Skocz do zawartości

Polecane posty

Jako iż odbyła się rozmowa na temat forum/serwisu i była prośba o konkrety, to fajnie by było mieć miejsce gdzie te konkrety można składować i od tego właśnie będzie ten temat. W pierwszym poście będę doklejał właśnie te konkrety, które wymyślimy w dyskusji w tymże temacie/na SB. Oczywiście nie będę robić tego wedle własnego widzimisię tylko w zgodzie z "większością". Każda zrealizowana rzecz będzie zapisywana w dzienniku

DO ZREALIZOWANIA:
@21.07 - zintegrowanie forum z serwisem JaRock (komentarze pod newsami)

ZREALIZOWANE:
@21.07 - Usunięcie rangi TwitchMod
@22.07 - Uprawnienia dla techników.

@24.07 - Reklamy pomiędzy newsami.

@24.07 - Zmiana w wyszukiwarce (3 literowe hasła).

@25.07 - Usunięcie systemu hotlinków i reklam. 

---->Reszta zrobionych rzeczy<----

Edytowano przez Fuzzik

Żeby zostawić post #1 czysto informacyjny swoje propozycję wpiszę w tym.
1. Ile miesięcy będziemy czekać jeszcze na wywalenie skryptu do linkowania reklam?
2. Czy w grupie "TwitchMod" muszą być ludzie, którzy nawet nigdy na forum się nie zalogowali?   Ta ranga została już usunięta, powinna też zostać niebawem wywalona z legendy forum - Himiodzio
3. Uprawnienia dla techników.
4. Odświeżenie "Brodaczy", wznowienie tej idei.
5. Zrobienie gdzieś na głównej stronie forum, np. pod SB, okienka "Najnowsze posty" i odnośniki z 3-5ostatnimi postami, z częściową ich zawartością i guzikiem "czytaj więcej".
6. Dodanie do kafelek w NewsRoomie, kafelki-reklamy forum, mamy kilku grafików, na pewno ktoś zrobi jakąś ładną clickbaitową graficzkę (cycki mile widziane :kappa:)
7. Dodanie nowych gier do wyboru w "Gra w jaką grasz najczęściej?" w profilu, może możliwość zaznaczenia kilku?

8. Zwiększenie maksymalnej ilości PW chociaż dla tych z wyższymi rangami.

9. Zakładka "Kalendarz" - po co ona?

10. Zmiana wymogów w wyszukiwarce forum, czasami chcę znaleźć coś 3 literowego, np. głupie "CPU" i nie mogę bo jest od 4 znaków.

11. Wprowadzenie w CCS tych kilku poprawek, które Wilkołak rozpisał kiedyś.

Zapraszam do dyskusji.

Edytowano przez PoznanskaPyra
mała poprawka

W mobilce przydałoby się:

- dodać SB

- przy nickach autorów postów dać jakąś informacje, że nie jest to losowy Mietek na forum tylko administrator/moderator/technik

- -||- może też info o reputacji

- jakaś personalizacja wyglądu, banerek, logo, żeby nie wyglądała jak każda inna

dla techników nie do końca, jeszcze dział: Tematy techniczne - urządzenia mobilne. Z góry dziękujemy.

@up jak mi pyra udostępni kod do obejrzenia, jaka jest struktura plików to mogę zrobić to bez problemu

Na razie zacząłem to pisać od nowa jest github do tego, więc każdy może się dorzucić. Jakbym dostał dostęp do CSS, to mogę podmieniac atrybuty danych elementów. Tylko potrzebuję info na temat tego co jeszcze chcecie tutaj mieć zmienione ;) Raczej jakieś drobne poprawki wchodzą w grę, bo żeby wprowadzić np. reponsywnosc, to musiałbym zmieniać wszystkie pliki, do czego nigdy nie będę miał prawa, a poza tym mija się z celem, bo starczy zupdateowac IPB jeśli się nie mylę.

EDIT: wybaczcie za brak interpunkcji, ale telefon, ciężka noc. Jak wrócę z wyjazdu do domu, to dam tu linka do github'a, z resztą jest chyba w moim temacie tutaj na forum.

Edytowano przez Wilkokłak

1. Gdzie występuje linkowanie reklam? 

2.----

3.----

4. To poproszę pomysł jak to odświeżenie ma wyglądać, mając techników niejako jesteście moderatorami, więc szukanie aktywnych użytkowników i zgłaszanie ich administracji to też wasza rola. 

5. Kwestia pluginu, dlatego chwilę się wstrzymujemy, ponieważ przy ewentualnym upgrade-owaniu forum wtyczki będzie trzeba instalować na nowo. 

6. Jeżeli chodzi o kafelki, to poproszę grafikę i napiszę z tym do admina strony jarocka. Nie wiem jak wypada to w kwestiach zarobkowych strony.  (Forum jest zareklamowane na głównej)

7. Jakie gry dodać?

8. Miejsce na dysku oszczędzamy, dlatego uważam że liczba wiadomości na poziomie 100 dla technika jest wystarczająca. 

9. Nie mogę tego zmienić

10. Zmniejszyłem do trzech znaków

11. Jakie to mają być poprawki? 

dla techników nie do końca, jeszcze dział: Tematy techniczne - urządzenia mobilne. Z góry dziękujemy.

@up jak mi pyra udostępni kod do obejrzenia, jaka jest struktura plików to mogę zrobić to bez problemu

poprawione. 

@PoznanskaPyra
https://github.com/wilkoklak/JaRockForumFix

Tutaj znajdziesz to co od nowa napisałem, na razie niewiele zrobiłem. Kiedyś było więcej, ale robię od zera. Jak chcesz sprawdzić, to musisz do Stylisha zaimportować main.css (dla Firefoxa main_ff.css). Są to drobne zmiany.

Jakbyś chciał to zamienić ze stylami forum, to broń Boże nie podmieniaj pliku głównego forum, tylko wrzuć mój jako osobny i umieść odnośnik w jakimś ogólnym nagłówku forum, jeśli dostałeś dostęp do plików. Jakbyś potrzebował pomocy, to daj znać.

Potrzeba mi więcej propozycji rzeczy jakie trzeba poprawić/zmienić, więc jak coś macie to piszcie na PW, tylko bez jakiś oczekiwań z du*y :kappa:

Podpunkt 8 - wg mnie 100 wiadomości to za mało. Od bardzo dawna mam zapełnioną skrzynkę i tak naprawdę zostały mi tylko konwersacje, które chcę lub muszę zachować. 7 - BF4, BF:H, Star Wars Battlefront (stare i nowy), ATS, Star Citizen, DayZ, Fallout, Metro, Left 4 Dead, R6 Siege, Overwatch, World of Warships, Evolve, Rust. To tak na dobry początek. Skoro od dupy strony, to podpunkt 4 - trzeba najpierw przydzielić janusza, który mógłby dodawać i usuwać użytkowników tej grupy. Wybierania brodaczy mógłby dokonywać wspomniany janusz, a przy większej liczbie ludzi, którzy by się łapali na tą rangę, zrobić jakieś głosowanie przez 2-3 dni. Wszystkim tym musiałby zajmować się ten nasz janusz, żeby nie puszczać wszystkiego przez jakiegoś admina, bo to jest bez sensu totalnie.

Także czekamy na reklamę forum w odpowiednich miejscach (jedno jako tako zaliczone - bardziej spodziewałem się osobnego wpisu o forum, a dopiero późniejszego umieszczania linka w artykułach). Do tego czasu nadal nie chce mi się moderować technicznych :)

1. Gdzie występuje linkowanie reklam?

M. in. here:

- http://forum.jarock.pl/index.php?/topic/11209-komputer-do-gry-5000-6000/?p=100607 - "Chłodzenie CPU: SilentiumPC Fortis 3 HE1425 / Wodne"

- http://forum.jarock.pl/index.php?/topic/11211-gta-v-obciązenie-dysku-100-spadki-fps-nie-odpalający-sie-gra/?p=100611 - " Dysk wd blue 1tb, nowy (1-3 miesiace go mam)."

- http://forum.jarock.pl/index.php?/topic/11194-myszka-do-100zł/?p=100536 - "A4 tech bloody? "

- na SB często linkuje sławne lampy "Akurat"

4. To poproszę pomysł jak to odświeżenie ma wyglądać, mając techników niejako jesteście moderatorami, więc szukanie aktywnych użytkowników i zgłaszanie ich administracji to też wasza rola.

Warto zacząć od Brodatego chociażby za samą pracę włożoną w forum, a co do nowych to pomysł Soldiera z oddelegowanym Januszem mi się podoba.

9. Nie mogę tego zmienić

No domyślam się, że ty nie bardzo możesz, bo to jest podpięte pod stronę, ale jako, że Rock nie używa już tego to można to wywalić/schować (jakby nagle Rock sobie o tym przypomniał i można by przywrócić na szybko). Tak samo w apce mobilnej.

Także czekamy na reklamę forum w odpowiednich miejscach (jedno jako tako zaliczone - bardziej spodziewałem się osobnego wpisu o forum, a dopiero późniejszego umieszczania linka w artykułach). Do tego czasu nadal nie chce mi się moderować technicznych :)

Z takim podejściem to możemy to wszystko pierd$%@ i pojechać w Bieszczady. Albo coś robimy razem, albo to nie ma sensu. Chętnie bym mianował właśnie Ciebie albo Fuzzik-a, na takiego "Janusza" od brodacza. Wydaje mi się, że możecie za to odpowiadać jako użytkownicy z jednym z najdłuższych stażów. Oczywiście o ile można prosić was o to. Obawiam się, że sam nie ogarnę. Więc jeżeli chcecie mogę zaraz brodatemu dać brodacza, czekam tylko na potwierdzenie. Może być PW/steam, macie do mnie kontakt. 

M. in. here:

- http://forum.jarock.pl/index.php?/topic/11209-komputer-do-gry-5000-6000/?p=100607 - "Chłodzenie CPU: SilentiumPC Fortis 3 HE1425 / Wodne"

- http://forum.jarock.pl/index.php?/topic/11211-gta-v-obciązenie-dysku-100-spadki-fps-nie-odpalający-sie-gra/?p=100611 - " Dysk wd blue 1tb, nowy (1-3 miesiace go mam)."

- http://forum.jarock.pl/index.php?/topic/11194-myszka-do-100zł/?p=100536 - "A4 tech bloody? "

- na SB często linkuje sławne lampy "Akurat"

Warto zacząć od Brodatego chociażby za samą pracę włożoną w forum, a co do nowych to pomysł Soldiera z oddelegowanym Januszem mi się podoba.

No domyślam się, że ty nie bardzo możesz, bo to jest podpięte pod stronę, ale jako, że Rock nie używa już tego to można to wywalić/schować (jakby nagle Rock sobie o tym przypomniał i można by przywrócić na szybko). Tak samo w apce mobilnej.

Wiadomości macie zwiększone do 200. Bardzo bym prosił o trzymanie porządku w PW.

Plugin od hotlinkiów jest wywalony z kodu. Nie powinno się już to powtórzyć.  Pracujemy nad tym, gdyż to siedzi głębiej w stronie i nie da się tego zrobić z panelu, chyba. 

Jutro postaram się opanować gry, żeby było ich więcej. Dzisiaj już mi bania wysiada. 

Podejście moje nie jest złe. Przecież dzięki takiemu podejściu jesteśmy tu gdzie jesteśmy z tym forum. To daj Brodatemu brodacza. Nie wiem na czyje potwierdzenie czekasz :D

Może jakieś tytuły za jakąś reputację? Np. 100 - zaufany, 200 - znawca itd.

No i też fajnie jakby wprowadzono coś w stylu ikonek Steam, Origin, uPlay, SocialClub, Battlelog, Skype itd. Funkcja ich byłaby oczywiście jedna – odnośnik do profilu użytkownika na tych platformach.

Fajnie też jakby wprowadzono coś w stylu @nick do wołania użytkownika i wtedy ta osoba dostałaby powiadomienie. Z tego co wiem to na nowszej wersji silnika już to jest, ale jakiś plugin też się pewnie znajdzie.

Dodanie opcji ustawienia tła profilu również dla zwykłych użytkowników, albo chociaż Stałych Bywalców.

Edytowano przez Glock

Właśnie widzę, ale dostępu do FTP nie mam i niestety nie mam jak tego wywalić. Ogólnie część rzeczy jakie dało się wykonać z forum, zrobiłem. Niestety żeby dodać gry też jest potrzebny dostęp do FTP, żeby wgrać grafiki, bo skrypt za to odpowiedzialny nie pobiera grafik z URL tylko z serwera. 

Tak, dokładnie o to chodzi. W sumie to jest ten sam problem co ze zwykłym SB (za długi wyraz/link), tylko, że normalnie nie pisze się takich długich słów, ew. linki, a te na głównej są stylizowane i skracane. W archiwum jest chyba tylko czysty tekst ustawiony, bo nawet ikonek nie ma.

@EDIT

Można prosić o zwiększenie praw moderacyjnych technikom?

W dziale "techniczne komputery" możemy tylko edytować tytuł, zamykać i ukrywać tematy, jakaś możliwość przeniesienia też by się przydała.

Edytowano przez Fuzzik

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik