Skocz do zawartości
gumiss151

Komputer do 4500zł

Polecane posty

Witam potrzebuje komputera do 4500zł(części osobno lub zestaw)

1. Podaj budżet jakim dysponujesz. - Budżet jakim dysponuję to 4500zł
2. Napisz do czego ma być ten komputer np.gry,rendering,filmy 3D,internet,praca itp. - Komputer ma być przede wszystkim do gier, obróbki zdjęć i wideo  ;)
3. Jaką rozdzielczość posiada twój monitor ? - obecnie nie posiadam ale zamierzam kupić BenQ XL2441Z
4. Czy planujesz robić OC(tzw. podkręcanie podzespołów) -Oczywiście (tak jak każdy z moich poprzednich komputerów :) )
5. Jakie podzespoły już posiadasz(podaj dokładnie nazwy procesora,płyty,zasilacza itd. - komputer składany od 0
6. Czy masz jakieś szczególne wymagania tzn. wielkość monitora, dysku na dane? W skład komputera nie wchodzi monitor ale wymagam procesora intel core i7 4790k, karta graficzna gtx 970 (msi/asus/gigabyte), oraz dysk ssd, dodam też że mogą być to "zestawy z allegro" ale tylko na sprawdzonych elementach (nie podróbkach z chin). Wiem że to będzie bardzo trudne w tym budżecie ale jak ktoś naprawdę ogarnia (takich właśnie tu szukam :D) to utnie trochę gdzieś przy obudowie, napędzie i wyjdzie trochę zł mniej.

Postarałem się Ci coś złożyć, gdzie podstawą jest to co sobie życzysz, czyli i7-4790K oraz MSI GTX 970, jednak mimo to nie zmieściłem się w budżecie:

http://www.morele.net/inventory/info/n4GgDW/

Już wyjaśniam co, jak i dlaczego takie elementy dobrałem. Procesor i grafikę to Twoje życzenie, więc tego nie komentuję. Reszta:

1. 8GB RAM firmy Crucial - są to najlepsze budżetowe pamięci, nie ma tańszych które można by polecić. Dobrane są 2 moduły, bo płyta główna obsługuje dual channel. Oczywiście gdyby był większy budżet, to można by wsadzić 16GB.

2. Płyta MSI - Chipset Z97, ponieważ pod taki procesor żal byłoby wziąć coś typu B85. Wyglądałoby to jak kupno wyścigowego auta o bardzo dużych możliwościach i jeździć nim tylko po polach i polnych drogach. Jest to również niemalże najtańsza płyta z chipsetem Z97 jaką warto kupić.

3. Chłodzenie Fortis 3, bo tanie i w miarę wydajne jak na swoją cenę. Taki procesor potrzebuje chłodzenia, tym bardziej że będziesz kręcić. Bez chłodzenia nie ma mowy o takim kompie, a to jest najtańsze jakie wart kupić.

4. Obudowa M20 - najtańsza jaka jest na rynku, aby weszło do niej chłodzenie na procesor. Naprawdę to już typowa budżetówka i może robi się w niej mały piekarnik.

5. Zasilacz - firmy jakie tutaj warto brać pod uwagę to XFX, Antec i BeQuiet. Innych ja w tym segmencie nie akceptuję, bo naprawdę szkoda kompa i elementów, jak zasilacz podaje nierówne napięcia z dużymi wahaniami. Wybrany zatem najtańszy zasilacz 550W, padło na XFX.

6. Dysk SSD - polecam tego Kingstona, bo nic tańszego wartego uwagi nie ma. Nie brać jakiś nieznanych modeli na pamięciach TLC.

7. HDD - standardowo WD, bo to jest firma która w świecie dysków ma taką renomę, że inne mogą nie istnieć. Ja osobiście z WD korzystam już długie lata i nie padł ani jeden dysk, gdzie po drodze padały mi Hitachi, Toshiby i jakieś jeszcze inne tego typu wynalazki. Podałem wersję Blue, bo jest niemalże najtańsza.

Jak widzisz dobrałem najtańsze elementy do zestawu, a mimo to nie zmieściłem się w 4500zł. Dobierałem elementy tak, aby one chodziły, bo oczywiście można brać byle co, ale kupując takiego kompa nie warto wstawić dobrego CPU i GPU, a resztę olać i włożyć śmieci.

Edit: Czaszka, ja bym jednak został przy nVidii, ponieważ zapewne autor chce nagrywać filmy na YouTube, a CUDA lepiej wspomaga eksport video, niż ATI Stream. OpenCL wspomagają obie firmy.

Edytowano przez Tianse

@Tianse Dyski SSD od Kingstona są bardzo awaryjne, nie polecam ich. Lepiej dołożyć i mieć Samsung 850 EVO, GoodRam CX100 czy też Crucial BX100. Przyczepię się też do płyty głównej bo  MSI Z97-G43 to ta sama jednostka, tylko niebieska i bez dopisku "Gaming".

Właśnie takie coś jak Samsung EVO 850 to strzał prosto w czoło, bo to dysk oparty na pamięci TLC, a nie MLC tak jak właśnie Crucial. Gdybym miał polecić dysk i nie martwić się o budżet, to powiedziałbym Crucial MX200. Jednak zwróć uwagę, że przekroczyłem budżet, więc musiałem wybierać z tych najtańszych.

Nie zgodzę się, że płyta która podałeś, różni się od tej którą dobrałem tylko kolorem. Pomyśl jak to brzmi, płacić prawie 100zł tylko za kolor? Raczej nie ;) Karty różnią się i to znacząco, gdzie podana przeze mnie ma przykładowo:

- killera a nie realteka przy połączeniu sieciowym

- port na coraz to popularniejsze dyski SSD M.2, które za kilka miesięcy będą mieć tak przystępne ceny, że każdy je będzie miał jako partycje systeowe

- wersja gaming = wzmocniona sekcja zasilania, co jest wręcz niezbędne przy OC, jeszcze takiej jednostki jak i7-4790K, także żałuj że ją kupiłeś :D

Jeżeli mamy się zmieścić w budżecie to trzeba wywalić SSD i cooler. A dokupić sobie je w przyszłości.

Innym wyjściem jest wzięcie i5 4690K i mamy 400zł zaoszczędzone. A bonusową stówę, można dołożyć do obudowy, np. Zalman Z9plus, bo ten Gladius podany w zestawie może być zbyt "gorący".

Możesz też oczywiście dołożyć te 300-400zł i zakupić zestaw w takiej postaci w jakiej jest.

@UP

Z tymi przystępnymi cenami M2 to chyba trochę przesadziłeś, ale zobaczymy.

Ludzie mówią, że ten Samsung jest bardzo dobrym dyskiem mimo pamięci TLC. Prawda, wytykają mu minus tych pamięci, ale jest bezawaryjny i dobry skoro go ludzie kupują.

@Tianse co do Killera, właśnie tylko za tą kartę sieciową i kolorek się płaci.

Edytowano przez czaszka765

Ludzie mówią, że ten Samsung jest bardzo dobrym dyskiem mimo pamięci TLC. Prawda, wytykają mu minus tych pamięci, ale jest bezawaryjny i dobry skoro go ludzie kupują.

@Tianse co do Killera, właśnie tylko za ten dźwięk i kolorek się płaci. Ja nie używam integry dźwiękowej :P

To karta SIECIOWA, a nie dźwiękowa. Proszę, czytaj ze zrozumieniem. Tak samo jak to, że Twojej płycie zwyczajnie brak wzmocnionej sekcji zasilania, co również raczyłeś sobie pominąć w swoim nieumiejętnym czytaniu :) Zresztą, Januszy internetu którzy między sprzętami nie widzą żadnej różnicy oprócz kolorów nie brakuje, a ja szczerze nie polecam sugerować się wypowiedziami takich osób ;)

To karta SIECIOWA, a nie dźwiękowa. Proszę, czytaj ze zrozumieniem. Tak samo jak to, że Twojej płycie zwyczajnie brak wzmocnionej sekcji zasilania, co również raczyłeś sobie pominąć w swoim nieumiejętnym czytaniu :) Zresztą, Januszy internetu którzy między sprzętami nie widzą żadnej różnicy oprócz kolorów nie brakuje, a ja szczerze nie polecam sugerować się wypowiedziami takich osób ;)

Sory miało być Sieciowa :D Myślałem o dźwiękowej bo chciałem się też do niej odnieść :P Fakt Killer E2200 pomoże zapanować nad naszym łączem w jakimś stopniu.

PS na te 100 postów może trafić się błąd, bo właśnie wybiła setka :D 

Edytowano przez czaszka765

W sumie to napiszę tak że na całego kompa mogę wydać ok 6000zł (nie wiem ile dokładnie premii dostanę coś ok 6000-7000) ale do tego muszę dokupić jeszcze monitor, ale chcę ten od benq więc odchodzi 1300zl, a do tego jeszcze myszka i klawiatura. Komputer może przekroczyć minimalnie budżet ale nie za bardzo.

Po za tym patrząc ceny karty graficznej na morelach i allegro można zaoszczędzić parę zł, więc te 4800zł na morelach wcisnąłbym w budżet do 4500 bo zapewne i tak połowę sprzętu będę kupował na amazonie, a jeżeli chodzi o system to nie wchodzi on w skład zestawu, posiadam licencje na win7 64bit ale nie wiem czy nie kupić win 10 ze względu na dx12

Aktualizacja z Win7 na Win10 jest darmowa przez pierwszy rok, jednak Win10 jeszcze ma małe wsparcie i ktoś kto pracuje na kompie nie chce przejść, bo może się okazać że na Win10 coś mu nie chodzi.

Tylko wiesz, że biorąc części na Amazonie w razie potrzeby wysłania na gwarancję musisz wysyłać za granicę przez co płacić więcej za wysyłki i może się okazać, że całe ewentualne oszczędności w razie czego szlag trafi? :)

Nie zgodzę się, że płyta która podałeś, różni się od tej którą dobrałem tylko kolorem. Pomyśl jak to brzmi, płacić prawie 100zł tylko za kolor? Raczej nie ;) Karty różnią się i to znacząco, gdzie podana przeze mnie ma przykładowo:

- killera a nie realteka przy połączeniu sieciowym

- port na coraz to popularniejsze dyski SSD M.2, które za kilka miesięcy będą mieć tak przystępne ceny, że każdy je będzie miał jako partycje systeowe

- wersja gaming = wzmocniona sekcja zasilania, co jest wręcz niezbędne przy OC, jeszcze takiej jednostki jak i7-4790K, także żałuj że ją kupiłeś :D

Marketingowy bełkot.

Dla " przeciętnego Kowalskiego " do domowego użytku płyta główna MSI Z97-G43 w zupełności wystarczy do podkręcenia procesora.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik