Skocz do zawartości
AnonimowyAlfons

Naprawa Komputera

Polecane posty

dzieki za szybka odp bo tak patrze na zdj i obud (chodzi mi o tylny panel usb itd.) i myslalem ze nie pasuje, uff dzieki jeszcze raz!

@Edit Witam ponownie.

Wracam teraz ze sklepu komputerowego, zapytalem sie czy ta plyta glowna bedzie dobra i facet powiedzial ze nie bedzie dzialala na moim procesorze... O co chodzi?

A pelna nazwa procka to:

AMD Athlon II adx2450ck23gq

To jednak ta plyta nie pojdzie na tego procka? :(

Edytowano przez AnonimowyAlfons

Po 1. Nie pisz posta pod postem, używaj opcji "Edytuj".

Po 2. To nie płyta pójdzie na procku, tylko procek na płycie jak już.

Po 3. Typowy sprzedawca zobaczył, że tu jest socket AM2, a tu AM3, czyli inne, czyli nie działa, ale zapomniał, że ten socket jest kompatybilny wstecz, ale nie ważne.

Po 4. To że z tyłu inaczej wygląda panel to nic dziwnego, w obudowie masz tam prostokątną dziurę, to do płyty dołączana jest ta blaszka z wycięciami na gniazda.

Dobra nie chce mi się już wyliczać.

Śmieszny jest fakt, jak bardzo cię wyruchali jak kupowałeś tego kompa, że nawet płytę ze starszym socketem ci wrzucili. Twój kolega, młody informatyk-pomocnik spojrzał tylko, że w starej płycie miałeś socket AM2 to polecił ci taką samą. Możesz ją brać, chyba że boisz się jak ognia, że nie będzie działać, to szukaj coś z socketem AM3 + pamięci na DDR3.

Osobiście będę się upierał przy propozycji muńka, tu masz nawet link do alledrogo, możesz sobie coś wybrać, ew. przeszukać OLX'a: http://allegro.pl/podzespoly-bazowe-plyty-z-procesorem-6121?bmatch=base-relevance-nga-ele-1-2-0923&order=p&a_enum%5B22090%5D%5B19%5D=19&offerTypeBuyNow=1

Co to za sklep komputerowy? Jakis osiedlowy barak/blaszany garaż, gdzie części sprzedaje przyslowiowy Janusz?

Wracając do tematu, nadal nie podałeś ile kasy masz na kartę graficzna. Nie raczyles tez napisac co sadzisz o moim (lepszym) rozwiazaniu. Ogarnij sie.

To ta płyta główna co polecił savic nie pójdzie ta?

Ja mam ten komputer ok 2-3 lata wiec troche ma.

Chodzi mi tylko czy ta pierdolona plyta pojdzie na tego procka bo jesli nie to bede zmuszony zakupic ta sama co mialem i tyle bo nie bede wszystkiego w nim wymienial od razu chodzi mi tylko zeby dzialal i tyle :)

Muniek, chwilowo mam tylko 300zl ale musze kupic plyte glowna, zasilacz, i mozliwe ze ram jesli bede musial kupic ddr3 :)

Co myslicie o tym?

Dual Core + MSI C84IS-P33 + 4GB DDR3 NOWA FV 24mc

Pojdzie na tym moja karta graficzna 8600GT sonic+ PCl-E?

To co podałeś jest w formacie ITX czyli, nie przymocujesz tego do swojej obudowy, miałeś poszukać i3 tak btw....

Następnym razem podaj link a nie nazwę aukcji na allegro.

Pytam o wiek bo nie wiem czy jestes tepym 20-latkiem czy wulgarnym 10-latkiem.

Masz poszukać używanej i3.

Inaczej:

W nazwach aukcji szukaj napisu "i3" bedzie to oznaczalo że jest to procesor z rodziny i3.

Bardziej łopatologicznie nie potrafię tego wytłumaczyć.

mam 17. sorki nie zwrocilem uwagi :), od razu tępy? Nie znam sie na komputerach tak jak Ty ziomus.

Znalazlem jakies 3.

http://allegro.pl/intel-desktop-board-dh61sa-i3-2100-3-1ghz-2gb-i6532328889.html

http://allegro.pl/intel-desktop-board-dh61cr-i3-2120-3-3ghz-2gb-i6527951192.html

http://allegro.pl/plyta-glowna-asus-p8h61-m-intel-i3-3-3ghz-wenty-i6497296227.html

Trzecia opcja czyli Asus P8H61M + i3 2120 będzie najlepsza. Tylko potrzebujesz do tego kości RAM. Mogą być te podane prze twojego kolegę młodego informatka-pomocnika.

Edytowano przez Fuzzik

Witam ponownie, czy na takim komputerze pójdzie gta v i forza horizon 3? bo mam zamiar zakupic taki komputerek za 3 msc :)https://www.neonet.pl/lenovo-ideacentre-300-20ish-90da00bjpb.html

Ten komputer to strata pieniędzy. Na zintegrowanym Gpu można w lola czy hsa pograć co najwyżej, do bardziej wymagających gier się po prostu nie nadaje.

Trudno sie mowi, biore tego z neonetu ale dzieki wszystkim za pomoc i ocene tego komputera :)

Temat do zamknięcia.

Szczerze współczuję wydania pieniędzy na taki szmelc.

Ty na prawdę jakiś przygłupi jesteś. Obaj napisaliśmy Ci, że to szmelc.

procesor - 505zł

pł. główna - nie podali, pewnie najtańszy badziew za 200zł

obudowa - piekarnik za 50zł

pamieć ram - 118zł

dysk hdd - 180zł

zasilacz - pewnie bomba zegarowa - 130zł

windows 7 wersja oem - 30zł

---------------------------------------

razem - 1213zł

Ty za niego chcesz dać 1650zł.

Jeśli bardzo Ci zależy na tym komputerze to ja Ci go sprzedam za 1400zł. Chcesz?

PS. u mnie będziesz miał gwarancje na każdą część z osobna a nie na całą skrzynkę. Przemyśl to...

Edytowano przez muniek777

Innego nie mogę już wziąść poniewasz te 450zl dalem rodzicom i reszte oni mi dokładają. I jutro już będę go miał, czytałem troche o tej karcie graficznej i aż jest taka zła? Mam nadzieje ze chociaz cs:go, fl studio, rocket league na nim zadziała...

Patrzylem podobny za 2700zl z 8gb ram itd ale niestety nie dadzą mi az tyle bo i tak duzo dokladają.

Ten komputer posiada:

Karta graficzna : Intel® HD Graphics 530

Procesor : Intel Core i3 6100 3,7 GHz 3 MB

Zasilacz : 250W ( nie znam modelu)

Chipset : Intel H110

Pamięć RAM : 4 GB DDR4 2133 MHz

Częstotliwość taktowania procesora : 3,7 GHz

Windows : 10 64bit

Dwukanałowa obsługa pamięci : Tak

Gniazda pamięci : 2 DDR4-2133

Dysk twardy : 500 GB SSHD SATA 7200 obr/min

Karta dźwiękowa : Zintegrowana 5.1

Napęd optyczny : DVD-Rambo SATA

Innego nie mogę już wziąść poniewasz te 450zl dalem rodzicom i reszte oni mi dokładają. I jutro już będę go miał, czytałem troche o tej karcie graficznej i aż jest taka zła? I ten komputer ma windows 10 64bit. Mam nadzieje ze chociaz cs:go, fl studio, rocket league na nim zadziała, patrzylem taki sam tylko za 2700zl z 8gb ram itd ale niestety nie dadzą mi az tyle bo i tak duzo dokladają.

To jest komputer do biura. W cs go przy rozdzielczości full hd będzie około 40 fps, oczywiście na najniższych detalach. W rocket league pewnie będzie trochę lepiej, ale cudów i tak bym nie oczekiwał. Spróbuj namówić rodziców żeby zwrócili ten komputer, jeśli go kupili. Powiedz im że można złożyć o wiele lepszy komputer w tej samej cenie, może uda ci się ich przekonać ;)

Ja wiem ze za taką cene można złożyć dwa razy lepszego :)

Dopiero jutro będą go brać.

A co do namówienia to za późno już bo zwrotu nie wezmą :/

Pożyjemy zobaczymy jak to z nim będzie, nie znam sie dobrze na komputerach to wiesz, najwyzej dokupie jeszcze 4gb do niego i z czasem karte graficzną jak jest słaba. A jak myślisz GTA V poszlo by na nim na full najmniejszych ustawieniach?

Ja wiem ze za taką cene można złożyć dwa razy lepszego :)

Dopiero jutro będą go brać.

A co do namówienia to za późno już bo zwrotu nie wezmą :/

Pożyjemy zobaczymy jak to z nim będzie, nie znam sie dobrze na komputerach to wiesz, najwyzej dokupie jeszcze 4gb do niego i z czasem karte graficzną jak jest słaba. A jak myślisz GTA V poszlo by na nim na full najmniejszych ustawieniach?

Może i pójdzie, ale będzie całkowicie niegrywalne. Jak będzie 10 klatek to będzie dobrze :P

Aha dzięki za odp, mam juz ostatnie pytanie dotyczące gry na ten komputer. Mam plan zakupić gre Need For Speed 2015 (ten najnowszy) i czy on pójdzie na tego lenovo? Bo nie chce wyrzucic hajsu w błoto :D

Jak nie chcesz wyrzucać kasy w błoto to nie kupuj tego lenovo :P Na minimalnych może będzie się dało grać, pozostaje tylko pytanie czy to nadal będzie przyjemność, czy może już katorga :V

nie. nie pójdzie. Na tym sprzęcie żadna z gier o które pytasz nie pójdzie. Każda gra ma jakieś minimalne wymagania prawda? Jak sobie wpiszesz w google nazwę gry + "wymagania" to każda gra do płynnej rozgrywki nawet na minimalnych ustawieniach potrzebuje osobnej karty graficznej. Tutaj za kartę graficzną robi procesor. Łopatologicznie będzie on myślał i pokazywał obraz. Normalnie w komputerze do gier masz proca do myślenia i kartę graficzną do pokazywania obrazu. Tutaj proc będzie robił wszystko, tak więc gówno z tego będzie.

Kolejna sprawa, czytałeś co pisałem??

Kupno tych części osobno w sklepie innym niż neonet, ze złożeniem i darmową dostawą pod Twój dom, kosztuje 400zł mniej niż Ty płacisz. Nie trzeba być geniuszem żeby zauważyć, że ktoś Cię robi w chuja. Piszesz, że masz 17 lat, za rok masz mieć 18, będziesz mógł prowadzić samochód i pić alkohol. Z Twoim ilorazem inteligencji to będzie katastrofa.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik