Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
GhostSip3r

Montaż SSD bez reinstalacji systemu.

Polecane posty

j.w zakupilem dysk ssd Serial ATA3 2,5".

Jakich kabli dodatkowych potrzebuję zeby go zamontować nie odpinając HDD. Kupić też chyba muszę do koszyka "tę płytę" co z 2,5" pozwala wsadzić jak normalne HDD 3,5". I jak przenieść system z HDD na SSD?

Raczej (na 99,9%, chyba, że o czymś nie wiem) niemożliwe i napewno bezsensowne jest przenoszenie systemu na inny dysk, szczególnie o innych specyfikacjach.

Kabelek do zasilania powinieneś mieć jeszcze jakiś wolny, a jedyne co pewnie będziesz musiał dokupić, albo poszukać gdzieś w pudełkach (nie wiem czy dołączają do płyty głównej te kable), to kabel SATA, taki wąski, czerwony. Jeśli masz płytę główną z SATA3, to kup kabel SATA3 i wepnij na płycie do SATA3 i podłącz tym kablem SSD. Jeśli nie masz płyty z SATA III, to obojętne czy kupisz SATA II czy III

Edytowano przez Wilkokłak

Jeśli bardzo chcesz możesz utworzyć obraz systemu (np. clonezilla)  i przywrócić go potem na SSD, lecz dla mnie jest jest to opłacalne. Najlepiej postawic system od nowa. O wiele szybciej będzie to działać niż przenosząc go z HDD

Czyli zakupić kabel sata3 i zasilający do płyty głównej oraz ten koszyk żeby się dysk trzymał. Potem najlepiej format "który i tak planowałem" i instalacja bezpośrednio systemu na SSD ?

Kable do dysku SSD są takie same jak do HDD (te dzisiejsze), bo jest to kabel sata3 do transferu danych i wpinasz do w plyte glowna oraz kabel zasilajacy sata (takie sata3 tylko ze bardziej podluzne) i je musisz podpiac z zasilacza, sprawdz czy masz taka koncowke, jak nie to kup sobie przejsciowke molex > sata.

Czyli zakupić kabel sata3 i zasilający do płyty głównej oraz ten koszyk żeby się dysk trzymał. Potem najlepiej format "który i tak planowałem" i instalacja bezpośrednio systemu na SSD ?

Nie musisz od razu formatować systemu przed instalacją nowego bo i tak instalujesz go na nowym dysku. Potem, po instalacji, możesz sformatować starą partycje ze starym systemem

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik