Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
JoxerTeaman

Co zmienić w tym zestawie?

Polecane posty

Czesc, w tym roku bede kupowal kompa do gier (wymagania? nowsze tytuły w wysokich detalach +30 fps) i zlozylem

TO za ok 2700 wg. morele.net. Oczywiscie jeszcze win7 dochodzi, ale to juz poza tymi wyliczeniami.

Dysk Seagate Barracuda, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache

Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD

Płyta główna ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155

Zasilacz Be Quiet! Pure Power L7-530W 80plus, activePFC, 2x12Vrails,2xPCI-E

Procesor Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX

Pamięć Corsair Vengeance 2x4GB, DIMM,1600MHz, DDR3, CL9, XMP,Non-ECC, with Heatsink

Karta graficzna Sapphire Radeon HD 7850 OC, 2GB DDR5 (256 Bit) HDMI, DVI-I, miniDP, LITE

+jakiś napęd DVD

Co o tym sadzicie, cos zmienic? Zeby cena za bardzo nie wyszla poza ta aktualna.

Pozdrawiam, JT

No wlasnie nie chcialbym wyjsc za te 2700. Z poczatku myslalem nad 2,5k, ale uznalem ze za taki zestaw moge tyle zaplacic. Tylko sie chcialem o wasza opinie spytac, czy nie zmienic jakichs podzespolow w podobnej cenie (na przyklad GTX jakis za Radeona, ale na gtxach sie nie znam). A wiec spoko piecyk?

Mysle zeby podkrecic procek do okolo 4 GHz ale nie wiecej, bo jakiegos hardkoru raczej mi nie potrzeba. :)

A podacie mi jeszcze jakis 120 GB SSD w miare tani? BO myslalem o tym zeby najpierw kupic go zamiast Barracudy, pociagnac na nim z miesiac (beda na nim pliki systemowe) a potem dolozyc te Barracude

Tanio dobrego dysku SSD się nie znajdzie ... mogę ci polecić Samsung 830 128GB lub OCZ Vertex 4 128GB które znajdziesz w cenie ~440zł. Nie polecam ci zakupu dysku SSD do takiego PC, lepiej dopłacić do lepszej karty graficznej ... np. HD7870XT lub HD7950. Kiedy będziesz podkręcał CPU to przyda się zakup chłodzenia takiego jak Thermalright Macho HR-02 które znajdziesz w cenie ~150zł.

Jeszcze co do płyty głównej to uwaga na wersje SE która ma okrojoną sekcje zasilania ... czasami sklepy podsyłają tą wersje przez pomyłke lub dlatego że nie mają już dostępnej wersji zwykłej.

Czyli macho moge sobie dokupic i po prostu dolozyc do kompa, jesli bede podkrecal, tak? Nabędę, nabędę, lubie mieć pewność że wszystko jest 'cool' :)

Przy okazji mam tez pytanie co do klawy + myszki (podkladki), zeby juz nie robic niepotrzebnie nowego tematu...

Myslalem nad klawa nantec genesis rx55 + razer deathadder nova (starsza wersja, za 80 zl mozna nabyc na allegro, no chyba ze to podroba). I jakas dobra podkladka by sie tez przydala, byle duza i bez przylepiania do biurka (bez kleju na spodniej czesci).

O sluchawki juz nie pytam, po zdecydowalem ze zamowie AKG K511

Dzieki za odpowiedzi panowie.

p.s. A SSD moze byc dolozony po prostu do HDD? Mozna na niego wtedy przerzucic pliki systemowe?

p.s.2. Win 7 64 bit, nie 32, tak?

Jeżeli dokupisz SSD w przyszłości to będziesz musial przeinstalować system operacyjny. Co do samego systemu operacyjnego to bierz wersje 64Bit jako iż ta 32Bit odczytuje tylko 3GB pamięci ram.

@UP

Dokładnie, u mnie wykrywało 3,5GB ramu a teraz mam 64bit i normalnie wykrywa 4GB, dysk SSD jest dobry, jeśli zależy Ci na szybszej pracy systemu i lepiej nie brać byle jakiego.

Gość faroxim   
Gość faroxim

Zamień procek na 3570k,jeśli będziesz podkręcał do 4,0 to będzie wydajniejszy niż przestarzałą 2500.

Co do karty to zostałbym przy radeonie.

Na temat be Quiet nic nie powiem,ale lepiej jakbyś zapisał koszyk i go podesłał to bym porównał ceny ;)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik