Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
PoznanskaPyra

Pokaż swoją maszynę - czyli pochwal się swoim komputerem.

Polecane posty

Pomyślałem że warto taki wątek założyć. Każdy z nas ma jakąś ciekawą maszynkę, może warto się nią pochwalić? :D

beznazwypanorama1zmniej.jpg

Zacznę ja. Na zdjęciu widać mój kącik komputerowy w pokoju. Używam dwóch maszyn o podobnych specyfikacjach.

Komputer NR1 do grania i obliczeń:

Procesor: Intel Xeon E3-1230v2

Mobo: AsRock B75M

RAM: 8GB DDR3 1333MHz Kingoston kvr

Karta Graficzna: Sapphire HD7870 GHz Edition 2GB GDDR5

Zasilacz: BeQuiet 500W

Monitory: 1 LG 22EA53, 2 Asus MB19TU

Komputer NR2 tylko do obliczeń

Procesor: Intel Xeon E3-1230v2

Mobo: AsRock B75M-DGS

RAM: 8GB DDR3 1333MHz Kingoston kvr

Karta Graficzna HD7770

Zasilacz: Jakiś Fortron 400W

PS 

Radiatory na procesorach

nr1 BeQuiet Dark Rock 2

nr2 Zalman CNPS10X Performa

No haalo, ale trzeba pokazywać od wewnątrz, jak kable poukładane ile kurzu macie...

Zaraz pokażę w edycji tego posta.

U mnie nie ma obudowy jak widać. Kable puściłem kanałem instalacyjnym więc są ładnie ułożone.

No właśnie widzę, co mnie trochę śmieszy. Serio?

Taki sprzęt, a bez obudowy, to przecież wstyd :)

Kup obudowę, bo ci się to wszystko ugotuje.

No właśnie widzę, co mnie trochę śmieszy. Serio?

Taki sprzęt, a bez obudowy, to przecież wstyd :)

Kup obudowę, bo ci się to wszystko ugotuje.

Ahahahah, w obudowie to dopiero by się gotowało. Brak obudów dla mnie to same plusy:

1.Nie trzeba wymuszać obiegu powietrza, kompy stoją luźno bez obudowy ciepło się swobodnie rozprasza

2.Wiele miejsca mniej potrzeba na upakowanie wszystkiego

3.Łatwy dostęp do sprzętu

4.Dbanie o czystość sprzętu jest bardzo uproszczone

5. Bardzo ciężkie chłodzenia nie są umieszczone prostopadle do ziemi, przez co nie przenoszą żadnych obciążeń na płytę główną.

6.Dużo łatwiej uporządkować kable. W obudowie ich przebieg jest wymuszony, tu dostosować mogę położenie, zasilacza, płyty, dysków. Przez co jest dużo łatwiej nad tym zapanować. 

Ciekawy pomysł na obudowę :)

Latem zapewne stoją tam 3 wiatraki, żeby chłodzić sprzęt :D

Nie. Łącznie jest tam 5 wiatraków. Wszystkie chodzą na 500-800 obrotów. Po jednym na radiatorze CPU(mamy 2) mam też dodatkowe wiatraczki dmuchające na sekcje zasilania płyt głównych, nie jest to konieczne, ale przy pełnym obciążeniu 24/7/365 sekcje zasilania na płytach dostają do wiwatu(mamy kolejne 2 czyli 4). No i w opakowaniu na dyski(jest 5). Mimo takiej ilości wentyli najgłośniejszy okazuje się być dysk. Stara Baracuda 250GB jest najgłośniejsza :D Same w sobie procki mają po 70W. Więc aż tak też się nie grzeją. 

010zmniejszaczpl746955.jpg

Na zdjęciu macie opakowanie na dyski, jest to element ze starej obudowy z dodanym wiatrakiem. Widać radiator z tyłu z dwoma wentylami, robiłem testy i drugi wiatrak się nie sprawdza. Prawdopodobnie problem leży w IHS procka. Nie jest on lutowany a zrobiony na pastę, i teraz procek ma 40*C a rdzeń 60*C. Nie da się zejść niżej, obojętnie czy są dwa wiatraki czy jeden. 

Aha, jak byście robili porządek w swoich PC do kabli polecam kupić metr skrętki w castoramie, rozciąć ją i wydobyć pojedyncze druty. Jest to tańsze od zapinek, wielokrotnego użytku i równie skuteczne. 

Ja bym tak sprzętu nie rozłożył chociażby z powodów estetycznych ... strasznie dziwacznie to wygląda oraz zajmuje całą szafkę. Później wrzuce zdjęcia mojego sprzętu.

Ja bym tak sprzętu nie rozłożył chociażby z powodów estetycznych ... strasznie dziwacznie to wygląda oraz zajmuje całą szafkę. Później wrzuce zdjęcia mojego sprzętu.

U mnie od estetyki bardziej liczy się praktyczność, muszę mieć łatwy dostęp do sprzętu, po za tym niedługo 3 xeona wstawię w miejsce routera, a trzech obudów bym tak nie upchnął ładnie. 

@Up,

Nie zgadzam się z tobą. Obudowa to obudowa. Obieg powietrza musi być w komputerze, jeszcze jeśli jeszcze jest chłodno w pomieszczeniu, ale w upały..

Zresztą jak się bawimy w te plusy, to ja podam plusy obudowy:

-Dużo, dużo niższe temperatury sprzętu

-Dużo ładniejszy wygląd

-Mniejsze zagrożenie uszkodzenia mechanicznego sprzętu, jak także poprzez kurz, ciała w przestrzeni naładowane ujemnie bądź dodatnie. (Uszkodzenia elektryki).

-Bez obudowy, sprzęt się niszczy przez częsty kurz na nim (niezależnie jak często go czyścisz)

-Komfort pracy (głośność pracy)

Z tą łatwością dostępu do sprzętu to kompletna głupota. Mam obudowę, jak dostaję się do sprzętu? Odkręcam śrubkę palcami i zdejmuję panel boczny (skomplikowane, wiem.)

Tak samo z tym wentylatorem CPU. Stosując styłu backplate, nie ma różnicy.

Uporządkować kable? Żartujesz. Kupując dobrą obudowę z cable managment, możemy zrobić z zestawu piękną maszynę, która nie tylko jest dobrze chłodzona, cicha, ale także pięknie wygląda.

W8SC0ML.jpg

68PYmFi.jpg

Zestaw nie mój, znalezione na forum.

Przepraszam, że tak dużo gadam, ale po prostu większych głupot dawno nie słyszałem, serio.

@Up,

Nie zgadzam się z tobą. Obudowa to obudowa. Obieg powietrza musi być w komputerze, jeszcze jeśli jeszcze jest chłodno w pomieszczeniu, ale w upały..

Zresztą jak się bawimy w te plusy, to ja podam plusy obudowy:

-Dużo, dużo niższe temperatury sprzętu

-Dużo ładniejszy wygląd

-Mniejsze zagrożenie uszkodzenia mechanicznego sprzętu, jak także poprzez kurz, ciała w przestrzeni naładowane ujemnie bądź dodatnie. (Uszkodzenia elektryki).

-Bez obudowy, sprzęt się niszczy przez częsty kurz na nim (niezależnie jak często go czyścisz)

-Komfort pracy (głośność pracy)

Z tą łatwością dostępu do sprzętu to kompletna głupota. Mam obudowę, jak dostaję się do sprzętu? Odkręcam śrubkę palcami i zdejmuję panel boczny (skomplikowane, wiem.)

Tak samo z tym wentylatorem CPU. Stosując styłu backplate, nie ma różnicy.

Uporządkować kable? Żartujesz. Kupując dobrą obudowę z cable managment, możemy zrobić z zestawu piękną maszynę, która nie tylko jest dobrze chłodzona, cicha, ale także pięknie wygląda.

Zestaw nie mój, znalezione na forum.

Przepraszam, że tak dużo gadam, ale po prostu większych głupot dawno nie słyszałem, serio.

Może dla ciebie to głupota, jednak mój pogląd jest potwierdzony praktyką. Miałem komputery i w obudowie i bez. Znacznie wygodniej dla mnie jest bez obudowy. Specjalnie "dla mnie"  podkreśliłem, nikomu nie każe wywalać płyty z obudowy. No i dochodzi plus że nie muszę wywalać 200zł na obudowę, mogę to zainwestować w sprzęt. No i jeszcze żaden sprzęt u mnie jeszcze nie padł z powodu tego że był poza obudową. Większość padała z powodu ciągłego obciążenia. Gigabyte jest na szczycie mojej czarnej listy. Zabiłem 3 karty od nich :D MSI jednego GTX580. Najtrwalsze są te głośne turbiny producentów kart. Takiej jeszcze nie zdołałem ubić. 

Co ty takiego robisz, że ubijasz tak ten sprzęt.

Dobra, nie rozmawiajmy odnośnie obudowy, trudno, ja zostaję przy swoim mimo wszystko.

Co ty takiego robisz, że ubijasz tak ten sprzęt.

Dobra, nie rozmawiajmy odnośnie obudowy, trudno, ja zostaję przy swoim mimo wszystko.

Spoko :D Każdy ma jakieś swoje zdanie, doświadczenia i metody. Obliczenia rozproszone Boinc, od szukania leku na raka po szukanie liczb pierwszych. Każdy dodaje swoją moc komputera i przelicza różne próbki. Z góry uprzedzam, robimy to za darmo. Nikt nam nie płaci. Karty graficzne można wykorzystywać w obliczeniach (nie wszystkich, są takie rodzaje obliczeń gdzie nie ma zastępstwa dla procka) i właśnie przy takiej pracy 24/7 karty gigabyta się poddawały, szczególnie wentylatory. Za obliczenia dostaje się PKT, które pokazują twój wkład w dany projekt. Punkty są też pośrednią siłą napędową, dzięki nim ludzie zaczęli łączyć się w zespoły które rywalizują ze sobą, ja liczę dla zespołu [email protected] 

Zaczeło się o pokazaniu swojego sprzętu a zakończyło na sprzeczce czy obudowa jest potrzebna :D?

Czemu sprzeczka? Każdy ma swoje poglądy ja wole używać komputery bez obudowy, a yeradd woli odwrotnie. Czemu to od razu nazywać sprzeczką? 

Spoko :D Każdy ma jakieś swoje zdanie, doświadczenia i metody. Obliczenia rozproszone Boinc, od szukania leku na raka po szukanie liczb pierwszych. Każdy dodaje swoją moc komputera i przelicza różne próbki. Z góry uprzedzam, robimy to za darmo. Nikt nam nie płaci. Karty graficzne można wykorzystywać w obliczeniach (nie wszystkich, są takie rodzaje obliczeń gdzie nie ma zastępstwa dla procka) i właśnie przy takiej pracy 24/7 karty gigabyta się poddawały, szczególnie wentylatory. Za obliczenia dostaje się PKT, które pokazują twój wkład w dany projekt. Punkty są też pośrednią siłą napędową, dzięki nim ludzie zaczęli łączyć się w zespoły które rywalizują ze sobą, ja liczę dla zespołu [email protected] 

Ja tam nic do Gigabyta nie mam. Spoko karty i dobre chłodzenie. Sam jednak przy wyborze karty graficznej wybrałem EVGA GTX 680 SuperClocked Signature 2. Wstawię foty potem.

Ja tam nic do Gigabyta nie mam. Spoko karty i dobre chłodzenie. Sam jednak przy wyborze karty graficznej wybrałem EVGA GTX 680 SuperClocked Signature 2. Wstawię foty potem.

Miałem GTX 660 od EVGA i mimo że chłodzenie było oparte na turbince był cichy. 

Skończyły się pomysły z Xeonami? xd

Nie ma mowy :D Przyszedł czas na E5, wybrałem już płytę : ASUS-Z9PE-D8-WS

normal_IMG_5636.JPG

Procek wybrany będzie to Intel Xeon E5-2650, a raczej dwa takie.

Status Launched

Launch Date Q1'12

Processor Number E5-2650

# of Cores 8

# of Threads 16

Clock Speed 2 GHz

Max Turbo Frequency 2.8 GHz

Intel® QPI Speed 8 GT/s

# of QPI Links 2

Instruction Set 64-bit

Instruction Set Extensions AVX

Embedded Options AvailableNo

Lithography 32 nm

Scalability 2S Only

Max TDP 95 W

Dojechał do mnie jak że piękny asus, w życiu nie widziałem płyty z taką ilością dodatków, kable SATA to wam mogę za darmo powysyłać :)

001.JPG

002.JPG

004.JPG

009.JPG

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez PiterParkour
      Witam, mój problem polega na temperaturach w komputerze, otóż wczoraj grając sobie postanowiłem że sprawdze temperatury, więc sprawdziłem programem speedfan i wystraszyłem się ponieważ maxymalna temperatura którą osiągnęła moja karta graf. to 96 stopni a procesor 75 , dodam również że w pokoju było ok 30 stopni , aczkolwiek żadne artefakty nie występowały . 
      Moja karta graf to Gigabyte Gtx 550ti 1 GB
      Procesor: AMd Phenom II x4 960T > Amd Phenom II x6 1065T 3.0 GHZ z boxowym chłodzeniem
      Zasilacz: iBox 5ooW 
      Dodatkowo : 1 wiatrak wyciągający powietrze 120mm 
      PROSZE O POMOC!
    • Przez mrblasterro
      Siemandero chciałbym zaprosić Was na kanał YouTube mojego autorstwa.

Kanał jest poświęcony tematyce komputerowej:
      -doradztwo w hardware i software
      -składanie zestawów pod zamówienie widzów
      -recenzje sprzętu
      -nowinki technologiczne
      -gadżety technologiczne

Część kanału poświęcona jest let's playom :
      -CoD Ghosts , 
      -Medal of honor warfighter, 
      -World of tanks, 
      -Hearthstone
      -Battlefield 3 

Co w  planach:
      -Assasins Creed IV
      -BF4
      -Splinter cell blacklist,

ZAPRASZAM ze względu na to iż kanał jest wielotematyczny -komptuerowo i każdy gracz miłośnik blaszaka powinien znaleźć coś dla siebie.

Link:http://www.youtube.com/user/MrBlasterro

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik