Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Nazgul125

Głośny wentylator w laptopie.

Polecane posty

Od jakieś czasu od razu po włączeniu komputera wentylator zaczyna dość mocno hałasować. Laptop to Lenovo Z50-70, używany ok. 3 lat. Rozkręciłem go i doczyściłem choć nie był jakoś bardzo zakurzony. Temperatury w spoczynku wynoszą(sprawdzane w HW Monitor) :

-karty graficznej ok. 50 C

-procesora ok.55 C (wydaje mi się ,że trochę za dużo ,ale nie orientuje się za dobrze w laptopach)

Skanowałem go już Avastą, Malwarebytes-Anti Malware, AWDCleanerem i nic specjalnego nie znalazły. Wyczyściłem również CCleanerem. Myślę,że przyczyną może być stara pasta termoprzewodząca, ale nie chce się brać za wymianę, jeśli nie będę miał pewności.

Myślę,że przyczyną może być stara pasta termoprzewodząca, ale nie chce się brać za wymianę, jeśli nie będę miał pewności.

A jak zamierzasz to sprawdzić? To przecież jest jedna z głównych przyczyn przegrzewania się lapków, zaraz po kurzu :P Od siebie polecam taką pastę: https://www.morele.net/arctic-silver-pasta-na-procesor-arctic-srebrny-5-3-5g-92371/

Wymiana pasty to podstawa a po trzech latach to w zasadzie obowiązek bo żadna pasta nie żyje tak długo. Co do temperatur to są ok, laptopy nie należą do najlepiej chlodzonych sprzętów dlatego zalecane jest regularne czyszczenie połączone z wymianą pasty termoprzeqodzacej.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik