Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
locapo

Komputer do grafiki

Polecane posty

Cześć, 

Swego czasu pisałem z prośbą o komputer do 3 tysięcy. 
Jednak sprawa obróciła się o 360 stopni...

Budżet:

6 tysięcy złotych

Do jakich celów wykorzystywany będzie komputer: 

Grafika komputerowa (grafika rastrowa i wektorowa), tworzenie i zarządzanie stronami internetowymi, praca biurowa

Monitor: 

Rozdzielczość monitora min. 2560x1440 - kupowany osobno

OC:

Nie. 

Posiadane podzespoły:

Brak.

Wymagania sprzętowe:

Z pewnością przyda się dysk SSD - choćby pod system + oprogramowanie. Wydajna karta graficzna, która poradzi sobie z grafiką. 

Do jakich programów:

Pakiet Corel, Pakiet Microsoft Office, przeglądarki internetowe

A kiedy będziesz ten sprzęt kupował? Bo Jeszcze jakieś 10 dni temu pisałeś, że za 2-3 miesiące...

Grać na tym nie zamierzasz?

Tak, pisałem. 

Kupować będę do maks. 2 tygodni czasu. Udało mi się dostać dofinansowania do DG. 

Grać raczej nie zamierzam - może, że sporadycznie w CS:GO. 

Wystarczy ci komputer za 2tyś zł jak do takich celów potrzebujesz :)

Mam komputer za 2 tysiące złotych i nie wystarcza mi do tych celów :) 

Jeśli chodzi o korzystanie ze wsparcia GPU to przyda Ci się bardziej Radeon czy Nvidia?

Trochę teraz czytałem o kartach i zainteresowały mnie karty Nvidia Quadro, jednak pytanie - czy nie są one przereklamowane? I czy osiągalne przy tym budżecie? 

Co do Quadro to z tego co czytałem ostatnimi czasy to osoby, które inwestowały niegdyś w Quadro twierdziły, że warto je brać tylko jeśli masz drogi monitor 10-bitowy. Jeśli nie masz monitora 10-bit to Quadro jest rzekomo stratą pieniędzy.

Złóż taki komputer, jaki złożył byś do gry w najnowsze tytuły. W dzisiejszych czasach nie ma nic bardziej obciążającego komputer niż gry, (no chyba, że mówimy o 3ds maxie. Ale z tego co wyczytałem grafiki 3d robić nie chcesz.). 
Składając takiego potwora za ok 6tys, takiego jak ja mam nie musiałbyś się martwić o upgrade przez lata. 

Pozdrawiam 

Złóż taki komputer, jaki złożył byś do gry w najnowsze tytuły. W dzisiejszych czasach nie ma nic bardziej obciążającego komputer niż gry, (no chyba, że mówimy o 3ds maxie. Ale z tego co wyczytałem grafiki 3d robić nie chcesz.). 

Składając takiego potwora za ok 6tys, takiego jak ja mam nie musiałbyś się martwić o upgrade przez lata. 

Pozdrawiam 

Nie chcę tworzyć komputera pod gry. Oczywiście, są wydajne, ale po co mam takiego składać, jeśli nie wykorzystam go do gier? ;) 

Jakiego masz tego potwora? ;) 

Co do Quadro to z tego co czytałem ostatnimi czasy to osoby, które inwestowały niegdyś w Quadro twierdziły, że warto je brać tylko jeśli masz drogi monitor 10-bitowy. Jeśli nie masz monitora 10-bit to Quadro jest rzekomo stratą pieniędzy.

Więc pewnie zrezygnuję z Quadro. Co innego polecasz? 

Nie chcę tworzyć komputera pod gry. Oczywiście, są wydajne, ale po co mam takiego składać, jeśli nie wykorzystam go do gier? ;) 

Jakiego masz tego potwora? ;)

Więc pewnie zrezygnuję z Quadro. Co innego polecasz? 

No i co z tego ze go nie wykorzystasz, to kup sobie zestaw na allegro za 2tys (jak ci wystarczy.) 

16gb ramu HYPERX, MSI b150m bazooka, 2x MSI GTX 970, Intel i5 6600k, 500gb SSD z Samsunga, obudowa Zalman z3 Plus. 

Ten komputer to prawdziwa bestia... Szczegolnie ta obudowa dodaje mu stylu.

Nie ma to jak polecic zestaw z dwoma kartami dla kogos kto chce zestaw pod grafike 2d/wektorowa.

Ten komputer to prawdziwa bestia... Szczegolnie ta obudowa dodaje mu stylu.

Nie ma to jak polecic zestaw z dwoma kartami dla kogos kto chce zestaw pod grafike 2d/wektorowa.

Uwierz mi na słowo, że jeśli bd chciał robić grafike 3d to i tak to jest za slaby komp...

A widzisz ze kolega zmiennym jest. Raz chce kompa za 2k raz za  6. Jutro bd chcial jakiegos z loterii, a pojutrze MAC'a. 

Dokładnie ta obudowa dodaje mu stylu a zasilacz Logic 1500W? Autor powiedział, że nie wystarcza mu komputer za 2K. Do takich zastosowań, autorze świetnie spisze się Fury X i Xeon. Karty profesjonalne to tak naprawdę jeszcze nie odkryte karty graficzne, nie znam kogoś kto by takowych używał.

Koniecznie wybierz dobry dysk SSD! Pamiętaj też o dobrym programie antywirusowym. Brak zabezpieczeń może spowodować spowolnienie pracy dysku. Dysk najważniejszy przy grafice!

Trochę teraz czytałem o kartach i zainteresowały mnie karty Nvidia Quadro, jednak pytanie - czy nie są one przereklamowane? I czy osiągalne przy tym budżecie? 

Quadro to spory wydatek, aby miały moc. Zaś za to Maxwell został dosłownie wykastrowany ze wszelakiej mocy obliczeniowej. W Pascalu powraca FP32, FP64 i DP, więc zakup takiego GPU znów będzie mieć sens. Dlatego ja bym kupił tanią kartę byle jaką i czekał do Pascala - ja tak zrobiłem.

Jeśli zaś chodzi Ci o maszynkę do mielenia wszystkiego co jej dasz, to tylko Haswell-E. Klasa sama w sobie, począwszy od budowy, aż po samą pracę. Jak patrzę na i7-6700K w tej samej cenie co i7-5820K, to się zastanawiam co za idiota wybierze Skylake z glutem pod IHS'em za takie pieniądze... A sam kiedyś byłem na niego napalony, dobrze że go nie kupiłem.

Generalnie jak chłop dostał kasę i chce maszynkę za 6k, to pomóżcie mu złożyć coś za tą kwotę, a nie wymyślać "potwory" za 2 tysiące. Ja w październiku kupiłem taki zestaw, może on Ci w czymś pomoże:

CPU: Intel i7-5820K

MB: MSI X99S Gaming 7

RAM: Kingston HyperX Savage DDR4 3000MHz CL15 2x8GB

SSD: Crucial MX200 250GB

HDD: WD Black 1TB

CPU FAN: Be Quiet Dark Rock Pro 3

Obudowa: Silentium Gladius X60

PSU: Be Quiet 730W Pure Power L8 Box

Aktualnie taki zestaw to 5300-5400zł. Do tego na przeczekanie do Pascala wziąłem MSI GTX 750Ti, jednak miała wadę fabryczną i musiałem ją odesłać do serwisu. Jako, że nie mogłem zostać bez kompa a Haswell-E nie ma integry, to kupiłem GTX 960. Więc kup też sobie byle co na kilka miesięcy, jak wyjdzie Pascal to kupisz kartę która będzie mocna w obliczeniach jak i zarówno w grach. Aktualnie mam nówkę na sprzedaż 750Ti bo serwis wymienił na nową, a GTX 960 sprzedam jak Pascal zadebiutuje. Jeśli chodzi o moc obliczeniową tego kompa, to można powiedzieć, że to już taki malutki potworek jest i potrafi zapierniczać tam gdzie trzeba ;)

Pomysł z wymianą karty po premierze Pascala jest jak najbardziej na miejscu, tylko znowu tutaj dochodzi kwestia tego dofinansowania. Będziesz mógł przykładowo za te pół roku wymienić kartę czy fundusze Ci na to nie pozwolą i musisz mieć w tym momencie jak najmocniejszy sprzęt?

Jeżeli chodzi o FP64, najwyższą wydajność w sektorze konsumenckim osiąga R9-280x... 1000Gflops (trochę żałosne, że odgrzewany HD7970 jest topową kartą do FP64), jeżeli chodzi o zielonych, to jest bieda straszna, Titan X ma niecałe 200GFlops-ów. Karty wykorzystuje, do wykonywania obliczeń i coś o tym wiem. Kiedyś dominowały GTX-y i na serii GeForce 500 się to skończyło (GTX560Ti miałem ze 3), gdzie zaczęto wypuszczać kompletne kastraty. Ludzie przerzucili się na radki, które przejmują powoli pałeczkę maszyn do obliczeń i świetnie sobie radzą z mieleniem danych. 
Ja bym kupił używanego R9-280x (jak potrzebujesz podwójnej precyzji) i przesiedział na nim do premiery Pascala lub Polaris-ów. 

Intelowska platforma LGA2011-3 jest całkiem spoko, jest tylko jeden problem, jest uznawana za sprzęt dla entuzjastów. Przez to masz same jakieś cudowne płyty główne z papierowymi hiper opcjami, które kosztują bardzo dużo siana i są Ci kompletnie nie potrzebne. Obawiam się jednak, że nie masz wyboru w obecnej sytuacji rynkowej. Przeglądaj Allegro z hasłem Xeon E5 ES, może trafisz jakiś 10-12 rdzeniowy sampel inżynieryjny za 1.5k. Polecam, bardzo dobrze się spisują i bez obaw możesz, to załadować w zwykłą płytę z pamięcią non ECC. 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik