Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Opeh

Laptop do streamów

Polecane posty

Siemanko ludziska! 

Od jakiegoś czasu mam problem ze streami. Chodzi o to że gry działają mi płynnie kiedy nie streamuje, lecz gdy odpalam OBS to FPS'y odrazu spadają.  Mój komputer nie ma za ciekawych parametrów pod stream+grę . Chciałbym kupić laptopa, który podczas streamów służyłby jedynie do wysyłania transmisji. Nie szukam nowego laptopa, może być poleasingowy, żeby po prostu dał radę. Na co zwracać uwagę? Polecacie coś?

Nie podałeś żadnych konkretnych informacji. Jakie podzespoły masz teraz, jaką kwotą dysponujesz, kiedy planujesz zakup, co chcesz streamować?

Jednym słowem temat z dupy.

Nie wiem co ma mój obecny komputer, do tego który będzie przechwytywał obraz z niego i podawał dalej ale ok.

• PŁYTA GŁÓWNA: MSI Z97 GAMING 3
  • PROCESOR: i5 4670k
  • KARTA GRAFICZNA: MSI GTX 770
  • PAMiĘĆ RAM: GoodRam DDR3 2x 4 GB

Do tej pory stremowałem wszystko co mogłem odpalić u siebie na PC ( chodzi o GRY tak dla jasności)  no ale głównie CS czy tam jakiegoś singla. Obecnie po aktualizacji csa mam jakieś 80 fps podczas stremowania co wręcz uniemożliwia mi grę ( bez streama wszystko śmiga super jak wczesniej - jakies 180-230 fps w csgo). Po okazyjnej cenie nabyłem Avermedie LITE ( miała jeszcze jakieś oznaczenie ale obecnie nie mam jak tego sprawdzić) i chciałbym to wykorzystać. Szukam laptopa który JEDYNIE będzie przechwytywał obraz odciążając główna jednostkę. Budżet... chciałbym zamknąć się w 1300 zł. Jak mówiłem wczesniej celuje bardziej sprzęt poleasingowy. Wiadomo najlepiej jakby laptop był z dyskiem SSD albo po prostu go dokupić, lecz jak z grafiką, jaki procesor  da rade w streamowaniu w full HD ? dodam też że jest to rozwiązanie przejściowe, więc nie mam jakiś wygórowanych oczekiwać i wizji typu " jak będę za rok z niego korzystać to dalej ma być super"

Lepiej wytłumaczone? czy dalej "z dupy"?

Edytowano przez Opeh

Zamiast laptopa chyba lepiej kupić i7 4790k Używkę powinieneś w tej cenie dorwać. Pomijasz problemy z używanymi po leasingowymi i często zajechanymi laptopami i nie musisz używać do streamów dwóch komputerów.

Zamiast laptopa chyba lepiej kupić i7 4790k Używkę powinieneś w tej cenie dorwać. Pomijasz problemy z używanymi po leasingowymi i często zajechanymi laptopami i nie musisz używać do streamów dwóch komputerów.

Właśnie docelowo chciałbym  używać do streamów 2 komputerów. Takie rozwiązanie zawsze wydawało mi się lepsze i tańsze ( nie trzeba wydawać niewidomo ile na nowego PC który uciągnie stream i grę, lecz stary komputer wykorzystać do streamów. 

Może się mylę, jeżeli tak to proszę wskazać mi gdzie ;d

Ciężko stwierdzić czy laptop za 1300 zł będzie wystarczająco wydajny żeby kodować w lepszej jakości niż i7 4790k. Osoby które używają dwóch komputerów zazwyczaj robią to po to by grac na maksymalnych ustawieniach i stremować w bardzo dobrej jakości. Popatrz sobie z jakim sprzętem ludzie stremują i sam wyciągnij wnioski czy jest to lepsze i tańsze. 

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik