Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bansu

Karta/Zasilacz?/RAM

Polecane posty

Witam mordeczki, dzisiaj potrzebuję pewnej rady. Jako iż mój kochany radek wysłużył się w wielu grach pora na coś wydajniejszego. Mam zamiar kupić używaną kartę w przystępnej cenie - jak dotąd rozmyślałem na R9 270X (w cenie około 550zł). Budżet jaki posiadam to około 850zł. W tym zmieścić się musi jeszcze RAM 8GB, gdyż moja "czwórka" to za mało na dzisiejsze tytuły. Na morelkach znalazłem takie cuś: http://www.morele.net/pamiec-hyperx-fury-ddr3-8gb-1333mhz-cl9-hx313c9f-8-637827/. Czemu 1333MHz? Płyta ogranicza niestety. Drugie pytanie czy mój poczciwy zasilacz w opisie uciągnie tą kartę? Mocno prądożernego HD 6850 był w stanie bez problemu utrzymywać, nie miałem żadnego problemu - czy to samo będzie z R9 270X? Może wy macie jakieś pomysły, może jakąś inną kartę? A jeżeli wymieniać zasilacz (czego bardzo bym nie chciał) to na jaki? Może i dorzucić jeszcze 100zł i kupić używanego R9 280X? (chociaż wątpie czy ten zasilacz to uciągnie) Swojego Radzia sprzedam później za jakieś realne pieniądze. Cóż, liczę na pomoc ze strony Fuzzika i reszty starszych wyjadaczy. Pozdrawiam!

@Edit

W sumie nie dodałem - Gram na rozdziałce 1280x1024. Potrzebuje w końcu czegoś porządniejszego bo 30 klatek na low we Wieśku to nie za dużo.

@Edit2

Jeżeli R9 280X była by możliwa, to cosik jak to? http://olx.pl/oferta/sapphire-amd-radeon-r9-280x-vapor-x-3gb-gddr5-CID99-IDe7RtB.html#e68eda9d34

Edytowano przez Bansu

O Pyra, witam. Jak myślisz czy ten model co podałem 280X będzie ok? Chłodzenie wydaję mi się raczej z tych gorszych, ale w tych akurat tematach mało wiem bo zbyt mało opinii słyszałem. A cena na prawdę dobra.

Edytowano przez Bansu

Wstępnie napisałem do niego, wysyłka za pobraniem + 2 lata gwarancji jest ok. Zasilacz mam nie z tych "wybuchowych" więc jeżeli na początku coś zauważę złego to postaram się szybko zmienić. Dzięki Pyrka, może ktoś jeszcze poda jakieś wskazówki, ale póki co jestem na tą napalony.

Czy ja jestem slepy i nie widze jaki to zasilacz? Co do ramu dokup taki sam jak masz bys mial 8 gb. A co do karty to odpowiedz sobie czy wykorzystasz ja. Jak grasz tylko w cs czy inne gry, ktore nie wymagaja duzo to bierz tansza. Jak chcesz odpalac najnowsze gry to lepiej dolozyc.

Nie wchodze na forum z PC. Tylko telefon. Jaki masz aktualnie ram i ile kosci i jaki w koncu ten zasilacz.

CPU I5-3570 Mobo GA-H61-M-S2PV RAM 2x2 GB DDR3 1333Mhz Patriot GPU Gigabyte HD 6850 1GB Windforce HDD SAMSUNG 500GB PSU Antec Earthwatts 500W

Hardkor, mały tip - wystarczy załadować na telefonie stronę w wersji na kompa. Proste. Nikt nie będzie się dostosowywać do tego, że masz kaprys bawienia się komórką -.-

Bansu, moduły RAM od kingstona są solidne i dobre, warto brać. Sam jadę na Kingstonie HyperX.

Co do używanej karty, to w zasadzie ja mam nówkę na odsprzedanie - MSI GTX 750Ti za 525 zł. Ma 2 lata i 8 miesięcy gwarancji w x-kom, wymieniona przez serwis na nową. Karta bardzo mało prądożerna, więc zasilacz jeszcze będzie miał nadmiar mocy. Chyba, że koniecznie chcesz Radka, to tematu nie było :)

Offtop do Soldiera.

Jest wzor, do ktorego kazdy musi sie dostosowac i ch*j mnie obchodzi sygnaturka. Post do kasacji po przeczytaniu przez ww osobe.

Chill, póki co z kartą na spokojnie - człowiek odwołał sprzedaż, czekam na jakąś kolejną ciekawą ofertę.

Co do tej 750ti to nie ma mowy, potrzebuje czegoś wydajniejszego.

Ray, nie tobie o tym decydować, zwłaszcza że wzór dotyczy składania kompa od zera. Ten dział jest moderowany przez techników, a nie ciebie, także daruj sobie takie wstawki.

@Temat: nic lepszego za tą kasę jak 280X raczej nie znajdziesz. Na serię 300 raczej nie ma co patrzyć jak coś.

Czołem Solid, nie myślałem nawet nad 300. Kierowałem właśnie w coś ala 270x/280x. Jeszcze pod lupe brałem jakiegoś GTX'a 960 ale raczej to poza budżet.

Czołem Solid, nie myślałem nawet nad 300. Kierowałem właśnie w coś ala 270x/280x. Jeszcze pod lupe brałem jakiegoś GTX'a 960 ale raczej to poza budżet.

GTX960 dostaje nie raz łomot od poczciwego R9-280x ;)

Dobra, RAM na morelkach już zamówiony, karta też będzie wysyłana. W zasadzie można zamknąć temat, dzięki za pomoc wszystkim.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik