Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Crayten

Alerty i layout pod YouTube

Polecane posty

Witam.

Ostatnio skonfigurowałem swojego streama na YT i w sumie porzuciłem Twitchowego, bo i tak wszystko, co robię, koncentruje się na Tubie. Dodatkowo gram w bardziej singlowe gry niż multi, a na YT chyba prościej w tym wypadku o publikę.

Tak czy owak, skonfigurowałem ustawienia, gry i dźwięk pod działanie streama. To co mi zostało aktualnie, to wprowadzenie alertów i powiadomień, a także elementów... interfejsu? Wyglądu? (chodzi mi o wszelkie liczniki, ostatnie suby, najwyższe donejty itd.) I tu rodzi się moje pytanie - jakich serwisów, które pozwalają na dodawanie alertów i donacji, powinienem użyć? Jakie są najpopularniejsze?

Dodam, że głównie zależy mi na:

- funkcjonalności i możliwości edytowania ich wyglądu tak, by nie wyglądały jak zwykły tekst pieprznięty ot tak na ekran,

- ważnych dla mnie funkcjach, czyli powiadamianiu na żywo o nowej subskrypcji/donejcie oraz o wyświetlaniu ostatniego subskrybenta, ostatniej donacji, najwyższej donacji, celu zbierania środków,

- mniej ważnych, ale wciąż pożądanych przeze mnie funkcjach, czyli liczniku subów, topce najwyższych donacji w ogóle/w tygodniu (do trzech pozycji),

- systemie donacji, które obsługują najważniejsze metody płatnicze, tj. Przelew/PayPal/PaysafeCard/SMS,

- (opcjonalnie) wyświetlaniu nowych donacji i subów na chacie, gdyż obecnie nie mam możliwości podpięcia drugiego ekranu.

- możliwie jak najbardziej skondensowanym systemie korzystania z tych wszystkich stron, by w miarę możliwości uniknąć sytuacji, gdzie jedna strona odpowiadać będzie za donejty, druga za suby, a jeszcze inna za wyświetlanie alertów na żywo. Wiem, że prawdopodobnie tak się nie da, więc chciałbym się ograniczyć do max dwóch.

Przyjmę wszelkie porady i z chęcią je obgadam, bo zależy mi na tym, by to, co produkuję, wyglądało ładnie i schludnie. Jeśli potrzebne są jeszcze jakieś informacje, to piszcie - podam je w temacie.

Co do layoutu, trzeba pokombinować samemu z grafiką, jeżeli zależy Tobie na tym, aby stream się wyróżniał. U mnie nawiązuje do kolorystyki kanału i wygląda tak:

image.png

Jeżeli streamujesz w 192x1080 to robisz taki plik projektu. Dostosowujesz grafikę, zostawiasz puste miejsce na grę i zapisujesz jako PNG, wtedy będziesz miał przeźroczystość. U mnie jest miejsce na top donate, ostatni donate, czat (prawa strona) i kamerę (dolny prawy róg). Korzystam z livemsg.pl i jestem zadowolony, konfigurujesz sobie tam rzeczy jak rodzaje płatności, dźwięk przy donate, top donate, ostatni donate, wyświetlanie wiadomości wspierającego i jeszcze kilka innych, do których nie dotarłem ;)

Edytowano przez CZARNYbrodaty

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik