Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
WideoNinja

Napis Lowerthird w Premiere PRO

Polecane posty

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez MG Solution
      Witam, oferuję swoje usługi z zakresu grafiki/motion graphic/video zajmuje sie tym zawodow jestem w stanie wykonać cała oprawe graficzne kanałów na yt, Logo, intro, video. Po więcej informacji proszę priv prześlę swoje portfolio do podglądu.
    • Przez Liquirion
      https://www.youtube.com/channel/UCyhjHeJB233BNnQ-mwNf2zw
      Zapraszam na mój skromny kanał poświęcony, jak narazie, w pełni grze Rocket League. Staram się dodawać odcinki jak najczęściej mogę, jestem skłonny do jakiejkolwiek współpracy (:
      Pozdrawiam, miłego oglądania

• Przez SoldierPL
      Jako że na forum pojawia się pełno tematów, w których to ludzie proszą o ustawienia pod nagrywanie gier, postanowiłem zrobić o tym ponad półgodzinny poradnik. Jak tytuł wskazuje, dotyczy on dwóch programów - OBS Studio i DXTory. W przyszłości chcę zrobić poradnik dot. montowania filmów, także wtedy zmienię sobie tu tytuł Uprzedzam też, że jest to mój pierwszy poradnik ever made, także mogę mówić momentami za szybko, mogę stosować popularne: "ymm" Zapraszam do oglądania oraz do dyskusji i zadawania pytań. 

#1 https://www.youtube.com/watch?v=7QAWYfl3Ef8
      #2 https://www.youtube.com/watch?v=fRfacw84FR0
    • Przez Uorcar
      Temat jest głównie skierowany do fanatyków gry League of Legends. Jestem początkującym youtuberem, a dodatkowo dobrym graczem Lola. Postanowiłem, że podzielę się swoim doświadczeniem, stylem gry, moim myśleniem i podejmowaniem decyzji z perspektywy pierwszej osoby. Jakiś czas temu nagrałem pierwszą serię, w której biłem ludzi z niższych dywizji, jednak to nie było to, co sprawiało mi przyjemność. Dlatego na zupełnie nowym koncie dobiłem do wysokiej ligi (aktualnie Diament 2 43 LP) i brnę w kierunku challengera. Filmy będę starał się dodawać co dwa dni. Staram się utrzymać różnorodność pozycji, jak i postaci, jednak jak każdy wie, ciężko dostać na soloq to, co aktualnie chce się zagrać. Gry prowadzę w sposób spokojny, nie obrażam żadnego gracza i staram się cały czas mówić na temat danej sytuacji lub dawać porady do lepszej gry na soloq. Każda łapka w górę i subek daje mi dodatkową motywację do tego, co robię. W tym momencie wrzuciłem 2 filmy, trzeci został już nagrany i wrzucę go w piątek (chcę utrzymać systematyczność). Zapraszam do obejrzenia, wszystkie pytania lub specjalnie prośby zagrania postaciami możecie pisać w komentarzach pod filmami.

Pierwszy meczyk: https://www.youtube.com/watch?v=xyR_5Xpkji4
      Drugi meczyk: https://www.youtube.com/watch?v=fSdsI5h3hRg
    • Przez PoznanskaPyra
      Jak w ogóle stream uruchomić?
      Wchodzimy do menedżera filmów i tam z lewej strony mamy zakładkę "Wydarzenia na żywo"

Na razie poznałem dwie opcje streamowania na YouTube

Pierwsza opcja jest dostępna dla każdego, jednak nie nazwałbym tego streamowaniem. Jest to zwykły Hangout google połączony z wyświetlaniem na naszym kanale YouTube. Niestety jakość takiego "streamu" pozostawia wiele do życzenia i przechwytywanie gier jest baaardzo utrudnione. Nie można używać OBS ani Xsplit.

Druga opcja to już prawdziwa opcja streamu. Na tej opcji się skupie i omówię szczegóły. Wymaga ona posiadania partnerstwa na YouTube.

Więc jak już kliknęliśmy zakładkę "Wydarzenia na żywo" powinno nam się pojawić takie okno:

Zacznijmy od wielkiego pomarańczowego powiadomienia na górze strony. Uprzedzam, że YouTube jest baaaardzo wyczulony na utwory muzyczne. Ja dostałem warna za muzyczkę, która leciała z radia na mapie "linia kolejowa Golmud" w BF4. Jeżeli podczas streamu YouTube dopasuje sobie jakiś utwór momentalnie zatrzyma wam stream. 

Oczywiście klikamy utwórz wydarzenie. 

Powinno nam się pojawić takie okno:

Chyba nie muszę nic tłumaczyć tutaj?
      Warto jednak zajrzeć do zakładki ustawienia zaawansowane. Mamy tam wiele dodatkowych opcji dotyczących streamu. Warto wszystko zawsze ustawić, bo potem te ustawienia przechodzą na generowany później ze stream-a film. 

Gdy wszystko ustawimy klikamy "Utwórz wydarzenie". Pokaże się nam nowa strona. Tutaj jest wiele bardzo ważnych ustawień. Pierwsze to stworzenie specjalnego strumienia dla naszego programu i wygenerowanie klucza streamu. 

Po pierwsze klikamy opcje "Przetwarzanie niestandardowe".

Potem klikamy na "wybierz strumień", a następnie "utwórz strumień"
      Pojawi się okienko

Ustawiamy tutaj nazwę strumienia oraz jakość w jakiej będziemy nadawać. Każda jakość ma swoje zakresy bitrate-u.
      Gdy wszystko ustawimy klikamy "Zapisz zmiany"

Teraz po kliknięciu w opcje "wybierz strumień" pojawi nam się zapisany wcześniej strumień. 

Gdy wybierzemy nasz strumień pojawi się opcja wyboru kodera. My wybieramy "Inne kodery"

Po kliknięciu opcji "inne kodery" pokażą nam się dodatkowe pola tekstowe.

Pierwsze pole zatytułowane "Nazwa strumienia" to nasz klucz/stream key, który wklejamy do OBS lub Xsplita. (UWAGA XSPLIT MA OPCJE YOUTUBE i sam tworzy wydarzenie z domyślnymi ustawieniami, jednak pozbawia nas to kilku opcji!)

Teraz u góry strony możemy skorzystać z bardzo ciekawej opcji, mianowicie dodać kolejną kamerę. 

W kamerze drugiej postępujemy tak samo jak dla kamery głównej. Czyli tworzymy strumień i generujemy stream key, który możemy wysłać naszemu znajomemu. Dzięki temu będzie on mógł streamować z nami bez bezpośredniego dostępu do naszego konta YouTube. Kamerą warto nadać nazwy gdyż będą one wyświetlane w głównym oknie streamu.

UWAGA: Stworzone strumienie zostaną zapisane więc kolejne streamy będą ograniczać się do wyboru, którego chcemy użyć. 

Gdy mamy całość ustawioną przechodzimy do zakładki pokój reżyserski. Możemy już uruchomić stream na komputerze, jednak spokojnie, youtube tego nie nadaje. 

Po chwili nadawania powinien zaświecić się zielony napis "Dobry". Wtedy możemy kliknąć przycisk "podgląd". Jeżeli napis będzie na czerwono "Zły" tzn że macie coś nie tak ustawione. YouTube sam powie co jest źle w miejsce napisu "Stan poprawny". Po chwili powinien pojawić się przycisk "Rozpocznij transmisję", jeżeli mamy możliwość robienia czegoś jeszcze po za graniem, nie klikamy przycisku "Rozpocznij transmisje"!!!

Dalsza część poradnika jest dla osób, które podczas streamu mogą robić coś jeszcze po za graniem.
      Jeżeli mamy taką możliwość. Po kliknięciu przycisku "podgląd" klikamy play w oknie podglądu. Powinien nam się pojawić obraz tego co własnie nadajemy. 

Wtedy zaznaczamy opcje "Zsynchronizuj z odtwarzaczem podglądu". 
      Po zaznaczeniu tej opcji klikamy przycisk "Rozpocznij transmisję"

Pokrótce opcje jakie daje nam "synchronizacja podglądu". 

Alert dotyczący transmisji to gotowa plansza, którą możemy wstawić na szybko zamiast naszego streamu w razie jakiś problemów technicznych itp. 
      Możemy również wstawić reklamę typu "stream in view" (musimy mieć to zaznaczone w opcjach). 

Utwórz ciekawy fragment, to opcja dzięki której możemy eksportować krótkie filmiki z najciekawszych momentów stream-a. Dzięki temu my nie musimy pobierać kilku GB filmu i potem ciąć całości. Wystarczy wyeksportować ciekawe fragmenty a później pobrać je na dysk twardy w formie MP4. 

W razie dodakowych pytań piszcie w wątku. //Pyra

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik