Skocz do zawartości
Szczubcio

System win 10 a nagrywanie i streamowanie

Polecane posty

Witam od kąd przesiadłem się na windows 10 mam problemy ze streamem oraz nagrywaniem.Otóż na win 7 mogłem spokojnie streamować w 720p i 60 klatkach oraz nagrywać w 1080p i 60 klatkach na tych samych ustawieniach w takich grach jak np smite rust czy Overwatch. Teraz po przesiadce mam problemy ponieważ w smite fpsy zjechały mi z 100 klatek na 30 podczas nagrywania gdzie bez tego mam spokojnie stałe 150. To samo przy streamowaniu w 60 fpsach  również mam ciągłe przeciążenie procesora.

Komputer:

i7 4970

gtx 780ti + chłodzenie wodne h60 

16gb ram 

1tb wd blue 

120gb ssd goodram

internet mam 100/10 także myślę nie powinno być problemu a niestety jest to odczuwalne.Nowe sterowniki niestety jeszcze bardziej zjechały wydajność dlatego obecnie jestem na 355.82 

Zauważyłem tylko że karta graficzna po przesiadce na chłodzenie wodne w smite nie kręci się do optymalnych ustawień tnz mam na zegarach po 600mhz gdzie w rust jest ponad 1000mhz przez co wydajność spada.

Robiłeś upgrade z zachowaniem starych plików? Jeśli tak to zalecam zrobić format, ponieważ stary system zostawia sporo syfu. Sprawdź też czy masz odpowiednie sterowniki dla systemu np. Programem msi live update. Sprawdź też czy w biosie nie przestawily ci się parametry np. Ramy bo mi po upgrade bios ograniczył użycie z 1600 mhz na 1333.

Edytowano przez Rockus

System jest sformatowany całkiem na nowo. Ramy na pewno nie bo ja mam je 1333 a nie 1600. Wszystko w biosie było sprawdzone jest okej. Z tymi sterownikami popatrzę ale oprócz zacofanego od grafy nie powinno być problemu.

Tym programem tego nie zrobię ponieważ mam płytę asrock a nie msi  i to dokładnie asrock b85 fata1ty killer która już produkowana nie jest.

Edytowano przez Szczubcio

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik