Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Hardkor

Studia i Matura

Polecane posty

Witajcie

Aktualnie jestem w klasie 4 na teleinformatyki i przede mną coraz bliżej matura jak i wybór studiów. Na pewno wiele osób w osatnich latach stało przed egzaminami oraz wyborem studiów jak ja. Jakieś rady od starszych kolegów? Ksiązki z których warto sie uczyc? Uczelnie które omijać? Mieszkam na wypizdowie, więc na pewno na studia do większego miasta oraz na pewno chce iść na coś w swoim zawodzie. Najchetniej coś z grami, ale niestety to jak widze słabo płatne. Póki co jak zauważyłem najbardziej z ogółu IT lubie zabawe z siecią.

W Gliwicach jest teleinformatyka, sam zamierzam się tam wybrać

W sensie studia? Ja poki co bardzo sklaniam sie do Krk, bo duzo znajomych tam mam :) No problem z informatyka taki, ze na 90% bym ja slabo napisal, bo z tego co wiem to programowanie.

Jak chcesz dobrze zarabiać po studiach to musisz przejrzeć w googlu najlepeij platne kierunki i iść w tą stronę. Zdobyc doświadczenia i najlepiej prowadzic swoja firmę. Pozdrawiam.

Zeby dobrze zarabiac trzeba robic to w czym jest sie najlepszym. Jesli z programowaniem bie miałeś nic wspolnego w ciagu 19 lat zycia to nie masz po co sie w to pchac, bo nawet jak skończysz te studia to ze srednim wynikiem, a sredniaki lądują w corpo i zarabiają 2tys na miecha.

Podam przykład. Chcesz być projektantem instalacji elektrycznych, idziesz na studia 4-5 lat, później zatrudniasz się w jakieś firmie i robisz praktykę. Ta będzie potrzebna aby zrobić sobie uprawnienia izby projektantów. Otwierasz własną firmę, łapiesz oferty ,klientów. Klepiesz projekty w ciepłym biurze, w domu czy gdzie tam chcesz, przy komputerze w programach typu cad. Za projekt domku 120m, ktory robisz 1-2h inkasujesz 300-400pln. Proste nie? Tylko trzeba troche czasu i odpowiednio wybrac kierunek.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować