Skocz do zawartości
Kopeć

Wybór słuchawek do grania

Polecane posty

Witam. Już od dawna rozglądam się za jakimiś dobrymi słuchawkami do grania. Po długich szukaniach w oko wpadły mi słuchawki Razer Kraken USB, czyli ta odrobinę biedniejsza wersja Razer Krakenów 7.1 cena ich wynosi od 189 zł do 219 zł. Oczywiście zacząłem się jeszcze rozglądać za jakimiś innymi i drugie jakie mi wpadły w oko to słuchawki Logitech G35, są one droższe od tych Razerów a ich cena różna, najtaniej znalazłem je za 269 zł na allegro (cena hurtowa zapewne), które również mają dźwięk przestrzenny 7.1. I teraz tu mam dylemat i chciałbym prosić o pomoc w wyborze, które lepsze, które z nich ma dobry bass, dobry dźwięk przestrzenny, dobrą jakość mikrofonu podczas rozmów, które są trwalsze no i może które nadają się również do słuchania muzyki :)

Wiem na pewno to, że oba słuchawki mają emulowany dźwięk 7.1.

Jeżeli szukasz dobrych słuchawek, to żadna z firm typu Asus, Logitech czy Razer nie spełni twoich oczekiwań. To sławetne 7.1, to też tylko chwyt marketingowy. 

Sennheiser PC 320 sobie zobacz, bo tamte to tylko efektowna obudowa, a sennheiser jest już wstanie zaproponować. 

Nigdy nie słyszałem o Sennheiser'ach. Teraz jak je zobaczyłem to sory ale to nie na moją kieszeń. Nie stać mnie na tego typu rzeczy i nie szukam słuchawek za ponad trzy stówy. Do 200 zł max jedynie. Co do 7.1 to się jednak z tym nie zgodzę bo słuchawki, które ja wymieniłem faktycznie mają dźwięk przestrzenny chociaż emulowany bo za prawdziwe 7.1 trzeba do tysiąca złotych zapłacić, to jednak coś słychać jak by ktoś był za tobą. Co do Sennheiser PC 320 z tego co wyczytałem mikrofon jest na najwyższym poziomie, mają tylko stereo a co do bassów to nie wiem jakie mogą być. Tak w ogóle to ja się tylko rozglądam albo za tymi logitechami albo za tymi razerami.

Co do 7.1 to się jednak z tym nie zgodzę bo słuchawki, które ja wymieniłem faktycznie mają dźwięk przestrzenny chociaż emulowany bo za prawdziwe 7.1 trzeba do tysiąca złotych zapłacić, to jednak coś słychać jak by ktoś był za tobą. 

A w normalnych słuchawkach nie ma przestrzennego dźwięku? Bo ja na swoim sprzęcie nie narzekam. Może jesteś głuchy? Albo po prostu do tej pory miałeś crap na uszach? Po ew. zakupie rejzerów dźwięk nadal nie będzie "faktycznie przestrzenny" ;)

Jak chcesz 7.1 to zacznij od jakiegoś kina domowego. 7.1 w słuchawkach za 200zł to jest jakaś parodia - to nie ma prawa działać. To tylko przynęta na lemingi które zadowolą się marketingowym bełkotem o niespotykanej przestrzeni i rozpoznawalnym logiem producenta.

Ode mnie 2 propozycje:

- Superlux HD669:

http://www.ceneo.pl/12079980

-Superlux HD668B

http://www.ceneo.pl/12079977

HD669 - mimo zamkniętej konstrukcji, scena wypada naprawdę nieźle. Mają dużo niskiego basu.

HD668B - w porównaniu do HD669: mają troszkę lepszą scenę, kosztem izolacji - są półotwarte. Mają mniej niskiego basu.

Szczep07 no np. takie za prawie 70 zł które posiadam na pewno nie mają dźwięku przestrzennego. Gdyby tak było to bym tego tematu nie zakładał. Spojrzałem na zaproponowane przez ciebie słuchawki i wyglądają nawet nieźle. Opinie i recenzje też mają się świetnie ale wada ich to brak mikrofonu :P

Ludzie czy wy nie widzicie jak was robią w konia te firmy? Wszędzie napis gaming po to żeby wyciągnąć maks z waszego portfela a młodzi dają się nabrać. Chcesz porządne słuchawki? Poczytaj trochę o parametrach jakie wpływają na jakość dźwięku i nazbieraj troche kasy ale błagam nie kupować szajsu gaming. Pozdrawiam.

delta_force1 nie ma mowy. Nie lubię mieć słuchawek i mikrofonu osobno.

Superlux HMC631. Nie znam innych słuchawek z mikrofonem w tym budżecie, które nadają się do polecenia. 

http://www.ceneo.pl/44863476

Jeśli są za drogie, to naprawdę spróbowałbym słuchawek z zewn. mikrofonem które poleciłem wcześniej. To nie jest wcale uciążliwe - sam zalmana używam na co dzień. Przypina się go do kabla od słuchawek, więc można zapomnieć że w ogóle tam jest.

Chciałbym jednak poznać wasze argumenty dlaczego odradzacie mi Razery i Logitech G35, co w nich jest złego? Mieliście z nimi jakieś styczności, które okazały się być złe? Argument mówiący o tym, żeby nie kupować słuchawek z napisem "gaming" to żaden argument. Co ma napis "gaming" do funkcjonowania słuchawek...

P.S: Nie chcę słuchawek stereo tylko 7.1

Edytowano przez Kopeć

Chciałbym jednak poznać wasze argumenty dlaczego odradzacie mi Razery i Logitech G35, co w nich jest złego? 

Jest w nich złe to, że nie płacisz za jakość dźwięku, tylko za markę, gejmingowość i "kiepskość dźwięku" (zamiast jakości). 

Mieliście z nimi jakieś styczności, które okazały się być złe? 

Czy miałem z nimi jakieś styczności? Miałem z Krakenami. Na szczęście tylko przez kilkanaście minut. 

Argument mówiący o tym, żeby nie kupować słuchawek z napisem "gaming" to żaden argument. Co ma napis "gaming" do funkcjonowania słuchawek...

No właśnie. Jakie znaczenie ma to, czy słuchawki są "dla graczy" czy nie? To jest TYLKO marketing, za który trzeba dodatkowo płacić. Słuchawki podobne cenowo do "gejmingowych krakenów" produkcji AKG, Sennheiser czy Superlux zmiażdżą je dźwiękowo.

P.S: Nie chcę słuchawek stereo tylko 7.1

To tak naprawdę po co założyłeś ten wątek? Jeśli nie chcesz naszej pomocy to trudno, jakoś to przeżyjemy. Idź, śmiało zmarnuj swoje pieniądze na wspomniane przez Ciebie krakeny (które swoją drogą nie mają magicznego 7.1). Nic na siłę ;)

Zostawiam link do artykułu: http://www.audiofanatyk.pl/najlepsze-sluchawki-dla-gracza/

Jest naprawdę warty przeczytania. Nie zaboli, a może pomoże :)

Edytowano przez Szczep07

A logitechy g35? Zostały w tym temacie przez was pominięte. Nie chodzi tu tylko o krakeny a wątek założyłem po to, aby mieć od was porównanie, które z tych słuchawek wymienionych na początku przeze mnie są lepsze. Co do waszych propozycji to ok, chętnie zerknę i może się zainteresuję. Może i jest w tym trochę racji w tym co piszecie.

A logitechy g35? Zostały w tym temacie przez was pominięte. Nie chodzi tu tylko o krakeny a wątek założyłem po to, aby mieć od was porównanie, które z tych słuchawek wymienionych na początku przeze mnie są lepsze. Co do waszych propozycji to ok, chętnie zerknę i może się zainteresuję. Może i jest w tym trochę racji w tym co piszecie.

Nie zostały przez nas pominięte. Są warte tyle samo co krakeny, i reszta gejmingowych słuchawek.

Z tego co słyszałem są naprawdę świetne i nikt na nie nie narzeka :)

To jedne z niewielu gejmingowych słuchawek w tej klasie które są warte swojej ceny. Można je śmiało brać - mimo zamkniętej konstrukcji są wygodne, no i jakość dźwięku stoi na odpowiednim poziomie. Nie wspominałem o nich wcześniej, bo myślałem że masz mniejszy budżet. 

Przemyślałem trochę sprawę i może wydam trochę więcej na słuchawki niż oczekiwałem. A jeśli by porównać Sennheiser PC 320 z tymi HyperX to można by uznać za to samo? Oba są tak samo znakomite czy jednak czymś się różnią?

Przemyślałem trochę sprawę i może wydam trochę więcej na słuchawki niż oczekiwałem. A jeśli by porównać Sennheiser PC 320 z tymi HyperX to można by uznać za to samo? Oba są tak samo znakomite czy jednak czymś się różnią?

PC320 to zupełnie inna konstrukcja. Są otwarte, w przeciwieństwie do HyperX'ów. Co to oznacza? Brak izolacji, ale o wiele lepsza scena - bardziej przestrzenny dźwięk.

Kolejne i głębsze przemyślenia skłaniają mnie do kupna słuchawek firmy Superlux. Model: Superlux HD681 EVO MKII i wydaje mi się, że to będzie jednak mój ostateczny wybór. Co do osobnego mikrofonu jednak przekonuję się do wcześniej zaproponowanego ZALMANA.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik