Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
TediPL

Jak zrobić mikrofon z telefonu

Polecane posty

Witam

Chciałbym używać telefonu jako mikrofon ponieważ mój stary mikrofon się popsuł...

Wiem że aby używać telefonu jako mikrofon trzeba mieć kabel jack-mini 3,5. Lecz niestety ja takiego kabla nie posiadam

Da się to jakoś obejść? Użyć jakiegoś innego kabla?

Proszę o pomoc!

Nie wiem, kto Ci takich bzdur naopowiadał, ale nie słuchaj go następnym razem :P

Jedyne wyjście audio z telefonu, to na dźwięki z systemu - gra, muzyka, powiadomienia itp. Chodzi o gniazdo słuchawkowe

Tym samym gniazdem można podpiąć do telefonu mikrofon, ale nie na odwrót.

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to aplikacja, która w czasie rzeczywistym by odtwarzała nagrywany za pomocą mikrofonu w telefonie dźwięk, dzięki czemu można by było ten dźwięk przesyłać do komputera. Tutaj jednak z doświadczenia wiem, że bezpośrednie połączenie telefonu do karty dźwiękowej w komputerze nic nie da. Ja sobie poradziłem z problemem nagrywania dźwięku z telefonu za pomocą miksera - taniej wyjdzie kupić nowy mikrofon.

Edytowano przez Wilkokłak

Rozumiem ze to rozwiązanie tymczasowe? Jesli to android to: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dev47apps.droidcam&hl=pl . Ustawiasz sobie samo micro bez kamery i lata :P

Z tym nie było jakiś problemów? Pamiętam, że kiedyś próbowałem tego typu rozwiązanie i był problem ze sterownikami, które trzeba było zainstalować na Win7 wzwyż

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować