mecze drużynowe zaczynają się już w niedzielę, rozpiska:

DCQF2om.png

*godziny mogą ulec małej zmianie ;P

Dni rozgrywane na głównej scenie w Tauronie to piątek (21.07), sobota (22.07) i niedziela (23.07).

Wstępna rozpiska na poszczególne dni:

• Piątek

13:00 - ćwierćfinał #1

16:30 - ćwierćfinał #2

20:00 - ćwierćfinał #3

• Sobota

13:00 - ćwierćfinał #4

16:30 - półfinał 1

20:00 - półfinał 2

• Niedziela

15:00 - Showmatch (10 z tych osób zobaczymy podczas showmatchu: Mantrousse, YNK, Natu, Moses, Fifflaren, HenryG, Bardolph, DDK, Anders, Sapphire, Prius, Izak)

17:30 - Wielki finał turnieju

Skład komentatorski wygląda następująco:

uQ9Narb.png

Polski skład komentatorski na dziś dzień wygląda tak:

Piotr "Izak" Skowyrski - komentator

Adam "Destru" Gil - komentator

Więcej informacji nie posiadam (można się spodziewać osób powiązanych w pewien sposób z esportnow).

Naklejki pominę, bo osoby zainteresowane wiedzą o co chodzi (naklejki w CSGO jak na każdym majorze).

Każda osoba posiadająca bilet i wybierająca się na majora, będzie mogła odebrać jednego pina za darmo (jeden bilet = jeden darmowy pin) na terenie imprezy.

Wychodzi więc na to, że osoby idące na 3 dni, będą mogły odebrać 3 darmowe piny (jeden każdego dnia).

I kilka dodatkowych informacji:

Żeby wejść na teren imprezy potrzebny będzie bilet, a dokładniej kod kreskowy umieszczony na bilecie - więc można bilet mieć nawet na telefonie (jeśli kod kreskowy jest rozmazany, MUSI być widoczny numer biletu, umieszczony obok).

Czy będzie można wychodzić w czasie imprezy? To jest największa zagwozdka - obstawiam jednak, że tak. Tauron słynie z najgorszego syfu i cen kupowanych produktów, więc organizatorzy nie powinni nas skazywać na męki cały dzień ;)

Tak jak na każdym majorze, podczas oglądania OFICJALNYCH streamów, będzie można mieć szanse na drop specjalnych skrzynek w CSGO. Jeśli chcesz mieć pewność, że będziesz miał (bardzo małą) szanse na skrzynkę, sprawdź czy masz połączone swoje konto twitch ze steam, jak sprawdzić --->Kilk<---.

Czy bilety można jeszcze kupić? Dzisiejszego dnia (15.07) zostało dodanych ok. 400 biletów do kupna na stronie ebiletu (bilety są w najdroższej cenie z ostatniej "fali").

Wstępnie to chyba na tyle (o ograniczeniach wiekowych było już wspomniane wcześniej).

Scena główna ma być gotowa już w środę, więc wtedy wylądują tutaj jakieś fotki ;)

Kogo by tam polski komentarz obchodził :D

Z jednej strony jak ktoś lubi nasz komentarz, będzie miał możliwość obejrzeć transmisję ze wszystkimi efektami (komentatorka będzie skierowana na scenę, obsługa wszystkiego będzie udostępniona też naszym, więc lepsze to niż nic :)).

Jasne, ale nie bardzo rozumiem dlaczego ludzie wolą Izaka niż takiego Sadokista czy Andersa :)

Każdy ma swoje gusta :).

Btw... Co do napojów dostępne na imprezie - PGL ma umowę z monsterem, więc może tym razem ten napój tam będzie.

JA CHCE RED BULLA!

A właśnie - będzie można se piwko zakupić? W Kolonii to połowa na trybunach z tym pysznym trunkiem chodziła, nie wiesz jak u nas? 

Jest jakaś szansa na piwo (większość imprez na Tauronie jest z piwem), jednak nie wiadomo czy będą tego chcieli organizatorzy.

To "zamieszanie" ze zgodami daje możliwość sprzedawania tam alkoholu (spełnili jeden z warunków).

Myślę, że maks. do środy takowe kwestie powinny być już wyjaśnione.

Jest tutaj jedna rzecz o której warto wspomnieć, kwestia alko i takiej imprezy to jest rzecz która u nas nie jest "znana", więc to też w pewnym aspekcie jest utrudnienie.

@@@@@[email protected]@@@@

Przeanalizowałem regulamin imprezy, o dziwo znalazło się tam pewne standardowa rzecz (Na terenie imprezy zakazuje się....): "napojów alkoholowych", lecz jest jedno ale.... W większości regulaminów na tym się kończy, tutaj dodali coś w nawiasie: "(za wyjątkiem zakupionych u Organizatora)" - tak więc mają otwartą drogę.

Druga rzecz, oficjalnie potwierdzeniem jest to, że będą opaski/identyfikatory, czyli będzie można wchodzić i wychodzić z terenu imprezy.

Parking będzie, płatny 30zł :/

Edytowano przez Himiodzio

Co sądzę o PGL Kraków 2017? Sama opinia będzie ciężka, po pierwszym dniu chciałem napisać, że PGL zawiodło w pełni, jednak kolejne dni lekko zmieniły moje odczucie.
Całość próbuje napisać jak najbardziej „zapominając” o IEMie, Katowice obecnie są dla mnie imprezą niepokonaną i można mi wierzyć lub nie, ale starałem się w imprezie PGL znaleźć „coś lepszego niż IEM”.

Zaczynajmy :).

Zacznijmy może od samej organizacji przygotowań… których nie było. PGL był totalnie „zrobiony na pałę”.
Osoby odpowiedzialne za organizacje wypięły się chyba na każdego, każdą pomoc musieli odrzucić, bo wątpię, żeby przypadkowo narobili tyle wpadek.
Początkowo mini opóźnienia, rzecz standardowa na każdym turnieju! Problemy z internetem dwa dni przed głównym wydarzeniem? Średnia rzecz, ale chodzą pogłoski, że „3 łącza” to bujda.
Wyproszenie ludzi przed 24 z Taurona? To jest już kpina totalna. ESL miał problem właśnie z tym w 2013 roku, kiedy o 23:50 Carmac wyszedł na scenę, przeprosił publikę SC2 i zarazem poprosił o wyjście – nie wiedzieli, że jakiś mecz może się przedłużyć do takich godzin (impreza była zgłoszona do 24). W 2016 roku podczas IEMu wystąpił podobny problem, jednak tutaj ESL lekko już się poprawiło – przez idiotyczne ułożenie meczy (zbyt duża ilość), rozgrywki trwały do 4 w nocy (zima, więc było ciemno! :D)… Tutaj plus za to, że kto chciał oglądać całość, mógł siedzieć do tej godziny w spodku. Minus za to, że przez pierwsze 30 minut (okolice godz. 22) ochrona nie dostała info, że trzeba informować wychodzących, że wyjście = brak powrotu ponownego.
Teraz przechodzimy do PGL i braku totalnego rozeznania… Burdel jaki sami stworzyli, zamieszał tam wszystkim – wystarczyło popytać, ogarnąć się w tej sytuacji.
Na tym bym zakończył całość jeszcze w zeszłą sobotę o 9, jednak…
To co pokazała publika zmieniła cały obraz imprezy.
Według mnie był to najlepszy major jeśli będziemy patrzeć na publikę, od 2014 dużo się zmieniło, przybyło wiele osób – pokazaliśmy jak wygląda kibicowanie esportowe u nas (na IEMie też jest moc, jednak od sukcesu Vp w 2014 trochę minęło).
Na całe szczęście dla PGLa sobota i niedziela przebiegły bez większych problemów.
Trudno tutaj wymyślać jakieś rzeczy, event był okej, jednak PGL nie wykorzystało potencjału takiej imprezy.
Nie lubię scen 360, ten major niestety dalej nie przekonał mnie do niej.
Boli mnie strasznie, że nawet mając takową scenę(która na streamie wyglądała fajnie, na żywo „spoko”),  nie wykorzystano jej. Nie wymagam od samej sceny dużo, jednak patrząc na te na IEMIe, nawet od RIOT 360 (wiem, że mają dużo większy budżet), przydałoby się trochę efektów.
Jedynymi efektami jakie zauważyłem podczas majora to były światła na puchar i… chyba tyle.
Ceremonia otwarcia? Pominę ten temat, bo mogli powiedzieć, że zostanie wniesiony puchar i tyle (mieli firmę odpowiedzialną za scenę IEMa 2013, mogli nawet „głupie światełka” dać do muzyki).

Sprawa nagłośnienia, jak mnie strasznie denerwowała podczas reklam, to dało się przeżyć całość podczas meczu – nie była to perfekcyjna jakość, ale jakoś się przeżyło :D (przy muzyce brzmiało to wyśmienicie!).

Co do samej muzyki. Tutaj bym się mógł spierać, że nie każdemu może pasować, ale… kanał z muzyką „Epic Rock” jest czymś co słucham na co dzień. Według mnie piosenki fajnie spasowały się ze stylem jaki przyjął PGL (jednak słyszałem narzekania kilku osób, siedzących blisko mnie, na muzykę). Jeśli ktoś chce posłuchać piosenek z imprezy, stworzyłem playlistę z tymi samymi piosenkami --->Klik<---

Teraz rzecz którą według mnie powinna „zgapić” każda firma organizująca eventy esportowe, o co chodzi? Chodzi oczywiście o zapowiedzi komentatorów – taka drobnostka, a tak budował klimat w Tauronie. Nie wiem co by trzeba zrobić, ale chcę takie krótkie filmiki zobaczyć na IEMie. Tutaj mały podgląd o co chodzi --->Klik<---

Choć całość może brzmieć, jakbym od razu skreślił PGLa, to jednak sam chciałbym zobaczyć jeszcze majora organizowanego przez nich w Krakowie.

Całość eventu oceniam dobrze, jednak liczę, że następnym razem organizatorzy lekko się ogarną, wykorzystają pełen potencjał i przyjmą pomoc innych.
Każdy kto był na evencie może potwierdzić jedno, atmosfera tam panująca uzależnia, tak jak po każdym IEMie chcę więcej, tak tutaj jest to samo.

Chcę już IEMa, chcę kolejne imprezy esportowe, chcę WIĘCEJ TEJ ATMOSFERY.

Tak więc w sumie to na tyle, spodziewam się, że nie każdemu może spodobać się moja opinia, jednak próbowałem być jak najbardziej neutralny! :D Jakby ktoś miał problem ze zrozumieniem czegoś, bardzo chętnie wyjaśnię.

Tak więc dzięki za przeczytanie i czas teraz skierować oczy na #IEM #major? ;)

Jeszcze wspominając o głównym sponsorze, pisałem już o nim, więc zacytuję wcześniejszy wpis:

Monster, czyli jeden z głównych sponsorów PGLa , podczas eventu w Krakowie robił sobie antyreklamę, czy co? Nie rozumiem jednej rzeczy, mają tyle pieniędzy, ludzi odpowiedzialnych za marketing, zareklamować się tak idiotycznie.
Tłumacząc dla tych którzy nie byli na evencie.
Podczas majora w Krakowie, Monster jako główny sponsor posiadał swoje stoisko i zarazem ich napój był jedynym energetykiem do kupienia... O samej cenie zaraz.
Jak wyglądało stoisko Monstera? Osoby które były na IEMie, zapewne myślą, że można było tam kupić w normalnej cenie napój... Otóż nie.
Stoisko Monstera polegało na tym, że co 1,5-4h rozdawane były napoje z jednej lodówki (może było ich tam z 30?) - całość ogólnie polegała na tym, żeby młodsi uczestnicy walczyli ze sobą o możliwość dostanie jednej puszki ich super napoju (myślą przewodnią było tutaj pokazanie, że o ich napój powinno się walczyć?).
Oczywiście jeśli ktoś nie zamierzał poświęcać całego dnia o możliwość wywalczenia napoju, zawsze była możliwość zakupu "energola" w sklepikach Taurona za... 9zł (tak, 9zł za puszkę). Jeśli ktoś w tej chwili chce napisać coś w rodzaju "przecież takie są ceny napojów na imprezach" lub "a co chciałeś, żeby dawali napoje tak jak sprite na IEMie", to niestety muszę zmartwić...
Czy tak trudno jest zrobić chociaż coś podobnego do tego co robił Red Bull na IEMie? Wystarczy sprzedawać je złotówkę taniej, nawet w normalnej cenie - zyski z tego by były wielkie, bo jednak większość by kupowała po min. jednej puszcze (na IEMie nie było sytuacji, żeby sklepik był pusty na więcej niż 1 minutę).
Nawet G-Fuel w tym roku na IEMie, marka która u nas nie jest znana, zrobił sobie według mnie ogromną reklamę - kup shaker za 40zł (albo 20, nie mogę sobie przypomnieć) i pij nasze napoje ile chcesz przed 3 dni imprezy.
Nie wiem dotąd jak można mieć wyjebane na tego typu imprezę, robiąc coś takiego jak Monster.

Jeszcze w sumie jedna rzecz.

Showmatch rozegrany w niedzielę, według mnie był zajebistym widowiskiem - można było się pośmiać, całość była zrobiona z dobrym humorem, "family show".
Takie rzeczy mogą się podobać - chwila przerwy od PRO rozgrywek, każdemu dobrze zrobi ;).

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik