Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Blake

Nowa płyta główna

Polecane posty

Witam, tak jak pisałem w poprzednim temacie komputer przestał działać, oddałem go do serwisu i okazało się, że płyta główna się spaliła https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h97-pro4-h97-lga1150-pcx-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-h97-pro4-640930/ . Polecacie jakąś inną bo raczej takiej samej już nie kupie coś do ok. 400zł.   

Obudowa Corsair carbide series spec-02

karta msi gtx 780

procek i5 4690

ramu 2 kosteczki po 4

zasilacz cooler master g550m

Przeznaczenie do gier. Jak do starej płyty podpinałem razery krakeny pro to dźwięk był słaby i nie współgrał z tym program od razera. Jedynie ta funkcja zaczyna działać jak mam podpięte do monitora tak więc lepsza karta dźwiękowa w płycie głównej raczej niewiele zmieni.

Edit: Jeszcze jedno, chłodzenie (wiatraczki) w obudowie komputera mam podstawowe i chłodzenie procka boxowe, nic nie podkręcam ale chciałbym spytać czy trzeba wymieniać coś?

Edytowano przez Blake

Witam, tak jak pisałem w poprzednim temacie komputer przestał działać, oddałem go do serwisu i okazało się, że płyta główna się spaliła https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h97-pro4-h97-lga1150-pcx-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-h97-pro4-640930/ . Polecacie jakąś inną bo raczej takiej samej już nie kupie coś do ok. 400zł.   

Obudowa Corsair carbide series spec-02

karta msi gtx 780

procek i5 4690

ramu 2 kosteczki po 4

zasilacz cooler master g550m

Przeznaczenie do gier. Jak do starej płyty podpinałem razery krakeny pro to dźwięk był słaby i nie współgrał z tym program od razera. Jedynie ta funkcja zaczyna działać jak mam podpięte do monitora tak więc lepsza karta dźwiękowa w płycie głównej raczej niewiele zmieni.

Edit: Jeszcze jedno, chłodzenie (wiatraczki) w obudowie komputera mam podstawowe i chłodzenie procka boxowe, nic nie podkręcam ale chciałbym spytać czy trzeba wymieniać coś?

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97-g43-intel-z97-4xddr3-vga-gblan-atx-z97-g43-640728/

Nie wiatraczki tylko wentylatory :P Czy musowo jest wymieniać? Raczej nie. Wszystko zależy od producenta obudowy. Chłodzenie CPU możesz wymienić wtedy gdy przeszkadza ci gorąc i hałas boxowego :)

Zastanawiam się po co płyta główna na chipsecie Z97 przy zablokowanym mnożniku procesora.(strata kasy)

Od siebie mogę polecić płytę główną MSI B85-G43 dobra płyta za małe pieniądze z chłodzoną sekcją zasilania i przyzwoitą dzwiękówką na pokładzie.

Dodatkowo starczy na przyzwoite chłodzenie na procesor SilentiumPC Spartan 3 za jednym zamachem kupisz i zmienisz dwa podzespoły w zakładanym budzecie.

Na z97 widzę, że jest większa częstotliwość pracy, czy nie równa się to z tym, że komputer po prostu szybciej chodzi? (Pytam bo ja się nie znam na tym).

Temat do zamknięcia, okazało się ostatecznie, że karta graficzna robiła zwarcie , więc odeślę ją bo mam jeszcze gwarancję.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik