Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Brewn

Komputer nie chce załączyć monitora

Polecane posty

Cześć, mam taki problem że komputer działa normalnie ale nie ma tak powiem potocznie takowego pipnięcia że załącza monitor nie wiem co zrobić a chciałbym szczerze sobie już pograć.

Oj będzie ciężko nie mam jak go włączyć i sprawdzić chociażby na cpu-z

Ale z tego co pamiętam to intel core i2 duo karta graficzna gt 430 ta z 2 wentylatorkami a monitor to LG za +/- 500zł ale dokładnie nie mam jak podać.

ale chodzi o to ze nie ma nawet tego "pipniecia"

Zresetuj BIOS. 

Przesuń zwrotkę albo wyciągnij baterię z płyty głównej.

Odlaczącz kabel zasilający, wyjmij baterię z płyty może być na minutę. Zamontuj ponownie baterię na swoje miejsce i włącz komputer. Może pomoże.

Wiem jak wymontować bios ale dzięki :) co do zwrotki nie widzę jej u siebie na płycie głównej i po wymontowaniu a także ponownym zamontowaniu biosu żadnych rezultatów (odczekałem ok. 30m)

Wiem jak wymontować bios ale dzięki :)  

:failfish:

i po wymontowaniu a także ponownym zamontowaniu biosu żadnych rezultatów (odczekałem ok. 30m)

To możliwe że wygląda na jakieś uszkodzenie płyty głównej albo coś z zasilaniem (może zasilacz niedomaga) masz możliwość sprawdzenia na innym?

A wentylatory na chłodzeniu procesora i karty graficznej działają? 

To jest foto Twojego komputera ? może opisz co się stało bo jak rozumiem wcześniej działał przed wymianą karty graficznej? 

Owszem to jest zdjęcie mojego komputera ale zmieniłem w nim płytę główną bo tamta nie chciała zasilić karty graficznej, a także zmieniłem wentylator na procesorze na podobny bo tamten miał problemy z montowaniem.

A wentylatory na chłodzeniu procesora i karty graficznej działają?  Tak

Dobrze jutro z rana zmienie na inny zasilacz i zobaczymy a jeżeli to nie pomoże to możliwe że płyta głowna tylko skąd ja teraz wezme płytę na i2 duo i ddr2 szukałem po necie i nic nie widziałem.

Wienilem zasilacz i po za glosniejszym dzialaniem kompa nic.

To bylo tak mialem 2 kompy i gralem tylko na 1 w koncu robilem przemeblowanie i wiem to dziwne ale zgubilem ram 2gb następnie kupolem 4gb ramu bez obudoway i komp nie chcial dobrze dzialac zacinal obraz i wgl zadzwonilem do informatyka gadalismy z 30m i ja wywnioskowalem ze mam sprobowac zresetowac bios i mozliwe ze spalilem ram, potem rozkrecilem 2 kompy i zrobilem 1 i pto jestem w tej aktualnej sytuacji. Sorry za te byki ale nie umiem az tak pisac na telefonie

Owszem to jest zdjęcie mojego komputera ale zmieniłem w nim płytę główną bo tamta nie chciała zasilić karty graficznej

A wentylatory na chłodzeniu procesora i karty graficznej działają?  Tak

To możliwe że Twoja płyta główna ma starą wersję BIOS która nie obsługuje procesora przez co komp nie wstaje.

A jeśli to nie pomoże to zostaje serwis aby zrobili upgrade BIOSu.

tylko skąd ja teraz wezme płytę na i2 duo i ddr2 szukałem po necie i nic nie widziałem.

O nowej płycie głównej na socket 775 zapomnij przecież to antyk.

Najszybciej na allegro używana byle by działała i miała gwarancje rozruchu.

Edytowano przez MTS

Kurde spróbuje zadzwonić to tego informatyka i chyba coś wykombinuje... narazie prosze o nie zamykanie tematu w razie dalszych problemów będę pisał a nie chce nowego tematu otwierać.

Jak nie wiesz o co mi chodzi to nie zabieraj się za grzebanie w kompie. Prościej już chyba nie mogłem wytłumaczyć no ale przecież Ty wiesz jak wymontować bios no i ta nieszczęsna zwrotka. Daj to komuś do sprawdzenia co ma chociaż minimum pojęcia a Ty za ten czas trochę się doucz na temat kompa.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik