Skocz do zawartości

Polecane posty

Dobra, standardowo jakiś wpis z małymi wskazówkami etc... przed głównym weekendem IEM Katowice :).

Jeśli posiadasz bilet, spokojnie wejdziesz na teren spodka w sumie o każdej godzinie - jeśli nie chcesz stać w kolejce biletowej, przyjdź ok. 9:40 (prawdopodobnie spokojnie wejdziecie wtedy z marszu).

Co do osób bez biletów:

Piątek jest dniem kiedy, żeby móc wejść w normalnej godzinie, trzeba przyjść ok. 6-7 (ludzi rok temu zaczęli ustawiać się już od 5:20). W ten dzień powinna też być szansa wejść z marszu w okolicach wieczornych (po ~18).

Sobota jest dniem kiedy kolejka jest najdłuższa, ludzie ustawiają się już od ok. 2-3. Wejście z marszu jest bardzo trudne, wieczorkiem powinno spokojnie się wejść, ale nie będzie to prawdopodobnie "wejście z marszu" (kilka minut prawdopodobnie będzie trzeba postać).

Niedziela jest "różna"... Jeśli Vp wejdzie do finału, spokojnie możecie zrezygnować z przychodzenia od 8 do 18 pod spodek - ludzi może być tyle, że okrążenie MCKa jest możliwe. Jeśli w finale będzie ktoś inny, wejść będzie można pewnie już koło 15-16.

Z rzeczy ogólnie związanych z tym IEMem.

1. W tym roku prawdopodobnie już nie będzie red bulli. Oficjalnym sponsorem tego sezonu jest g-fuel. Mają dwa stoiska (jedno w spodku, drugie w MCKu), na każdym można spróbować jak smakuje "ich energetyczny napój bez cukru" w małym kubeczku - jeśli posmakuje, możemy kupić shaker za 20zł (cena może wzrosnąć na główny weekend) i mieć darmową dolewkę przez 3 dni ich napojów (podchodzimy i sobie wlewamy).
  2. Na wyjściu/wejściu dostajemy maszynkę do golenia od Gillette (dokładnie taką --->Kilk<---) razem z pieczątką na dłoń (schodzi bardzo trudno, więc jak ktoś chce się bawić w jakieś cebuladeals, musi wziąć pumeks :D).
  3. Scena w tym roku została troszkę dziwnie zrobiona... Wydaje się, że ułożenie jest takie same, jednak ekrany są lekko cofnięte i całość jest bardziej wyprostowana - rzędy środkowe mogą mieć mini "problem" z perfekcyjnym oglądaniem (chodzi bardziej o osoby które mają troszkę gorszy wzrok).
  4. Jeśli ktoś boi się, że spóźni się na mecz będąc w MCKu etc... ESL w tym roku wreszcie zaczęło ogarniać newsy na swojej apce (--->Kilk<---). Dzięki aplikacji dostajemy powiadomienie zawsze wtedy kiedy mecz startuje :).
  5. Przez wszystkie lata napoje które kupiliśmy w spodku, dostawaliśmy bez nakrętki... W pierwszy weekend o dziwo dawali jednak napoje zakręcone :o, więc możliwe, że będzie tak samo w główny weekend. // polecam jednak na wszelki wypadek schować sobie z jedną, dwie nakrętki do torby
  6. Najważniejsze to się dobrze bawić i "czerpać" z IEMa całą atmosferę tam panującą, dobrze się bawcie! To jest punkt 6! :D

To chyba na tyle... Jakby ktoś miał jeszcze jakieś pytania, chętnie odpowiem...

I pamiętajcie....                                                            

#IEM!

Uh5TCBZ.jpg

Zapraszam ludzi, którzy nie boją się kręcić dopingu. Sektor G jeżeli chcecie zedrzeć gardła :) Rozkręcimy tam spodek jak nigdy wcześniej.

Już nie mogę się doczekać, niestety odnośnie akredytacji nie odpisali. 
Mam jeszcze pytanie, czy jest jakaś rozpiska, gdzie jakie stoiska i kto na nich się znajdzie itp.? Czy trzeba szukać po wszystkich fanpage?

Już nie mogę się doczekać, niestety odnośnie akredytacji nie odpisali. 

Mam jeszcze pytanie, czy jest jakaś rozpiska, gdzie jakie stoiska i kto na nich się znajdzie itp.? Czy trzeba szukać po wszystkich fanpage?

Cała mapka znajduje się tutaj:

katowice_floorplan.jpg

Co do rzeczy jakie się na danym stanowisku znajdą - trzeba patrzeć po FB firm :).

Aftermovie z pierwszego weekendu IEM Katowice 2017!

https://www.youtube.com/watch?v=U6O-MqJKMoI

Tak jak mówiłem, bałem się o wyjście VP z grupy..

Teraz to już nie będzie ten sam IEM... Aż troszkę zszedł ze mnie ten hype i mi się odechciało jechać.. Ale pojadę

Teraz to już nie będzie ten sam IEM... Aż troszkę zszedł ze mnie ten hype i mi się odechciało jechać.. Ale pojadę

Dla mnie iem to głównie mecze VP. Teraz to i ja nie mam ochoty tam jechać....

Szczerze, czuję się tak samo jak wcześniej - hype wielki.

Przyzwyczaiłem się już do tego, że po 2014 Vp odpada przeważnie pierwszego dnia. IEM jest czymś magicznym, sama atmosfera tutaj uzależnia i obojętnie kto gra... Emocje są zawsze.

Wiadomo szkoda, że nie ma naszych, ale jest za to świetna impreza i drużyny, które mogą zaskoczyć :).

Czekam co rok na wspaniałe "3 dni raju", wreszcie się doczekałem i zamierzam czerpać z nich co się da.

IEM jest piękny :)

A co do uczucia... Tak samo czułem się wracając w 2015 roku, kiedy Vp przegrało z Fnatic... Następnego dnia od razu o tym zapomniałem, kiedy rozpoczęły się kolejne zmagania :)

Słaby ten iem w tym roku. Ale się nie dziwię, brakuje znanych marek jak fnatic nip czy sk. Nikt nie chce oglądać jakiś nonamow (dla nich) i przez to jest hype -50% ludzi w spodku -50%. Szkoda. Zepsuliśmy sobie reputację. Kolega, który ogląda stream mówił, że było słychać nas tylko kilka razy. Smutek

Nawet po turnieju CS widać, że w zeszłym roku pompa była większa. Brak VP dodatkowo to potęguje. Jak dla mnie, względem roku 2016, krok w tył. Nie jestem na miejscu, ale ze streamów można odnieść takie wrażenie. 

Nawet po turnieju CS widać, że w zeszłym roku pompa była większa. Brak VP dodatkowo to potęguje. Jak dla mnie, względem roku 2016, krok w tył. Nie jestem na miejscu, ale ze streamów można odnieść takie wrażenie.

Byłem na otwarciu, pierwszym meczu faze i ostatnim australis i heroic i słychać było kibiców, spodek pełny. W strefie premium też wszystkie miejsca zajęte. Fajny był iem :D

Jestem potwornie umęczony, więc wszelakie podsumowania, odpowiedzi itp... pojawią się w okolicy wtorku.

Zaczynam coraz bardziej "iść w stronę", że te wszelakie teksty o "pustym/słabym IEMie" w tym roku, to jakaś zorganizowana akcja którejś firmy (organizującej wydarzenia esportowe), wykorzystując "smutek całości" po przegranej Vp i ciągnąć nieświadome osoby do całej akcji.

Na szybko (bo i tak będę o całości wspominał we wtorek):

To co się dzieje w spodku, jest wyśmienite! Atmosfera i zachowanie kibiców jest takie samo jak w poprzednich edycjach... Wiadomo, nie ma tutaj wykrzykiwania nazwy Virtusów co rundę, ale oklaski, okrzyki.... Jest ich mnóstwo! Coraz bardziej ludzie zaczynają "próbować znajdywać czegoś na siłę". Mało okrzyków? Jakby mieli włączyć dźwięki publiki, to komentarz w ogóle nie byłby słyszalny. Odgłosy publiki są wyciszane tak, aby było słychać odpowiednio komentarz.

Pusty spodek? Chciało mi się śmiać, jak ktoś na wykopie napisał, że "ale ten spodek pusty" - odpowiedziałem mu zdjęciem ukazujący pełne trybuny, nie odpisał. Widzieliście w przerwie dużo pustych miejsc? W przerwach prawie połowa spodka leci do ubikacji, stanowisko Gfuela (napełnić shakery - darmowa dolewka), zjeść coś lub pójść do MCKa po darmowe sprite.

Proszę... Pierwszy raz spotykam tak wiele negatywnych komentarzy, gdzie prawie całość napisana jest przez osoby, których na IEMie nie było - Carmac w piątek wspominał, że w tym roku tak się może stać (wyczuł, że próbuję się pierwszy raz "obalić" potęgę IEM Katowice).

Niech dowodem na wszystko będą zdjęcia ESL, opinie osób z IEMa i te kolejki, które dziś (sobota) nie miały końca (niestety nie wszystkim udało się dziś załapać do spodka z kolejki).

PS: -50% ludzi? CO?!?!?!? :D :D :D Chyba o godz. 10:30 kiedy ludzie zaczęli wchodzić na widownię... Albo chwila... Może w przerwie? Nie? To może o 18, kiedy całość się zakończyła... Jak kogoś uraziłem, to przepraszam, ale nie mogę wytrzymać, jak ktoś takie głupoty pisze. Jedna z osób którą poznałem na wykopie, musiała dziś oglądać pierwszy mecz na małym ekranie po boku spodka, bo nie było nigdzie indziej miejsca.

PS2: Astralis miało być "naszym głównym wrogiem"... Zaryzykuję - spodek chyba bardziej kibicował Astralis, niż Heroic.

Jestem potwornie umęczony, więc wszelakie podsumowania, odpowiedzi itp... pojawią się w okolicy wtorku.

Zaczynam coraz bardziej "iść w stronę", że te wszelakie teksty o "pustym/słabym IEMie" w tym roku, to jakaś zorganizowana akcja którejś firmy (organizującej wydarzenia esportowe), wykorzystując "smutek całości" po przegranej Vp i ciągnąć nieświadome osoby do całej akcji.

Na szybko (bo i tak będę o całości wspominał we wtorek):

To co się dzieje w spodku, jest wyśmienite! Atmosfera i zachowanie kibiców jest takie samo jak w poprzednich edycjach... Wiadomo, nie ma tutaj wykrzykiwania nazwy Virtusów co rundę, ale oklaski, okrzyki.... Jest ich mnóstwo! Coraz bardziej ludzie zaczynają "próbować znajdywać czegoś na siłę". Mało okrzyków? Jakby mieli włączyć dźwięki publiki, to komentarz w ogóle nie byłby słyszalny. Odgłosy publiki są wyciszane tak, aby było słychać odpowiednio komentarz.

Pusty spodek? Chciało mi się śmiać, jak ktoś na wykopie napisał, że "ale ten spodek pusty" - odpowiedziałem mu zdjęciem ukazujący pełne trybuny, nie odpisał. Widzieliście w przerwie dużo pustych miejsc? W przerwach prawie połowa spodka leci do ubikacji, stanowisko Gfuela (napełnić shakery - darmowa dolewka), zjeść coś lub pójść do MCKa po darmowe sprite.

Proszę... Pierwszy raz spotykam tak wiele negatywnych komentarzy, gdzie prawie całość napisana jest przez osoby, których na IEMie nie było - Carmac w piątek wspominał, że w tym roku tak się może stać (wyczuł, że próbuję się pierwszy raz "obalić" potęgę IEM Katowice).

Niech dowodem na wszystko będą zdjęcia ESL, opinie osób z IEMa i te kolejki, które dziś (sobota) nie miały końca (niestety nie wszystkim udało się dziś załapać do spodka z kolejki).

PS: -50% ludzi? CO?!?!?!? :D :D :D Chyba o godz. 10:30 kiedy ludzie zaczęli wchodzić na widownię... Albo chwila... Może w przerwie? Nie? To może o 18, kiedy całość się zakończyła... Jak kogoś uraziłem, to przepraszam, ale nie mogę wytrzymać, jak ktoś takie głupoty pisze. Jedna z osób którą poznałem na wykopie, musiała dziś oglądać pierwszy mecz na małym ekranie po boku spodka, bo nie było nigdzie indziej miejsca.

PS2: Astralis miało być "naszym głównym wrogiem"... Zaryzykuję - spodek chyba bardziej kibicował Astralis, niż Heroic.

Całkowicie się zgadzam, wszystko było doskonale, publika robiła swoje, ja tam byłem za Australis, bo przez Heroic VP nie przeszło :D a trybuny całe pełne. W ostatnim meczu Heroic vs Australis nie było praktycznie gdzie usiąść w strefie premium. MCK i Spodek oblegane, na stoisku PLAY czekało się godzinę w kolejce do YouTubera, a z okna w press roomie i na live camerach kolejki nie miały końca! Do wczoraj miałem małe wątpliwości czy ten IEM pobije zeszłoroczny, ale teraz jestem już zdania że tak, było lepiej niż rok temu :) Trzeba to doświadczyć samemu, a nie hejtować event bo odpadła ulubiona drużyna... No sorry, wszystkim szkoda, ale to nie jest koniec świata. Czy jak za rok IEM też będzie w Katowicach to pojadę? Bez wahania :)

Nie wiem czym koledzy wyżej się podniecają. Rozmawiałem z Carmaciem w przerwie i sam powiedział, że fakt jest trochę ciszej niż rok temu, ale był pewny że to przez brak VP.

Poczytajcie opinie w necie o IEM. Każdy mówi, że ten rok jest d dupy bo drużyny są lamerskie. Heroic/immortals no ja was prosze połowa ludzi ich nie zna :)

Nie mówię, że powinno ich się wywalić czy coś bo sobie na miejsce zasłużyli, ale to jeden z powodów dlaczego jest ciszej, dużo ciszej. Byłem na każdym IEMie od 2014 i ten jest najsłabszy.

Nie mówię, że jest do dupy po prostu jest troche słabiej :)

To samo finał - godzina 18.35 wtf?

Większość ludzi idzie w poniedziałek do roboty/pracy i esl myśli, że będą ludzie czekać do 22-23 na wygranego? Ja sam muszę już wracać o 20.30 tak samo jak wiele osób z którymi rozmawiałem.

Organizacja ochrony porażka jak zwykle. Wczoraj po meczu astralis nie można było zejść do kurtki po szatnie i wyjść. Jakiś gościu mówił, że ma autobus nawet bilet pokazywał, że za 15 minut musi już tam być a ochroniarz "nie mój problem". Nawet nie można było wziąć kurtki wtf?

Ps a komu miał kibicować spodek ? Tym którzy wywalili vp ze spodka? XD

Dzisiaj każdy będzie za faze to logiczne ale tak do 2-3 mapy aż się ludzie zaczną zbierać bo jutro szkoła i praca a nie zawsze są pociągi czy autobusy w nocy i trzeba jechać wcześniej

Edytowano przez Nezus

Wystarczy poczytać komentarze na FB, żeby dowiedzieć się, że w zeszłym roku było lepiej. Co oczywiście nie znaczy, że w tym jest źle, nic podobnego :)

Dla tych co mówią że publika kiepska niech sb włączą streama ESL CSGO PL, co jakiś czas puszczają dźwięk z trybun. A z tego co widziałem na live camerze, to pół godziny temu była jeszcze jakąś tam kolejka ;)

Wszyscy też zapominają, że w tym roku IEM po raz pierwszy miał 2 weekendy i w tym tygodniu nie ma graczy LoLa

Edytowano przez thekamilonline

Mam wrażenie, że na angielskim streamie mogliby nieco głośniej dać publikę. Wiem, że jest głośna, ale na streamie jej aż tak nie słychać. Let's go Faze! :D

Zgodnie z informacjami jakie dziś zamieścił ESL, League of Legends odchodzi w tym sezonie (w tej edycji) z rozgrywek IEM - prawdopodobnie jednak będzie to decyzja długoterminowa.

Jak możemy przeczytać:

Zrezygnowaliśmy z organizacji wydarzeń IEM-owych będąc podporządkowanym do kalendarza Riot. Obecnie podczas off-sezonu zachodni gracze mają przerwę od gry lub decydują się na transfery, zaś w Chinach oraz Korei prowadzone są  inne rozgrywki. Próba obejścia tych ograniczeń nie wydaje się właściwym wyborem w kwestii rozwoju.

Nasze wydarzenia w 2017 roku nie będą odbywać się w momencie, w którym drużyny LCS będą miały możliwość gry. W rozmowie z Riot postanowiono również, że LCS nie będzie pauzował na czas IEM Katowice.

cybersport.pl

Mniej oficjalnie możemy wiązać to z tym, że jednak LoL troszeczkę stracił swoją starą popularność i RIOT postanowił ograniczyć ilość turniejów.
Obecnie głównymi grami IEM są Counter Strike: Global Offensive i StarCraft II.
Niedługo powinna zostać zaprezentowana kolejna główna gra. Jeśli spojrzymy na przecieki i wszelakie "dziwne" ruchy ESL przed IEM Kato 2017, to rysuje nam się obraz nowej gry, którą jest.... Overwatch! Blizzard potrzebuje też swojego rodzaju eventem, który nie jest BlizzConem (ani czymś co sami organizują).
Jak też zapaleńcy "Overa" wiedzą, w niedługim czasie w ESLowskiej arenie (Katowice) odbędą się rozgrywki właśnie tejże gry Blizzarda, według mnie są to idealne "testy" pod coś większego :).

Można oczywiście sądzić, że do głównych gier dołączy ktoś inny... Jednak kto?

HotS? Wątpię?

RS:S? Za mała widownia.

Rocket League? Ponownie za mała widownia.

Smite? -||-

DOTA2? W naszym kraju nie jest ona popularna, a obecnie mamy całkiem duży głos w "dzieje ESL".

StarCraft Remaster - całym sercem bym napisał, TAK! SC:R po premierze na 99% pojawi się na IEMie, ale niestety jako turniej poboczny, który nie będzie wchodził w skład głównej sceny :(.

Co do jeszcze samego sezonu... Już niedługo zostaną ogłoszone kolejne przystanki IEM, na stronie głównej już zaszły małe zmiany:

tkdNsLl.png

Jak też można dobrze się spodziewać, finały w Kato są na 99,999999% potwierdzone - za dużo przesłanek na to wskazywało/wskazuje.

Nie trzeba czekać na przecieki, żeby być tego pewnym, Katowice obecnie proponują za dużo, żeby ESL mógł odmówić takie eventu w takim miejscu.

Oczywiście nie będę pisał, że "Katowice oficjalnie ponownie finałem kolejnego sezonu IEM!", bo jednak zawsze istnieje ten 0,000001% "szaleństwa ESL" (chociaż tutaj wątpliwe, żeby coś wymyślili innego), jednak chyba większość jest pewna tego co pojawi się w miejscu "TBA" z gwiazdkami ;).

Tak więc czekamy jeszcze na oficjalne potwierdzenie gry i kolejnych miejsc nowego sezonu IEM :).

#IEM :)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.