Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
xRecord2K

OBS zacina się bądź niby za wolny internet proszę o szybką pomoc

Polecane posty

Witam.
Tak jak w temacie.

Gtx 970

Intel core i7 6700

I problem polega na tym że mam od 4-8 uploadu.

Gdy ustawię nvidia na 35k bitrate to się nic nie zacina ale wysoki mam ping i straszne opóźnienie jest na streamie.

A jak daje na x264, to niby jest dobrze ale gra mi się zacina nie ważne jaka mimo dobrego procesora.

Jedynie pulpit na x264 działa płynnie bądź przeglądanie internetu.

Korzystam z tego poradnika: https://www.youtube.com/watch?v=873VCQGKiho

Dałem 2500bitrate, i dobrze chodzi ale się zacina na x264 gra, ze z 500fps nagle mam 15fps.

http://imgur.com/a/MB0qj

http://imgur.com/a/JIPiP

Liczę na szybką pomoc, pozdrawiam.

Edytowano przez xRecord2K

http://www.speedtest.pl/wynik/144779835 chociaż dziwne bo jeszcze z miesiąc temu był internet z downloadem 40-50 i uploadem 8

Teraz mi spowolnili mimo iż co miesiąc się odświeża, jedynie nocami mam te 4-6 uploadu

Mam internet od play http://www.play.pl/telefony/alcatel/alcatel-linkzone/?oid=ISI-KXIEX0 tylko biały modem

100gb i internet się spowalnia ale co miesiąc się odnawia, jednak mi jeszcze na pewno nie wyżarło tych 100GB

A pozatym nagrywam po 24:00 kiedy to internet jest szybszy i bez limitu

Człowieku, jak Ty chcesz streamować 35 000 Kb/s z takim netem?

Do 35 000 Kb/s potrzebowałbyś neta > 34 Mb/s wysyłania. Masz 4-6 Mb/s. Brakuje Ci 30 Mb/s.

Spróbuj x264 i 1080p30 albo 720p60. 1080p60 w x264 Ci będzie ciąć przy graniu. Bitrate do 3400 Kb/s

Jak Ci zależy na tych 60FPS i FullHD to NVENC i bitrate też 3400 Kb/s

Edytowano przez Wilkokłak

Czemu od razu się sapiesz? Nie znam się na tym.

Ile muszę mieć uploadu tak żeby nagrywac w tych 720hd 60fps przynajmniej?

Przecież dałem 25k bitrate na nvenc czyli 720hd i miałem wysoki ping więc ciebie nie rozumiem

Jak dam 3400k na nvenc bitrate to sa pixele

Czemu od razu się sapiesz? Nie znam się na tym.

Ile muszę mieć uploadu tak żeby nagrywac w tych 720hd 60fps przynajmniej?

Przecież dałem 25k bitrate na nvenc czyli 720hd i miałem wysoki ping więc ciebie nie rozumiem

Jak dam 3400k na nvenc bitrate to sa pixele

I tak max mozesz ustawić 3500 bitrate na koncie bez partnerstwa na Twitchu ;) Tak więc więcej ci to nie da zupełnie nic :)

Jak się na tym nie znasz, to poczytaj trochę o podstawach. Nie zaszkodzi, a nawet pomoże.

25k to jest 25 000. 2,5k to jest 2500. Nie wprowadzaj nas w błąd, pisz normalnie ile masz w kb/s.

Wysoki ping, bo internet mobilny. Bez znaczenia czy LTE czy 3G, mobilny to nie po kablu.

Chyba do router po kablu a ze "światem" po LTE albo 3G, no chyba że masz internet stacjonarny z limitem danych :D Ale ostatnio o takim słyszałem z 10 lat temu.

To co masz, to jest router z wbudowanym modemem, który łączy się z internetem tak jak telefon. Jakość połączenia jest uzależniona od zasięgu i obciążenia nadajników operatora. Przy połączeniu bezprzewodowym (a takie masz połączenie ze "światem zewnętrznym") nigdy nie osiągniesz takiej stabilności jak przy połączeniu kablowym.

Za czasów kiedy jeszcze streamowałem, to na Twitchu zawsze były spore opóźnienia. Na HitBoxie były małe, ale nie wiem jak sprawy mają się teraz.

Tak jak mówiłem, bitrate 3000-3400 kb/s dla x264 i NVENC. Dla x264 max. 1080p 30 FPS lub 720p 60 FPS, a dla NVENC 1080p 60 FPS. W razie dużych pingów, przerzuć się na x264 i zmniejsz trochę bitrate (2500-3000 kb/s).

Pozamykaj wszystkie programy w tle, wyłącz podgląd streama na Twitchu, ew. odpal na telefonie na innym połączeniu internetowym żeby nie korzystać z tego samego modemu.

Bo używa karty graficznej, ma dużą wydajność, ale słabą jakość przy małych bitrateach - coś za coś. Wydajność lepsza niż x264 przy podobnej jakości.

Możesz poszperać w necie co podnieść w ustawieniach NVENC żeby była lepsza jakość - ja Ci nie powiem, bo mam od wielu lat AMD i nie miałem styczności z nVidią.

Ty chcesz nagrywać czy stremować?

Jak chcesz stremować to x264,720p, 30 lub 60 klatek, veryfast, 3400 kb/s. Krócej i prościej się nieda. Jest taka możliwość że internet mobilny ma takie wahania pingu że nie jest w stanie utrzymać płynnej transmisji.

masz 2mb/s uplodu i chcesz streamowac z swoim 35k co chyba na zadniej platformie nie jest mozliwe

wiec postaram ci to wytlumaczyc

1mb/s = 1000 bitrate

2mb/s = 2000 bitrate

i tak dalej

twitch i yt chyba maja ograniczenie do 3500 bitrate

hitbox wiecej. wiec sorry ale raczej ci sie nie uda z tym netem

przy okazji zalaczam moj intenet http://www.speedtest.pl/wynik/145625587

Edytowano przez scyzor5

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik