Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Wilkokłak

Porada w sprawie zasilacza

Polecane posty

Witam was, panowie i panie!
Przyszedłem się spytać Was o zdanie -

Jaki zasilacz kupić mam?

Bo ja niewiele się na tym znam!

Myślę, że starczy 500W,

Byleby mi służył kilka lat!

Komp będzie najprawdopodobniej używany jako serwer do stronki, może nie będzie chodził 24/7, ale myślę, że kilkanaście godzin dziennie.

Jednak możliwe, że ten plan i tak nie wypali (zasilacz oby też się nie spalił).

Musi uciągnąć takie "monstrum":

CPU: AMD Athlon 64 X2 5200+ (2x2,7 GHz)

GPU: AMD Radeon HD3850

Dysk: 2xHDD

1xDVD

Dodatkowo jeszcze dedykowana karta dźwiękowa

No i jeszcze chyba tam mam jakieś dodatkowe porty USB, ale chyba nie będę ich nawet podłączał

Komp będzie używany do nagrywania muzyki (nie będę na nim miksował) no i właśnie do hostowania jakiś małych stronek, o niewielkim ruchu

W razie gdyby trzeba było jeszcze jakieś info to dajcie znać, MOBO nie chciało mi się iść i sprawdzać teraz.

Niech to będzie porządny, ale niedrogi zasilacz :)

Edytowano przez Wilkokłak

Mówisz, że najlepiej do soboty go ogarnąć? Idź do komputerowego jakiegoś i popytaj o choćby Fortrony (czy cokolwiek innego markowego - za dużo wymieniania) o mocy powyżej 300W. Zapewniam cię, tyle wystarczy w zupełności. Nawet używki mogą być. Jak wybuchnie to nie szkoda, bo taniocha. 

Opcja najtańsza:

http://www.morele.net/zasilacz-antec-vp-500-500w-632748/

Troszkę droższy:

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-atx-core-450w-120mm-80-psu-p1-450s-x2b9-419031/

Jeszcze troszkę droższy:

http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-system-power-7-450w-bn143-80-silver-bn143-538406/

Ja bym nie polecał jakiś takich tanioch z predyspozycjami do wybuchania, bo one mają tendencję zabierania ze sobą jakiegoś podzespołu. Wilkołakowi raczej zależy na czymś, co by podzespołów z tego świata za sobą nie zabrało :)

Edytowano przez Tianse

Miało być tanio i miało być do jutra, więc tak pojechałem. Uznałem, że "tanio" oznacza poniżej 100 zł, a za tyle idzie dostać jakieś zasilacze o wystarczającej mocy. 500W to będzie overkill trochę :/

Pierona, to dzisiaj już piątek? :o

Matko bosko co w częstochowskiej....

Do tej pory miałem 500W, a poza tym nikt nie powiedział, że nie będzie jakiegoś upgrade'u ;)

Zastanawiam się nad tym XFX i BeQuietem.

Dziękuję za pomoc, ale jeszcze nie zamykajcie, bo mogę się o coś poradzić :D

No to ty nie powiedziałeś, że przewidujesz upgrade :C Tylko czasem karty graficznej nie kupuj nowej, skoro to serwer ma być... :kappa: Tak to do stawki można dodać jeszcze wszystkim znanego Corsaira VS 450W. 

Dobrze mówisz, że ten zestaw nie zje więcej niż 300W, ja się zgadzam. Jednak tanie zasilacze mają małą sprawność, więc wygodniej im się pracuje przy obciążeniu rzędu 50% ich nominalnej mocy, niż przy obciążeniu 80%. Dlatego opłaca kupić się przykładowo 450-500W. Komputer pociągnie tyle ile będzie musiał, on nie będzie zjadał tych 450W cały czas :)

A że do jutra już nie wiedziałem. W takim razie niech idzie do x-kom'u lub zobaczy czy ma np. punkt odbioru osobistego z morele i niech zamawia. Jak spakują i wyślą dziś do (14 lub 16, zależy jaka firma), to jutro mu dojdzie. A taki x-kom wozi między swoimi salonami towary cały czas, nawet w sobotę, bo osobiście moje części do kompa przywieźli w sobotę. Ewentualnie niektórzy kurierzy mają opcję dostawy w sobotę, ale jest to dodatkowo płatne.

Edytowano przez Tianse

Nie no, jak do jutra nie będzie, to świat się nie skończy. A co do upgrade'u, to nie wiem czy do tej płyty nawet nie dało się jakiegoś 4-jajowca włożyć, ale możliwe, że mnie pamięć myli :kappa: Najwyżej płytę też się nowszą kupi :D

To kup wtedy coś na LGA 771 i postaw takie 2 Xeony jak ja mam chociażby. Albo i jakiś wyższy model. W każdym razie jeśli o CPU chodzi, to w pierwszej kolejności kojarzą mi się właśnie Xeony. Mam, polecam. Chociaż w sumie wtedy takie coś będzie lepsze niż twój komp... :kappa:

Edytowano przez SoldierPL

Właśnie chodzi o to, żeby to nie było przy tym monstrum prądożerne XD jakby mi zależało na większej wydajności serwera, to bym postawił na drugim kompie, ale po co skoro tylko mi będzie hałasować w pokoju (ten do którego pójdzie zasilacz jest na poddaszu, a tam nikt nie mieszka :kappa:), a ruch pewnie i tak będzie poniżej zera XD

Nie polecam. Z tego co kojarzę, to były kiedyś z nim burdy, że fabrykant wypuścił kilka ich modeli z jedną literą w oznaczeniu i ludzie się nabierali, kupując słabszy zasilacz, a czytając lepszą specyfikację. Do tego on na linii 12V ma bodajże 350W (sprawdź to, bo nie pamiętam dokładnie). To już Antec VP500 ma na linii 12V ponad 400W. Ja osobiście nie mam przekonania do tych zasilaczy, nie wiem jak inni :)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik