Skocz do zawartości
Geroku

PC do Gier do 3,5 tysięcy

Polecane posty

Witajcie koledzy i koleżanki, chciałbym was prosić o pomoc w zakupie komputera do gier i codziennej pracy (zawsze się nie gra), suma pieniędzy około 3,5 tysięcy. Będę zadowolony jak każdy, gdy będzie tanio, ale żebym nie musiał nic zmieniać przez najbliższe 2 lata. Podeśle link tego co przed chwilą stworzyłem, myślę, że procek może zostać, tyczy się też to obudowy, bo chciałbym mieć kolosa raz w życiu (trzeba wszystkiego spróbować), ramu też bym chciał mieć pod dostatkiem, resztę zostawiam dla was. Teraz to i trzeba dorzucić system (systemu zbytnio nie wliczajcie, kupie go dokładając go do kosza), monitor dobierzcie umiarkowany. Klawiaturą się zajmę, bo mam kilka na oku :). główne podzespoły i chłodzenie mnie interesuje. Nie jestem maniakiem, ale w GTA, Mafia, Cs itd gry chciałbym zagrać możliwie jak najlepiej i przyjemnie, możecie ostro dać cięcia i zostawić margines na kartę lub inne sprawy, wiem, że w waszych głowach, aż kotłuje się od tych części i nie jednego kompa byście zbudowali na kilka sposobów, zważywszy na to, do czego ma być. W późniejszych latach będę go upiększał, stąd ta duża buda, płytę wymienię jak będzie hajs i będziemy się zabawiać :D. Dziękuje za zajrzenie i pomoc, udanej zabawy. Pozdrawia Geroku :D

https://www.morele.net/inventory/info/ZNdNbq/

Edytowano przez Geroku

Geroku zaproponowałeś słaby zestaw ponieważ zestaw oparty na starym socket 1150 Haswell gdzie w chwili obecnej jest nieopłacalny i nie warto się w niego pchać bo w takiej samej cenie można dostać nowszego i wydajniejszego Skylake.

Pamięć ram 16GB przy tak niskim budzecie po prostu się nie opłaca 8GB na start wytarczy.

Kartę graficzną też można dać wydajniejszą np: GTX 1060.

Na chwilę obecną mogę zaproponować taki zestaw KLIK

Trochę pozmieniałem, żeby taniej było, co polecacie zmienić?

https://www.morele.net/inventory/info/gC2sH/

Jeszcze słabszy zestaw od pierwszej propozycji daj spokój.

Sklepałem coś takiego https://www.morele.net/inventory/info/D2aCSu/ , dziękuje za pomoc, możecie coś doradzić do tej składki? Jakieś zmianki?

Grafikę zmień na jakiegoś innego GTX 1060. Asus Turbo to kaszanka. Poza tym ok.

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.

Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.

Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego

chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora

http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/

to ta usługa.

Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne

chłodzenie na procesor

http://www.morele.net/montaz-komponentow-od-3-elementow-wraz-z-dodatkowym-chlodzeniem-690846/

W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu "kod promocyjny" należy wpisać

O44Y129AC8

i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.

Alternatywnie zamiast montażu możesz dodać do koszyka pendrive SanDisk Cruzer Fit 8GB

http://www.morele.net/pendrive-sandisk-cruzer-fit-8gb-usb-2-0-sdcz33-008g-b35-429628/

Wtedy  przy zamawianiu skorzystaj z kodu

WP35ZXZG5A

i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.

Tak jak pisali wyżej kartę graficzną zmień na GeForce GTX 1060 Dual 6GB GDDR5  bo tą co wybrałeś to suszarka głośna i gorąca.

I zmień ten liczy monitor przynajmniej  na LG 22MP58VQ-P  lub AOC i2269Vwm 

Reszta w porządku.                                                                                                                                                                                    

Pierwsza i druga pozycja może być, reszta słabo.

PSU: ten sam model, ale wymiana na nieco słabszy - 530W, wystarczy w zupełności.

GPU: Jak na kompa do 3,5k to bardzo bieda.

CPU i MOBO: nie pasują, bierzesz drogą płytę do OC, a proca z zablokowanym mnożnikiem, słabo. (przy wyborze słabszej płyty głównej musisz wymienić RAM, bo słabsze nie obsługują takich taktowań - strata kasy)

CASE: w tej cenie można mieć coś o wiele lepszego, chyba, że zakochałeś się w wyglądzie, to inna sprawa.

daj linka gdzie czytałeś, że wydajnościowo procesory intela i amd są podobne XD

To tak jakbyś powiedział, że aston martin robi wydajnościowo podobne samochody co opel.

Wcześniej składałeś kompa za 3900, teraz za 2900.

Weź sobie usiądź, pomyśl, sprawdź ile pieniążków na prawdę mamusia z tatusiem mają a potem ludziom zawracaj głowę, ok?

Edytowano przez muniek777

płyta za droga, ram za drogi, obudowa z dupy, zasilacz za mocny, grafika chujowa.

Masz jeszcze jakieś pytania?

Zbyt skomplikowane jest powiedzieć ile masz kasy i pozwolić ludziom którzy są w temacie złożyć Ci wydajny zestaw?

Kombinujesz jak pieprzony, przysłowiowy Janusz który wie lepiej co jest dla niego dobre.

Po co ci płyta z OC jak masz procek którego się nie podkręca (wszystkie z literą k na końcu się podkręca)? Po co ci zasilacz 600W (wg. kalkulatora nawet 500W jest za duże)? A doliczyłeś koszt wiatraków (ta obudowa ich prawdopodobnie nie ma)? Polecam na początek poczytać co i jak (zwłaszcza specyfikację danej rzeczy). Pogrzebać za konfiguracjami, recenzjami, testami, tego jest sporo w internetach. Czytanie nie boli, a wiedza zostaje ;)

@EDIT //Fuzzik

*wentylatorów, jest mała różnica pomiędzy jednym, a drugim, droga Magdo, polecam sprawdzić poprzez wpisanie jednego i drugiego w google grafika :) 

Edytowano przez Fuzzik

To proszę z tym prockiem złóżcie mi PC do max 3800 z monitorem i systemem win 10 home.

Ps: [email protected] problem z kasą jest taki, że nie wiem ile dostane od mon'u kasy na odchodne z wojska i dlatego robiłem zaplecze, żeby się nie rozczarować.

Edytowano przez Geroku

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik