Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
DeadLive987

Komputer + monitor do gier

Polecane posty

Witam, na cały zestaw komputer+monitor przewiduje ok 4150zł co do takiej sumki złożycie do grania w takie gry jak BF3 niedługo BF4 itp.

Chciałbym grac na wysokich bądź nawet w ultra i z jakąś sensowną ilością FPS'ów. Co proponujecie??!! (ceny i produkty dostępne na morele.net techplanet.pl i komputronik.pl jeśli można)

CPU- Intel Core i5 3570K LGA1155 BOX

Mobo- ASRock Z77 EXTREME3

RAM- Corsair DDR3 8GB(2x4GB) 1600MHz Vengeance CL9

HDD- Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache

GPU- Sapphire Radeon HD 7870 XT With Boost   Po OC lepsze od 660Ti, nie potrzebuje 670/7970       

PSU- OCZ ZT Series 650W fully Modular 80 Plus Bronze Duży zapas mocy może kiedyś CF

Obudowa- Zalman Z9 u3

LG Flatron IPS234V-PN LED

@UP 550w to też spory zapas dla tego zestawu a jak już to weż z serii ZS (taniej). Jeżeli komp tylko do gry to 4GB optimum, no chyba że video to 8 będzie ok.

Skoro masz tyle kasy to po co oszczędzać i brać tańszy zestaw? kup 670 i po oc zrobisz z niego 680

Imo mój zestaw jest wydajniejszy ale jak chcesz. Jeżeli tyle oszczędzasz na grafice to wsadził bym to w chłodzenie/dysk SSD.

@UP 550w to też spory zapas dla tego zestawu a jak już to weż z serii ZS (taniej). Jeżeli komp tylko do gry to 4GB optimum, no chyba że video to 8 będzie ok.

Skoro masz tyle kasy to po co oszczędzać i brać tańszy zestaw? kup 670 i po oc zrobisz z niego 680

Imo mój zestaw jest wydajniejszy ale jak chcesz. Jeżeli tyle oszczędzasz na grafice to wsadził bym to w chłodzenie/dysk SSD.

Zalezy mi na modularnym, teraz mam 8Gb i jest to optymalne. Jakie karty po OC konkurują z 670??

@UP - GTX 660Ti na pewno.

Czemu oszczędzasz tak na grafice?

Co do procka, jeżeli nie planujesz jakichś extremalnych kręceń to 3570k będzie raczej lepsza od 2500k.

Nie zapominaj także o chłodzeniu, bo na boxowym (przy OC) długo nie pociągniesz. Proponuje jakiegoś Macho HR-02.

Mobo weź sobie Extreme 4, lepszy układ zasilający.

CPU- Intel Core i5 3570K LGA1155 BOX
Mobo- ASRock Z77 EXTREME3
RAM- Corsair DDR3 8GB(2x4GB) 1600MHz Vengeance CL9
HDD- Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache
GPU- Sapphire Radeon HD 7870 XT With Boost   Po OC lepsze od 660Ti, nie potrzebuje 670/7970       
PSU- OCZ ZT Series 650W fully Modular 80 Plus Bronze Duży zapas mocy może kiedyś CF
Obudowa- Zalman Z9 u3
LG Flatron IPS234V-PN LED

Używam tego LG tyle że 21.5 i obraz jest naprawdę świetny. A piksel gołym okiem bardzo ciężko rozróżnić, jedyny minus że monitory podświetlane LED mocno migoczą i to dość męczy oczy starsze monitory mniej migotały gdyż były podświetlane świetlówkami. 

Jak dla mnie nie ma co oszczędzać na grafie bo ona jest najważniejsza jeżeli chodzi o gry , bierz Gtx 670 lub HD 7950/ 7970GHz edition .

Wiesz nvidia nie jest zła ale ma za duże ceny dlatego ja zawsze doradzam brać radeony no chyba że dla kogoś kasa sie nie liczy to może sobie wybrać.

Ja nie mówie że ona jest zła ale jak wybierać do gier to Radeona jest lepszy jeżeli chodzi o Wydajność=Cena

nividia ma PhysX który przykłada się na cene ale w grach mało tego widać taka prawda czasmi wogóle tego nie ma do ceny dochodzi technologia CUDA która zaś daje kopa przy renderowaniu dlatego Jutuberzy kupują i7 3770k + GTX 680 dla nich to jest najlepszy wybór , ale dlaczego nie kupują 6 rdzeniowych to już nie wiem może cena do przyrostu wydajność jest za mała jak za taka cene ale nie wiem.

Przy renderowaniu gtx jak najbardziej ;p ale ja i tak zawsze preferowałem radeony

Radeony biją na głowę NV która blokuje podwójną precyzje obliczeń na rzecz tesli, jednak CUDA NV jest znacznie powszechniejsze niż OpenCl

Ja nie mówie że ona jest zła ale jak wybierać do gier to Radeona jest lepszy jeżeli chodzi o Wydajność=Cena

nividia ma PhysX który przykłada się na cene ale w grach mało tego widać taka prawda czasmi wogóle tego nie ma do ceny dochodzi technologia CUDA która zaś daje kopa przy renderowaniu dlatego Jutuberzy kupują i7 3770k + GTX 680 dla nich to jest najlepszy wybór , ale dlaczego nie kupują 6 rdzeniowych to już nie wiem może cena do przyrostu wydajność jest za mała jak za taka cene ale nie wiem.

Cpu nie biorą lepszych gdyż nie ma to sensu jeśli chodzi o cenę platformy, a dużo z tego nie ma. Skok jest dopiero czy Xeonach, a to znowu cena takiego procesora jest bardzo duża. 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik