Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Robert

Porównanie jednostek centralnych.

Polecane posty

Witam, dostałem specyfikacje dwóch jednostek centralnych i z tych dwóch mam wybrać. Ja osobiście zastanawiam się nad pierwszym załącznikiem, ale ogólnie korci mnie również i ta druga, więc tutaj zapytanie, które najlepiej wybrać.

Wycena1.jpg

Wycena2.jpg

Odpowiedź : żadne :)

Procesor : Ten i7 akurat jest ok, ale cena za wysoka. Ten i5 też trochę pojechali z ceną. Spokojnie możesz kupić i5 ale szukaj 2500K - wersja K pozwala go ładnie podkręcić. Poczytaj one są stworzone do overclockingu a i na fabrycznych każdą grę uciągnie.

Karta graficzna : Ja akurat lubię GeForce więc również tą markę Ci polecę. Na Allegro takiego Gigabyte dostaniesz za 1100zł Może z 2GB pamięci, ale myślę, że jeśli masz zamiar pracować w maks. full hd na jednym monitorze to  nie ma co się spalać na 3GB. Kupując na Allegro masz ponad 200zł do przodu. Za około 1550zł masz z Allegro Gigabyte GTX 670 i taką bym Ci polecił jeśli możesz dozbierać.

Pamięci : Osobiście używam Kingostony Genesis 1600Mhz (chociaż przy i5 i tak maks to 1333Mhz) i je sobie chwale.

Dysk : Kwestia ile potrzebujesz miejsca. Jeśli 500GB Ci styknie to ok. Jeśli możesz wyłożyć więcej kasy kup drugi dysk SSD 60GB i na nim trzymaj tylko system. Uwierz, że Windows dostaje potężnego kopa.

Powiedz do czego potrzebujesz tego kompa. Tzn. do grania czy coś więcej (nagrywanie, tworzenie graf. 3D ect.).

Do samych gier wystarczy i5, proponuję 2500K, do tego GTX 660/660Ti (po podkręceniu dorównuje, a nawet przeważa 670).

Pamięci możesz wziąć 1600MHz CL9 2x4GB.

Dysk 500GB/1TB, zależy ile potrzebujesz. Możesz też wziąć dodatkowo dysk SSD 64/128GB chociaż pod sam system.

Fuzzik ale te zestawy są nie opłacalne wgl więc nie ma co kombinować tylko składamy nowy zestaw chłopakowi niech poda budżet to mu złożę ;p

Gość faroxim   
Gość faroxim

Czy będziesz podkręcał powyżej 4,2 Ghz? Jeśli nie to polecam ci wziąć i5 3470k .Ram bierz 8gb 1600MHz CL9.Ta płyta do dualka,więc gdybyś chciał  dodać ramu  to będziesz musiał jedną kostkę(lub dwie) wyrzucić.

Powiedz do czego potrzebujesz tego kompa. Tzn. do grania czy coś więcej (nagrywanie, tworzenie graf. 3D ect.).

I podaj budżet ;p To ci taki royo złoży ;p

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik