Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Areq90

Monitor do gier

Polecane posty

1.Podaj budżet jakim dysponujesz.

Budżet, granica do końca wyznaczona nie jest. Najlepiej byłoby zmieścić się w 1000 zł, jednakże biorąc pod uwagę opcje rat myślę, że 1.5k to max. ALe prosiłbym o opcje zarówno w przedziale do 1k jak i 1.5k

2.Napisz do czego ma być ten komputer np.gry,rendering,filmy 3D,internet,praca itp. 

Gry - głównie RPG, Mmo: z naciskiem na WoW, w przyszłości Mass Effect: Andromeda, Spellforce 3 czy nowy Warhammer, grywam również w Overwatch. Duży nacisk kładę na jakość obrazu.

3. Jaką rozdzielczość posiada twój monitor? 

Obecny monitor LG Flatron W2261VP 21,5 cala rozdzielczość 1920x1080

4. Jakie podzespoły już posiadasz

Karta graficzna

EVGA GeForce ® GTX 960 4GB SuperSC GAMING ACX 2.0+

Płyta: MSI 970-C45 (wymiana po nowym roku)

Procek:

AMD Phenom II X4 955e 3.2MHz(wymiana po nowym roku)

5.Czy masz jakieś szczególne wymagania tzn. wielkość monitora

Rozmiar preferowałbym 27 cali aczkolwiek myślę, ze 24 też będą ok, odległość od monitora wynosi obecnie 90cm ale nie będzie problemem zwiększyć te odległość to lekko ponad 100cm

6. Kiedy planujesz zakup sprzętu? 

Max do świąt Bożego Narodzenia

Troszkę przeglądałem różne fora, sklepy i mam mętlik w głowie co będzie dla mnie najlepsze?

Jaka matryca czy skupić się na IPS czy może VA, a może AMVA+ od iiyama? Jak pisałem bardzo zależy mi na jakości obrazu aczkolwiek to, że grywam w Overwatch może komplikować sytuacje bo czas reakcji powinien być znośny.

Największa moja uwaga do 1k skupia się wokół modeli iiyama, samsunga "curved"(widziałem w sklepie) 

Zaś do 1.5k Eizo foris fs2434 tylko ten czas reakcji, z innych firm to również iiyama, samsung, AOC i Acer ale to tylko tak przeglądając oferty, wiedzy żadnej na ich temat nie posiadam.

Byłoby przyjemnie gdyby monitor miał systemy chroniące oczy, czytałem o Flicker Free itp.

Czy warto rozważać Gsync - tzn. czy tutaj zachodzi sytuacja coś kosztem czegoś, jeśli jest gsync to wyklucza flickerfree czy większa cena etc.

Edytowano przez Areq90

Niedługo kupuję monitor iiyama GE2488HS-B2. Szukałem czegoś w granicach 700-800 złotych i to wydaje się być najlepszą opcją. Flicker free, 24 cale, full hd, mały czas reakcji, ładne kolory, ale też słaba czerń i kiepskie kąty (to matryca TN). Jeśli CI to pasuje to nie ma za co :) Natomiast za coś lepszego musiałbyś rzeczywiście dołożyć kilka stówek.

No właśnie monitory TN mnie nie przekonują, teraz mam i jest dosyć słabo aczkolwiek to stary model, może coś się zmieniło?

Co do IPS pytanie tylko, którą firmą się kierować.

Spodobał mi się ASUS MX279H, tylko nie znam się i nie wiem czy jasność 250cd/m2 to odpowiednio dużo czy mało?

iiyama XB2783HSU też fajny ale z matrycą amva+

Tylko u mnie wszystko opiera się na przeczytaniu danych, taki trochę zakup w ciemno :P

O firmie iiyama nie słyszałem jescze złych opinii a o asusie kilka się obiło. Mogą to być stereortypy ale przy takim zakupie lepiej się upewnić :) 

To jakis zarys planu już mam, tylko czy amva+ w dużym stopniu różni sie od tn i w jakim stopniu jest gorsza od ips o ile jest gorsza.

Jeśli ktoś posiada lub mial do czynienia uprzejmie proszę o opinię :-)

Amva to coś pomiędzy tn a ips. Masz lepsze kolory niż w tn przy rozsądnym czasie reakcji matrycy. Troche gorsze kąty widzenia ale podświetlenie matrycy masz równomierne. Ludzie narzekają ze w ips wszystko cacy ale kiepskie podświetlenie. Wybrałbym Iiyame.

Dzięki w takim razie za pomoc, jeśli do świąt nic się nie zmieni pozostanę przy iiyama z Amva+ :) A model to się już wyłapie jakiś dobry.

Podpytałem jeszcze na innych forach ale podejrzewam, że powiedzą mi to samo :)

Jakiś różnic w obrazie między DP a HDMI nie zobaczysz na takim monitorze. Różnica była dopiero przy podłączaniu monitora o rozdzielczości 3440x1440. HDMI obsługiwało wtedy odświeżanie 30Hz, a DisplayPort 60Hz. Tak samo przy wyższych częstotliwościach takich jak 144Hz, które wspiera DisplayPort, a HDMI niekoniecznie. 

Sprawdzałem to podczas testów monitorów jakie robiłem dla jarocka. 

Z nudów przeglądając monitory natrafiłem na ten

http://www.x-kom.pl/p/172820-monitor-lcd-led-23-aoc-i2369vm-czarno-srebrny.html

Wyglada bardzo przyzwoicie, do tego mega tani, duzo poniżej wyznaczonego budzetu, szybki czas reakcji + modul przyspieszania animacji i 3D czyli dobrze dla gier.

Jedynie boli mnie brak flicker free ale chcialbym poznac Wasze zdanie na jego temat, ew. Moze jest gdzies bogatsza wersja w/w Aoc to wrzuce :-)

Ps. Na testach wyszla delikatna rozbieznosc w rownomiernym naswietleniu ale niewidoczna podczas grania.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik