Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Wyatt

Nagrywanie OBS! Najlepsze ustawienia

Polecane posty

Siema!

Chciałbym spróbować swoich sił i zacząć nagrywać na yt :).

Ostatnio obczaiłem na necie program OBS, i dowiedziałem się ,że nagrywa z dobrą jakością jednak u mnie tak nie jest :(

Chciałbym żebyście podali mi najlepsze ustawienia. CHODZI MI O FILMY W 720 i 1080p (głównie CS,WoT,GTAV)!

Mój sprzęt

Sys. Win.7 64bit SP1
Proc. Intel Core i3 [email protected]
Ram.4 gb
Karta graf. NIVIDIA GeForce GTX 750
Dzięki za wszelkie starania :)

Na 1080p to Ty raczej nie licz.

720p, max 30 FPS, a jak masz problem z jakością, to po prostu zwiększ bitrate. Ustaw CBR i własny rozmiar bufora na taki sam jak bitrate.
Dla 720p, przy presecie x264 veryfast, 8000 Kb/s powinno zapewniać niemalże krystaliczną jakość obrazu ;)

Przeniosłem do działu właściwego.

@2UP i tak byłbym sceptyczny nawet względem tak niskich ustawień. To jest i3 pierwszej generacji, także momentami może mieć problem z utrzymaniem stałego framerate'u w grze i podtrzymaniem nagrywania jednocześnie. Zwłaszcza jeśli mówimy o dynamicznych grach o nieco wyższych wymaganiach.

Edytowano przez SoldierPL

Jednak nic to nie pomogło obraz i tak jest rozmazany. :( A jeśli ustawie większy bitrate to jakość bedzie lepsza?

A może jeśli ustawie kodowanie nie na x264 a moze na Nividia NVENC ?

Macie jeszcze jakies rady?

To jest niemożliwe ! Kolega ma gorszego laptopa ode mnie i jakość hd i normalnie streamuje !! !

Większy bitrate = lepsza jakość. Możesz użyć NVENC i wtedy ustawić sobie np. 12 000 bitrate (CBR + własny rozmiar bufora taki sam jak bitrate). NVENC umożliwia kodowanie nagrania kartą graficzną i to będzie lepsze, niż używanie procesora, który i tak nie jest najwyższych lotów.

A o co chodzi z balansem jakości mam być orginalna ? czyli 8

Niestety nic to nie pomaga :( Może mam coś w ustawieniach pozmieniane bo kolega radził ,,rób tak napewno pomoże''! JASNE ! :(

Oto screen o co mi dokładnie chodzi napisy i inna grafika ROZMANANA!

http://scr.hu/0qm1c/sf7rz

Nwm co robić. Zainstalować obs'a i zrobic ustawienia od nowa ? Może podac wam screena karty ustawien zaawansowanych.

Edytowano przez Himiodzio

To po prostu efekt uboczny zmiany rozdzielczości. Musiałbyś nagrywać w 1080p, ale na Twoim sprzęcie to niemożliwe.

I załącz CBR, tak żeby ten "Balans jakości" był niekaktywny.

No a w innych programach typu ,,Action'' i ,,Camtasia'' ? mam się tego spodziewać ?

Edytowano przez Wyatt

O tych programach zapomnij. Wykorzystują CPU, co w twoim przypadku będzie samobójstwem, a ponadto oferują tak wąskie ustawienia w porównaniu z OBS, że szkoda nawet instalować. Na NVENC możesz spróbować wrzucić 1080p, bo to w końcu karta graficzna zajmuje się przetwarzaniem obrazu. Ten screen jest z filmu, w którym ustawiłeś te 12 000 bitrate'u? Jak coś, to na monitorze o rozdzielczości 1280x720 wszystko byłoby wyraźne. Efekt taki - jak wspomniał kolega wyżej - powoduje wyświetlanie obrazu w mniejszej rozdzielczości na monitorze o wyższej rozdzielczości*

*doprecyzowano.

Dobra dzięki i tak to ten screen z 12000 bitrate'u, zobacze z tą rozdzielczością 1080 :D

http://scr.hu/0qm1c/myjj5

Chłopaki działa ładnie jeszcze jak sie wyrenderuje to będzie gites :D

a i jeszcze 1 ostatnie już pytanie

http://scr.hu/0qm1c/yte40

Mam to mieć zaznaczone ?

EDIT:

http://scr.hu/0qm1c/qx8j7

Cs działa cudnie podczas nagrywania :*

Jest tylko 1 problem dźwiek jest podwójny i bardzo metaliczny

Screen karty:

http://scr.hu/0qm1c/ge4vf

Edytowano przez Himiodzio

Z dźwiękiem jest już okej :D A o co dokładnie chodzi z fps'ami? było 30 a jeśli ustawie na 60 to nagranie będzie ciąć?

EDIT:

WoT działa bardzo płynnie na 60 fps ?

Co z resztą gier?

Edytowano przez Wyatt

x264 - kodowanie procesorem

NVENC - kodowanie kartą graficzną.

Kodowanie procesorem - lepsza jakość, większe spadki płynności gry, mniejsza maksymalna ilość FPS'ów.

Kodowanie kartą graficzną - gorsza jakość, praktycznie zerowe spadki płynności (zależy od gry), co zwiększa maksymalną ilość FPS'ów.

*maksymalna, w sensie, że zapewniająca komfortowe nagrywanie.

Problem gorsze jakości przy kodowaniu karta graficzną, można rozwiązać zwiększając bitrate.

Jeśli będziesz używał x264 i ustawisz 60 FPS, to będzie Ci ciąć. Jeśli NVENC, to 60 FPS i nie będzie tragedii, powinno być ok ;)

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik