Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Hardkor

Żywotność baterii w telefonie

Polecane posty

Witajcie
Ostatnio wymieniłem telefon (HTC ONE M7 na LG G4). Różnice widać od razu, lecz bardzo rzuciła mi się różnica w baterii. Oczywiście jest ona w pojemności, lecz jednak mój stary HTc już padał. Miałem go tylko 2 lata, a naladowanie schodziło bardzo szybko, nie raz na moich oczach leciały procenty co chwila. Dodatkowo poniżej 30% była padaka. Telefon potrafił nagle z 30% skoczyć na 0 i się wyłączyc, zaś po podłączeniu ładowarki pokazywał, że ładuje się od 0. Również czasem było tak, że na moich oczach bateria spadała z 15% na np 8% w ciągu sekundy. Często "doładowywałem telefon" czyli miał te 40% czy tam 60% i ładowałem go do fulla, czasem trzymałem w ładowarce i 100% przez długi czas. Czy to szkodzi baterii? Czy po prostu mojemu HTC bateria padała przez 2 lata użytkowania sama z siebie, a nie ja popsułem tym? Pytam by nie popełnić błedu przy LG G4 :)

Nie wiem jakie są kody serwisowe do LG ale poszukaj, bo tam jest informacja w jakim "stanie" jest bateria. Nie szkodzi trzymanie w ładowarce, doładowywanie itd. Telefony automatycznie odcinają teraz dopływ prądu kiedy naładuje sie bateria do pełna, zeby nie było takich akcji jak z starymi Nokiami :P

Nie zawsze doładowują :P Starsze telefony potrafiły działać bez baterii jeśli były pod ładowarką (obecnie wiekszość telefonów wymaga baterii nawet do działania pod ładowarka) i wtedy odcinały one dopływ pradu do baterii, a one same korzystały z prądu podawanego przez ładowarkę :P Jak już tak wnikamy w szczegóły :P

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować