Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
SoldierPL

Zablokowane OC procesora

Polecane posty

Hej, od jakiegoś czasu zmagam się z problemem zablokowanego OC mojego zacnego CPU. Mam Xeona E5405, który stockowo ma 2 klocki, ale zawsze stał na 2.4 - 2.5 klocka. Jakiś czas temu coś mi się skopało z menu bootowania i nie byłem w stanie się do niego dobrać, więc zresetowałem bios do wartości domyślnych i od tego momentu nie mogę narzucić procesorowi tych dodatkowych 400 MHz. Płyta to @Gigabyte GA-P35-DS3. Wszelkie funkcje powiązane z OC są na pozycji enabled, a zegar ustawiony jest szyną na 2400 MHz na sztywnego. Wszelkie programy pokazują mi 2000 MHz, a dodatkowo czuję ten brak wydajności. Przy stockowym clocku na poziomie 2 GHz te dodatkowe 0.4 jest naprawdę odczuwalne, zwłaszcza na Xeonie... Denerwuje mnie to strasznie, bo nie jestem w stanie grać np. w BF4 na poziomie typu 60 klatek - a tyle osiągałem wcześniej, niezależnie od sytuacji w grze. Od czasu wystąpienia problemu zmieniałem jedynie budę, także to raczej nie problem z hardware.

Edytowano przez SoldierPL

Nie ma nowszych wersji biosu do mojej płyty głównej niż ta, którą mam. Sprawdzałem jak bawiłem się w montaż Xeona. Poza tym... wcześniej działało, a teraz by miało nie działać? :D

Jeśli wcześniej działało, a teraz nie działa, to wydaje mi się, że coś z opcjami jest nie tak. Niestety nie powiem Ci co, ponieważ nigdy takiego problemu nie miałem.

No właśnie chyba coś z opcjami, ale sprawdzałem każdą jedną, nawet te najbardziej bezsensowne jak czujnik otwarcia obudowy :kappa: Mógłbym niby zresetować bios raz jeszcze, ale zawsze mi się pieprzy boot menu i potem pół dnia muszę się bawić aby w końcu załapało.

Mógłbym niby zresetować bios raz jeszcze, ale zawsze mi się pieprzy boot menu i potem pół dnia muszę się bawić aby w końcu załapało.

:blink: Nie przesadzaj a co tam się może spieprzyć? kolejność bootowania.

A możesz zrobić zdjęcia Biosu ustawień OC.

Gdybyś ty widział co się potrafi porobić tu... :kappa: Wiem, że ustawia się kolejność bootowania, ale najpierw trzeba się do tych ustawień dobrać, co nie jest takie łatwe. Wtedy okazuje się nagle, że bootuje ci dysk z systemem, a po restarcie kompa go nie wykrywa :D Dam te screeny, ale to jak będę kompa odpalać na nowo :)

Wiem, że ustawia się kolejność bootowania, ale najpierw trzeba się do tych ustawień dobrać, co nie jest takie łatwe.

Work-meetings.gif

Soldier może nie bierz się za OC szkoda spalić mobo czy cpu.

A jaką masz wersję mod Biosu?

Muniek, tego kafelka trzeba pierw mieć :/ MTS, płyta warta z 8 dych, procesor może z 5. Już męczyłem i płytę i dwa procesory na niej, na razie działa. Nie szkoda :D Nie pamiętam co za wersja, wbiję w bios to ogarnę wsio. Ale to potem, pierw trzeba zabić paru rusków :kappa:

@Edit: Przypomniałem sobie, że ten temat istnieje w ogóle  :kappa: Poniżej screeny biosu

http://imgur.com/a/QWv2v

Na czwartym screenie są opcje: "CPU Enhanced Halt" i "CPU Thermal Monitor 2". Obie polegają na tym, że płyta zbija taktowanie CPU jeśli coś jej nie pasuje. Próbowałem je wyłączyć, ale nic mi to nie daje. Nadal clock stoi na 2000.

Edytowano przez SoldierPL

Dobra, połączyłem dwa poprzednie posty. Tak więc... magicznie OC "samo" wskoczyło -.- I nie mam pojęcia jak. Wczoraj zwiesił mi się PC, dziś chciałem coś sprawdzić w HWMonitorze i widzę, że clock na CPU stoi na 2400 MHz. No i lipa bo nie wiem co mam napisać dla tych, którzy będą mieć podobny problem :/ W każdym razie lock.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik