Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
neeken

Książka: The Walking Dead - pytanie

Polecane posty

Witaj, w związku że zacząłeś oglądać serial the walking dead, chciałbym Ci polecić pewną książkę która jest nawiązaniem do serialu: The Walking Dead Narodziny Gubernatora. Książka ta nawiązuje dokładnie do postaci gubernatora (raczej jeszcze nie poznałeś tej postaci, ale poznasz niebawem :). W serialu postać ta ukazuje się bodajże w ponad setnym dniu epidemii, a książka ta opisuje tego bohatera praktycznie od pierwszego dnia epidemii (zawiera ona trochę zwrotów wulgarnych, ale to tylko podkreśla klimat jaki tworzy ta książka). Dodatkowo dodam że posiada ona bardzo dobre recenzje. Moje pytanie jest takie czy słyszałeś o niej? Zakładam że nie, dlatego pozwoliłem sobie ją opisać i gdybyś ewentualnie ją przeczytał to fajnie by było gdybyś polecił ją na YT, ponieważ dużo osób nie wie że takie coś istnieje.

Pozdrawiam

Książka warta przeczytania bo czytałem i niestety pewnego wieczoru zgubiłem i do dziś nie znalazłem teraz tych egzemplarzy nigdzie nie ma a jak są na allegro to po angielsku/brak polskiego.

Więc cienko ale film ok :)

Ksiażka jest w jezyku polskim. Zamówiłem kilka dni temu w Empiku. Jednak w tym momencie jest niedostępna, ale pewnie jak ktoś zapoluje to w tej ksiegarni ją dostanie. Zostaje jeszce czekać jak na stronie się pojawi.

Pozdrawiam

Jest jest w pl, ja kupiłem w księgarni internetowej aros - jak by ktoś chciał wiedzieć. Jestem teraz na ponad setnej stronie i mam takie pytanko do tych co przeczytali do końca czy "zaspojluje" sobie serial? Tzn gdzieś tam w opisie książki jest napisane że ona opowiada jak Rick wygonił gubernatora z tego miasteczka (czy jakoś tak) - z tego co pamiętam nie było takiego momentu jeszcze w serialu. Jak jest w niej spojler to czy popsuje sobie drastycznie serial?

neeken, myślę, że nie. Wątpię, by w serialu Rick postanowił zamienić odbite więzienie, za które zginęło kilka osób, za coś, za co zapłacili krwią i poza tym mają tam dobrą obronę, lepszą niż Woodbury. Miasto ma słabe możliwości obrony i dlatego myślę, że zostaną w więzieniu (nawet na końcu odcinka [część next episode] 8 sez. 3 jest pokazana walka w więzieniu), także możesz śmiało czytać :) A jak doczytasz gdzieś, gdzie nie jesteś pewny, poczekaj na serial :D

Oglądałem wszystkie odcinki serialu (do tej pory oglądam, niestety w internecie - orientuje się na jakiej polskiej stacji i kiedy emitują ten serial?) i czytam komiksy. Książkę na pewno przeczytam również w najbliższym czasie ;).

z tyłu książki jest napisane "[...] i co sprawiło, że wykurzył Ricka i jego towarzyszy z ich bezpiecznej przystani.". "Wykurzył" - mam nadzieje że chodzi o to że ekipa Ricka zrobiła "wjazd na chatę" gubernatorowi i to wszystko, a nie że na zawsze wygonił ich z tego więzienia. Książka została napisana w 2011 roku (chyba sezon 2 był wtedy emitowany) i wtedy nie było jeszcze gubernatora. Mam nadzieje że nie znajdę tam wielkiego spojlera bo książka jak i serial jest cudny :)

Gość Aragmor   
Gość Aragmor

W komiksach wszystko było fajnie rozegrane. Serial podoba mi się mniej(śmierć Lori w serialu a w komiksie, jak to porównywać?), ale jeszcze ujdzie. Przetestuję książkę w najbliższym czasie i zobaczymy czy na serio warto wydać kolejne pieniądze.

Oglądałem wszystkie odcinki serialu (do tej pory oglądam, niestety w internecie - orientuje się na jakiej polskiej stacji i kiedy emitują ten serial?) i czytam komiksy. Książkę na pewno przeczytam również w najbliższym czasie ;).

Serial emitują na TVP1 - W piątek o godz.1:10. A następnego dnia jest powtórka w sobotę o 22:45.

Wczoraj pisałem o tym temat , który możliwe , że łamał regulamin , bo go usunęli a pisałem "zasiądźcie przed TV , bo o tej do tej godziny będzie lecieć 12 część (akurat wczoraj ta część była) The Walking Dead. 

Ogólnie ta seria na polskich stacjach jest według mnie fatalna... lepiej jak Rock obejrzeć cały film (parogodzinny) na amerykańskim serwisie filmowym , lecz trzeba pokombinować i zmienić adres IP na ich miejscowy. Wiadomo inaczej tu inaczej tu.

Wczoraj pisałem o tym temat , który możliwe , że łamał regulamin , bo go usunęli a pisałem "zasiądźcie przed TV , bo o tej do tej godziny będzie lecieć 12 część (akurat wczoraj ta część była) The Walking Dead. 

Ogólnie ta seria na polskich stacjach jest według mnie fatalna... lepiej jak Rock obejrzeć cały film (parogodzinny) na amerykańskim serwisie filmowym , lecz trzeba pokombinować i zmienić adres IP na ich miejscowy. Wiadomo inaczej tu inaczej tu.

Nic nie trzeba zmieniać (IP), wystarczy zapłacić abonament mniej więcej 50zł i masz rok oglądania bez żadnych limitów :)

Dzisiaj dotarła do mnie książka The Walking Dead : Narodziny gubernatora. Zamówiłem ją 3 dni temu w Empik'u, także jak ktoś szuka w/w to nie powinno być problemu z dostępnością. Jak skończę czytać obecną pozycję to przejdę do tej, chociaż powiem szczerze, że już mnie korci ;)

Po przeczytaniu zdam obszerną relację :)

Przeczytałem ten tytuł i powiem wam, że wnosi wiele do historii. I nie zawiera żadnych spoilerów co do historii. Najważniejsze  są ostatnie 3-4 rozdziały najwięcej się dzieje pod względem wprowadzania w życie postaci gubernatora w serial.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik