Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bobrozaur

Problem z platform Steam i grą cs:go

Polecane posty

Jakiś czas temu przeniosłem się na Windows 10 prof 64 bit i od tamtej pory mam problem ze Steam'em...
Mianowicie, zaraz po zrobieniu formatu itd wszystko chodzi ładnie pięknie ale po jakimś czasie Steam zaczyna działać jakby chciał a nie mógł a dokładnie jak włączę kompa to Steam uruchamia się około 3 minut a cs:go kolejne tyle...
Wczoraj zrobiłem format bo myślałem że coś się ze sterownikami i zaraz po formacie wszystko chodziło dobrze - Steam i CS uruchamiał się chwilkę (system i Steam i cs:go mam zainstalowane na dysku ssd) i cs:go miał swoje 280-300 fps - a dziś już tak nie jest... Stem uruchomił się szybko a cs już chwilę okolo 30-40sekund i mam 70-150 fps... Dzieje mi się to w sumie 3 raz (3 razy formatowałem kompa przez to) i nie mam pojęcia dlaczego...
Oczywiście Steam i CS zaczną się uruchamiać coraz dłużej aż dojdzie to takiego momentu, że CS:GO nie uruchomi się w cale...
Rozważałem przez chwilę powrót do Windows 7 bo nie podoba mi się to co się dzieje, ale wolę poszukać jakiegoś rozwiązania najpierw...

Tutaj jest nagranie które zrobiłem, żeby zobrazować jak wygląda mój problem:

mój sprzęt:
i7-4790k
ga-z97x-gaming 5
240gb ssd hyperx, 2x 1tb WD
GTX970

Masz jakieś gry, które nie wymagają Steam? Na nich dzieje się tak samo? Jeśli nie, to może masz jakiś martwy sektor dysku.

sam Steam uruchamia się tak jak na filmie, ale jak już się uruchomi to wszystkie gry poza CS:GO chodzą normalnie. a gry z inne platformy (GOG, Uplay, Origin, Battlenet) chodzą normalnie (szybko) i gry z poza tych platform też chodzą normalnie...

co do martwego sektoru dysku to raczej odpada bo za po każdym formacie (a były 3) gry instalowałem/pobierałem w innej kolejności, poza tym raz nawet zdarzyło się, że Steam i CS:GO nie był na dysku SSD...

W takim razie plik tej jednej gry musi mieć nieprawidłowość w systemie. Nie wiem, czy to np. są niestabilne aktualizacje gry, czy sterowniki gryzą się z jakimś plikiem. Na Steam aktualizacje masz włączone automatycznie i CS jest zainstalowany w standardowym katalogu Steam?

wszystko mam aktualne (system, Steam, CS:GO, sterowniki od karty graficznej)...

nie mam już pomysłów czym to może być spowodowane i jak to naprawić xF

najprościej chyba będzie wrócić do windowsa 7...

Też ostatnio nie mogłem odpalić CSa tzn uruchamiał się był widoczny w menadżerze ale brał bardzo mało zasobów, tak jak by gra działała w tle. Po jakiś 5 minutach wyskakiwała aktualizacja DirectX ale gra nadal się nie uruchamiała. Pomogła dopiero ręczna aktualizacja DirectX znajduje się w plikach z CS. Ewentualnie możesz jeszcze spróbować odpalić grę z atrybutem -safe (Ustawienia ogólne> ustaw opcje uruchamiania) Gra Uruchomi się z minimalnymi ustawieniami graficznymi. Pomaga jak namieszało się coś grafika, optymalizacja itp.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik