Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Szogun

Problemy z dźwiękiem OBS i REaper

Polecane posty

Otóż przesiadłem się właśnie z Win7 na Win10 i zainstalowałem system na czysto. Pierwsze za co się zabrałem to instalacja programów OBS i Reaper by mieć już gotowe do nagrywania. Niestety napotkałem problemy przy dźwięku.

1. Po ustawieniu w Reaper odszumiania włączył mi się nasłuch. Jakoś nie pasuje mi słyszenie samego siebie i do tego z opóźnieniem. Jak to dziadostwo wyłączyć?
2. Kiedy ustawiam urządzenie do przechwytywania jako VB-Cable (czyli odszumiony dźwięk z Reapera) to absolutnie nie ma dźwięku. Gdy ustawię standardowo mikrofon to dźwięk jest, ale bez obróbki "na żywo" z szumami.

To co potrzebuję to zlikwidowanie nasłuchu w Reaper oraz wykrycie dźwięk mikrofonu jako VB-Cable.

Ktoś coś?

EDIT: Korzystałem z tego poradnika
http://www.soushibo.pl/poradniki/odszumianie-live/

Edytowano przez Szogun

Co do 1. to powinieneś mieć na pasku obok zegarka głośniczek. Kliknij sobie PPM i wejdź w urządzenia do nagrywania. Tam po kolei sprawdź, które urządzenie ma włączone nasłuchiwanie.

Odnośnie 2. to pytanie, czy dobre urządzenie VB-Cable bierzesz do nagrywania. Pamiętaj, że to działa jak kabel, więc jedno urządzenie będzie do wejścia (przekazania dźwięku z mikrofonu), a drugie do wyjścia. Obie końcówki masz w oddzielnych urządzeniach - do nagrywania i do odtwarzania (również w tym głośniczku na pasku).

Sam korzystam z Reapera, OBS'a i AutoDuck'a na Win 10 i nie miałem najmniejszego problemu.

EDIT:

Znalazłem również na stronie programu taki oto poradnik: http://dlz.reaper.fm/userguide/PolishReaperUserGuide416.pdf

Może tu znajdziesz rozwiązanie problemu, jeżeli powyższe nie pomogło

Edytowano przez Rudellandy

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik