Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Maxkg82

PILNIE POTRZEBNY RAM

Polecane posty

Witam. Potrzebuje nowego Ramu ewentualnie jeśli mój stary jest dobry to dajcie znać to po prostu do kupie ale nie wiem czy czasem nie lepiej jest kupic nowy.

Co do mojego sprzętu to jest on taki :

Karta Graficzna - MSI R9 380 4GB

Procesor - Intel Core I5 2320  3GHz

Płyta Główna - MSI P67S-C43 (MS-7673)

RAM - Kingston DDR3 KHX1600C9D3 2x4GB

Zasilacz - TS 550 W

Powiem dokładnie, koniecznie zadbaj o identyczne parametry tych kości dokupionych. Kości pamięci to straszni rasiści, chociaż trochę się te nowe będą różnic pod względem parametrów i już się nie polubią. 

Acha no widzisz proste wytłumaczenie o to chodzi. Tylko problem jest taki że takiego modelu jak mój pamięci prawie nigdzie nie ma chyba że szukać nie umiem.

Jemu raczej chodziło o podobne taktowanie. Sama miałam 2x0,5 GB z dwóch różnych firm, ale z tym samym taktowaniem i działały (teraz chyba też tak mam, ale łapy sobie uciąć nie dam) ;) 2 różne taktowania też powinny działać (ta o wyższym obniża swoje do wartości tej drugiej), ale nie zawsze to działa. Czyli w twoim wypadku musiały by być to kości DDR3, 1600MHz, CL 9, czy ilość GB w jednej kości też ma znaczenie to ci nie powiem, bo ja mam tylko 2 sloty. Przykładowy zestaw:https://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl9-unbuffered-non-ecc-1-5v-bls2cp4g3d1609ds1s00ceu-472804/

Jeśli się mylę to mnie poprawcie, ale raczej dobrze mówię.

Ja miałem problemy, pamięć 1600 i 2000 włożyłem do jednej płyty. Niestety nawet bios nie chciał wstać. 

Inny przykład, to niemal identyczne kości kingston 1333MHz te takie nisko-profilowe. 4x4GB z jednej fabryki i 4x4GB z innej. Mimo że w biosie było widoczne 32GB ramu, to system widział tylko 16GB. Więc musisz bardzo dokładne sprawdzić wszystkie parametry. Nie raz zdarza się, że teoria mówi jedno, a praktyka wygląda zupełnie inaczej i tak jest w przypadku pamięci Ram. 

Tylko problem polega na tym że nie ma w sprzedaży tych pamięci co ja mam (przynajmniej nie mogę znaleźć) więc pytanie jakie kupić nowe aby były odpowiednie pod moją płytę i miały co najmniej  12GB ???

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik