Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bansu

Problem z r9 280X

Polecane posty

Witam, jak to u mnie bywa nigdy z żadnym kupionym sprzętem nie działa coś od razu. Kolejnym problemem jest moja karta - kupiłem w końcu tą r9, przyszła, wszystko elegancko, podłaczyłem wszystko i odpaliłem, ściągnąłem i zainstalowałem sterowniki i tutaj zaczynają się problemy. Nagle na ekranie zaczęły pojawiać się mało widoczne fale, ekran zaczął się lekko trząsć, widoczne to było mocno w przeglądarce, w grach niekoniecznie. Działo się tak na rozdziałce 1280x1024 w dół do 800x600 bo na tej tego nie zauważył em. Postanowiłem zrobić format i spróbować od nowa, ale nic nie pomogło - próbowałem z kilkoma sterownikami - nic. Tylko zmiana ustawienia monitora z 60 na 75 Hz pomogła ale i tak widać lekutko te fale w pewnych momentach. Drugim problemem jest fatalna wydajność, w bf4 osiągałem na ustawieniach wysokich do 60 klatek maksymalnie, a wahało się cały czas w około 20-40. Zmiana na ustawienia niższe nic nie pomagała, praktycznie to samo

W csie też nie za dużo, na ustawieniach średnich od 50-150 z małymi przycinkami. Serio powoli tracę nadzieję, na początku myślałem że to coś z zasilaczem(podany w sygnaturze), bo w grze Risen dziwnie ten zasilacz trzeszczał i piszczał, tak lekutko. Pyra mówił że powinien sobie dać radę z tą kartą. Przypuszczałem że może być też coś ze złączką - chociaż na radku 6850 nic nie sprawia problemów, mimo że też prądożerna karta. Póki co odłączyłem tą r9 i zostałem przy HD 6850 - może wy macie jakieś rady co tego problemu, trzeba nowy zasilacz, a może problem z kartą? Dodaje że była ona używana (2 miesiące). Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

Edytowano przez Bansu

A jak wyglądają temperatury? Obciąż kartę na 100% i zobacz odczyty po około 10-15 min pracy. Masz tam przełącznik taki mały do zmiany biosu karty?

Takie objawy to nieprawidłowo pracujący VRAM karty. Jak jest uszkodzony, to rzadko się naprawia taką usterkę. Z czasem będzie coraz gorzej.

Sprawa wygląda tak:

QXiskYh.png

dGooyvg.png

Nie spodziewałem się takiego wyniku, myślałem że spadki przez kartę, a to prawdopodobnie przez przegrzany procesor. Chyba że ja jeszcze czegoś nie widzę (Risen na najwyższych osiągał od 50-100 klatek, czasami ponizej 50 bo byla lekka ścinka bądź coś takiego, BF4 na ultra DX11  odziwo lepiej niż na Mantle, od 20-80 fpsów). Chyba poleci nowa pasta, możecie polecić jakąś w miarę tanią ale żeby skutkowała? PS: Ciągle możecie dawać porady co do tych pasków, na 75hz w ustawieniach chodzi w miare, przynajmniej tak nie szarpie.

Fale na ekranie? Karta pewnie przez D-Sub podłączona? Jeśli tak to możesz spróbować ze zmianą kabla na dedykowany DVI-VGA, ale to i tak na 100% nie pomoże. Nowy monitor z wejściem cyfrowym się przyda.

Cóż to się wyrabia na wskazaniach temperatur rdzeni procesora?! Mam nadzieje, że to błąd odczytu. Polecałbym sprawdzić, bo może procesor się przegrzewa?

Kartę zdecydowanie musisz sprawdzić, gdyż 60 FPS-ów na wysokich, to przy moniorach FullHD się osiąga, przy twojej rozdziałce, 1280x1024, tych FPS-ów powinno być zdecydowanie więcej. Zmiana pasty? Po co, jak karta ma perfekcyjne temperatury. 

Sterowniki instalowałeś na świeży system? 

Pyra czytaj to co pisałem :D Prawdopodobnie procesor coś się przegrzewa i muszę pastę wymienić - to jest najprawdopodobniej problem spadków, jeżeli procek w stanie spoczynku ma 80 stopni to jest już źle (sprawdzałem przy procku czuć gorąc). Chodzi mi o to jaką pastę dobrać.

PS

Na starym HD 6850 też za wiele fpsow nie mam, też mam spadki pomimo formatu więc raczej to te temperatury procka.

Edytowano przez Bansu

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik