Skocz do zawartości
damson

Problem z internetem

Polecane posty

Witajcie,

mój problem może wydać się śmieszny, ale już sam nie wiem co o tym myśleć :kappa: Zwiększyłem pakiet internetowy do 150/15mb (internet po kablu). Ostatnio coś mnie natknęło, aby zrobić test prędkości. Okazało się, że pobieranie wynosi ~ 95mb, a wysyłanie 15mb (tak jak powinno być przy wysyłaniu). Mam router, dosyć wadliwy bo często go muszę restartować no i przepuszcza on max 100mb więc pomyślałem, że jak kupię nowy to wszystko będzie ok... jednak nie jest. Po zmianie routera nadal mam taką samą prędkość więc pytanie brzmi, co muszę zrobić by mieć te 150mb pobierania? Czy to wina karty sieciowej? Czy może potrzebuję lepszego kabla (mam kat 5)? Tylko się nie śmiejcie :D

Przecież cat5 jest tylko do 100Mbps, a dopiero cat5e jest do 1Gbps - link.

Co do samego routera to on też jest do 100Mbps na wyjściu LAN (jak i WAN) - link.

@EDIT

Sieciówka w MOBO jest 10/100/1000, więc luz.

Edytowano przez Fuzzik

Przecież cat5 jest tylko do 100Mbps, a dopiero cat5e jest do 1Gbps - link.

Co do samego routera to on też jest do 100Mbps na wyjściu LAN (jak i WAN) - link.

@EDIT

Sieciówka w MOBO jest 10/100/1000, więc luz.

Czyli jedynym rozwiązaniem żeby mieć więcej niż 100mb w PC to kupno karty sieciowej na wifi?

Nic ci nie da, bo twój router i tak odbiera tylko do 100Mbps (wejście WAN). Jedynie na połączeniu router - PC będziesz miał większą prędkość (o ile warunki mieszkalne na to pozwolą, bo może się okazać, że będziesz miał mniej niż te 95Mbps).

Teraz to ja już nic nie rozumiem. Co mi da połączenie samego routera do PC bez modemu?

Znalazłem kabel cat 5e i podłączyłem bezpośrednio modem do PC no i jednak sieciowa jest ok bo:

4967989463.png

Mnie się kojarzy, że było mówione do max. 200 Mbps, zależnie od długości kabla. Możliwe jednak, że jest to owe 100 Mbps, nie będę się spierał, bo pewności nie mam ;)

To fajnie, jednak te chwyty marketingowe są dobre bo skoro wszędzie wychwalali te "450mb" to nawet nie sprawdzałem pełnej specyfikacji technicznej. Dzięki Panowie.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik