Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
PoznanskaPyra

TEST ASUS GTX1080 STRIX

Polecane posty

DSCF7063.jpg

Test najnowszej karty graficznej w przygotowaniu. Wykonałem fotki oraz nagrałem materiały wideo, obecnie pracuje nad pełnym artykułem na jarocku.  Na następne dni planuje wykonać benchmarki. 

Karta była też przetestowana w obliczeniach, gdzie uzyskała bardzo różne wyniki. W niektórych projektach spisała się świetnie w innych przegrywa z Radeonem HD7970 

Mogę potwierdzić, że rzeczywiście redakcyjne GTX mają wyższe zegary niż deklarowane. Upewniłem się bardzo dokładnie, model karty na pudełku zgadza się tym w linku. 

https://www.asus.com/pl/Graphics-Cards/ROG-STRIX-GTX1080-O8G-GAMING/specifications/

Asus na swojej stronie deklaruje zegary o takich wartościach:

OC Mode - GPU Boost Clock : 1936 MHz , GPU Base Clock : 1784 MHz
Gaming Mode (Default) - GPU Boost Clock : 1898 MHz , GPU Base Clock : 1759 MHz

Rzeczywistość wygląda tak:
zegary.png

Blisko 100MHz wyższe taktowanie niż podaje producent. Zastanawia mnie tylko, dlaczego? Jaki to ma sens? 

EDIT// Jeszcze sprawdzę sytuacje w grach, bo jest niejasna. 2012MHz uzyskałem przy wykonywaniu obliczeń opencl, więc jeszcze się upewnię w kilku kwestiach (CUDA też sprawdzę), zanim wydam pewny "wyrok". 

Redakcje robią testy na sztukach wyjętych prosto z kartonu nie zmieniają taktowań (nie mówimy o testach OC), zatem przy porównaniu gdy taka sztuka jest "podkręcona" ma lepsze wyniki w porównaniach, a to bezpośrednio przekłada się na sprzedaż. Może w wypadku tych kart nie tak bardzo, bo są braki wśród konkurencyjnych wersji, ale to już inny temat.

Przecież każda redakcja o tym napisała, więc raczej nie masz się czym przejmować.

A co do "tych firm" to z tego co wiem to są one dwie Asus i MSI i obie w pojedynczych modelach zastosowali ten myk w 1080 (Asus Strixie) i w 1070 (MSI Gaming X). Reszta modeli ma odpowiednie zegary.

Edytowano przez Fuzzik

Kilka spraw z GTX-em wyjaśnionych w artykule, jak chcecie mogę przekopiować. Montuje film i pewnie w przyszłym tygodniu jakoś pójdzie test. Więc jak by ktoś miał jeszcze jakieś pytania to poproszę. Pytanie będzie wklejone z forum, dodam też nazwę użytkownika i link do profilu, jak ktoś będzie chciał. 

PS///

Wiem, że długo to trwało, ale byłem na robocie 8 dni w łodzi i nie miałem czasu usiąść do tego. 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować