Skocz do zawartości

Polecane posty

Cześć , jestem fanem uniwersum Star Wars. Znacie może jakieś książki godne polecenia z tego uniwersum?.  Czytał ktoś serię Karen Traviss "The Clone Wars" (Wojny Klonów).

Także jestem fanem i mogę Ci polecić książkę pt. Dart Bane - jeśli dobrze pamiętam to są trzy części.

Pozdrawiam Aharo

Polecam Timothy Zahn i jego trójksiąg : "Dziedzic Imperium", "Ciemna Strona Mocy" i "Ostatni Rozkaz" akcja dzieję się akurat po wydarzeniach z pierwszej trylogii filmowej.

No i jeszcze R.A. Salvatore'a "Wektor Pierwszy" jak Cię zainteresuje to potem są następne książki ale już innych autorów.

Gość Aragmor   
Gość Aragmor

The Old Republic: Revan.

The Old Republic: Oszukani.

Te dwie książki nadają życiu sens.

Mógłbyś powiedzieć coś więcej o tych książkach? Którą polecasz na pierwszy raz?

Tak, więc jeżeli jesteś fanem Kotor'a jak wcześniej pisałem to oczywiście Revan. Fabuła ogółem opiera się na tym co się dzieje po wydarzeniach z jedynki ( oczywiście kanonicznym zakończeniem jest light side i Reavan jako mężczyzna ). Książka potrafi strasznie zaciekawić. Jako pierwszą polcam Reavan, ale w polskiej wersji jakoś nie mogłem znaleźć, więc z skorzystałem z angielskiej.

Ja również ci odpowiem chociaż jeszcze nie czytałem tych książek.

Kojarzysz ICHABODA - taki gościu współpracuje z ekipą ARHN.EU robi interesujące recenzje i widać ,że chłopak ma swoją opinię oraz na pewno nie jest głupi.

Gdy CzarnyKruk napisał o tych książkach zaświtało mi ,że ktoś robił wiedorecenzje tych książek i sobie przypomniałem ... był to właśnie ICHABOD .      Poniżej podaje link do recenzji oraz jego kanału .

Kanał - http://www.youtube.com/user/lstelmach89

Polecałbym książkę The Old Republic: Revan jako pierwszą bo ona niejako wyjaśnia losy Revana, co się z nim działo od czasu gdy rzekomo "przeszedł" na ciemną stronę mocy podczas ataku Mandalorian, opisuje jego losy na Zewnętrznych Rubieżach. Takie uzupełnienie jakby KOTOR'a. Tą drugą dopiero czytam, ale już wiem, że nadaje sens memu życiu. Kocham to ;).

Jak przeczytam to coś napiszę.

Nie ogarniam tych wszystkich książek, kiedyś kupię wszystkie. Revan to mój idol, gościu jest najlepszy, drugi jest Nihilus. :)

Drew Karpyshyn to chyba wszystkie napisał :)

Cześć , jestem fanem uniwersum Star Wars. Znacie może jakieś książki godne polecenia z tego uniwersum?. Czytał ktoś serię Karen Traviss "The Clone Wars" (Wojny Klonów).

Ja polecam drugą serię Karen Traviss pt. Komandosi Republiki

Ja przeczytałem pierwsze trzy tomy "Wojen klonów"; jako, że jestem ogromnym fanem całego uniwersum, a za sprawą m.in. świetnego serialu jest to mój ulubiony okres w starwarsowym świecie - mogę ci polecić tom pierwszy oraz trzeci ("Żadnych jeńców"). Nie są ze sobą powiązane, więc problemu z chronologią nie ma. Niedługo zabieram się za pierwszy tom sagi "Gambit"; najpierw muszę skończyć "9 opowiadań" Salingera (BTW - bardzo dobry zbiór, świetnie się czyta).

Jeśli zaś chodzi o sagę "Darth Bane", polecaną parę postów temu - przeczytałem "Drogę zagłady" i w ogóle mi się nie spodobała. Typowe, maksymalnie sztampowe, do bólu przewidywalne "dark fantasy", argh, które mroczne jest tylko ze względu na nazwę. Jeśli chodzi o książkę o "tych złych", to polecam "Łowcę z mroku" o Maulu. Książka stanowi podwaliny pod "Mroczne widmo", więc dosyć przyjemnie się ją czyta. I występują bohaterowie powiązani z "Nocami Courscant".

Książek Star Wars jest całe mnóstwo i każda saga jest warta polecenia ( mam nadzieję, że mnie nie skarcą za reklamę, ale polecam ten spis http://www.gwiezdne-wojny.pl/tekst.php?nr=91 ,który jest w całości zrobiony na podstawie spisu z serii książek ). Wg mnie obowiązkowo saga Darth Bane oraz Komandosi Republiki ( z naciskiem na tą drugą, która ukazuje uniwersum SW z perspektywy Komandosa co jest prześwietnie przedstawione ). Do tego można dołożyć X-wing czy Dziedzictwo Mocy, ale człowiek nie nadąża z czytaniem, żeby to wszystko przerobić. Na szczęście książki są bardzo łatwo dostępne i po przystępnych cenach. Nie wiem natomiast jak się przedstawia saga wojen klonów. Sam serial wg. średni, tzn za bardzo poczułem się przy nim jak dziecko, bardzo słabo przedstawione te negatywne postaci. Co zupełnie nie odzwierciedla tego kim byli Sith ( za to w serii DB bardzo mi się to podobało ). Może też jako fanatyk starej sagi IV-VI mam uprzedzenia co do samego serialu. Dlatego też mam pytanie czy seria książek Wojny Klonów jest też powiedzmy przeznaczona/pisana dla młodszych ? Bo takie odnoszę wrażenie po serialu.

Pozdrawiam

Revan jest naprawdę dobry. przeczytałem go praktycznie jednym ciurkiem. Rozszerzył nieco to co działo się w obu częściach KotOR'a. a co do dalszych poleceń to naturalnie obowiązkowe są 'Darth Bane'(cała trylogia), Trylogia Thrawna, "Darth Maul- łowca z mroku", "Maska kłamstw" rzuca nieco światła na ep1: mroczne widmo, ciekawy był cykl Komandosów Republiki/Imperium, Noce Coruscant,  trylogia Hana Solo także jest warta przeczytania no i oczywiście trylogia Dartha Vadera.

Ja przeczytałem historię Luka w książce - Luke Skywalker i cienie Mindora. Niby większość ją krytykuje, ale ja zdecydowanie ją mogę polecić, zwłaszcza, że tyczy się historii tuż po ostatniej części filmowej. Oczywiście zgadzam się z opiniami na temat książek z Darth Banem - świetne są :)

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez FujiwarPrime
      Ostatni Batalion

W czasach gdy niepewność i strach rządzą galaktyką, a Republika nie gwarantuje pewnego bezpieczeństwa, jedyną z niewielu już ostoi sprawiedliwości stał się Ostatni Batalion. Formacja ta została powołana do życia po to, aby każdy mógł zawalczyć o wolny od uciemiężenia kawałek galaktyki wyszarpując go ze szponów nikczemnych Sithów, oraz wypełniając misje najwyższej rangi, dzięki którym losy Republiki staną się bardziej pewne. Tutaj każdy znajdzie dla siebie odpowiadające mu zadanie, pomoc w wypełnianiu misji i z pewnością przyjazne dusze. Trzon gildii to nie tylko doświadczenie, ale także otwartość na nowe znajomości, doznania, poczucie humoru, gotowość do przeżycia ciekawej przygody i obrony słabszych. Zebrani tu ludzie gotowi są stanąć w obronie Republiki i innych zakątków kosmosu ogarniętego korupcją i zepsuciem zasianym przez ciemną stronę mocy.
      Oferujemy:
      - Miłą atmosferę;
      - Team Speak;
      - Koleżeńską pomoc.
      UWAGA
      **TS3: wolvesden.net-speak.pl **
      Serwer: The Progenitor
      Republika: Ostatni Batalion
      Imperium: Szopy Pracze Wymiatacze
      ****Fanpage: https://www.facebook.com/groups/478658182209380/ 9 ****
      >>>> Film promujący gildię 16 <<<<
      Kontakt w grze:
      ******Marchew’a , Jocik , Yuthegreat , Herfliik , Bulkownik , Dirty’dancer , Mirdala , Roody ******
      Albo pytajcie o ludzi z zarządu.
      Więcej informacji będziemy także udzielać pod tematem.
    • Przez Himiodzio
      Czas standardowo otworzyć temat do dyskusji o filmie, trochę czasu minęło, więc większość zainteresowanych zapewne obejrzała.
      Nie będę pisał jakiś swoich recenzji, ale dla mnie film był spoko :), podobało mi się, chcę więcej (nie próbuję na siłę szukać niespójności etc...),

Co do samych uwag, najbardziej zaciekawiony jestem tematem Snoke, na 100% ten temat nie zakończy się tak szybko, wydaje mi się, że jeszcze będzie o tej postaci głośno ("zabicie jego" skierowało Kylo na ciemną stronę mocy, czy tego właśnie nie planował Snoke? ;)).

A jakie są Wasze opinie o filmie?

• Przez Himiodzio
      Czas wrócić na forum z konkursami!
      Otwarcie nowego sezonu konkursowego na forum będziemy rozpoczynać z  dwoma nagrodami - będzie dwóch zwycięzców, każdy z nich otrzyma książkę "Cały ten Rock" (z autografem) autorstwa Remigiusza "RockAlone2k" Maciaszka.

Konkurs na forum będzie dla każdego, zadanie staraliśmy się dobrać tak, aby każdy mógł wziąć udział!
      Wróciliśmy wreszcie z FORUM 2.0 i liczymy, że będziemy mogli tworzyć dla Was mnóstwo przeróżnych konkursów.
      Czas więc zaczynać!

Zadaniem konkursowym będzie zrobienie zdjęcie miejsca/stanowiska przy którym najchętniej byś przeczytał/a książkę Rocka. W poście ze zdjęciem wymagany jest dołączony opis dlaczego wybrałeś to miejsce (opis powinien być krótki, maksymalnie 2-3 zdania!). Na zdjęciu obowiązkowo musi widnieć kartka na której będzie znajdował się nick jaki używasz na forum oraz napis  "Forum Ja,Rock! IzakTV".

Zdjęcia wstawiamy poprzez hosting imgur.com, zdjęcie wstawione tam kopiujemy (link powinien wyglądać następująco: "https://i.imgur.com/adres" - uzyskujemy go za pomocą kliknięcia na nasze zdjęcie ppm i wybraniem opcji "pokaż obraz")  i wklejamy do posta (link powinien od razu zamienić się w zdjęcie).

Czekamy na Wasza pracę!
      Liczę, że tematyka jest na tyle łatwa, że zgłoszeń trochę będzie :).
      Czas na wysyłanie prac do 17:30  9 grudnia 2017r.

Zasady konkursu:
      Przyjmowane są tylko zdjęcia oryginalnej i wykonanej przez Ciebie pracy (wszelakie formy plagiatu będą karane banem i dyskwalifikacją). Tylko pierwsze "zgłoszenie" będzie podlegać ocenie. Na zdjęciu musi znajdować się kartka z Twoim nickiem używanym na forum i napisem "Forum Ja,Rock! IzakTV" Zdjęcie wstawiamy na hosting imgur.com W poście musi się znaleźć - zdjęcie, opis "dlaczego to" (jak najkrócej - 1-3 zdania!). Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest posiadanie konta na forum (konto nie może być zbanowane). Temat jest moderowany - gdy post z pracą zostanie dodany, administrator w przeciągu 24h powinien post zatwierdzić - od tego momentu będzie on widoczny w temacie (zabronione jest edytowanie posta - sprawdź to co wysyłasz!). Przyjmowanie "zgłoszenia" trwa do 9 grudnia bieżącego roku do godziny 17:30, rozstrzygnięcie konkursu powinno nastąpić w godzinach nocnych tego samego dnia (jeśli wystąpią problemy, administracja zastrzega sobie prawo do przełożenia terminu wyników). Spośród wszystkich "zgłoszeń" zostaną wyłonione dwie osoby. Bierzemy pod uwagę zgodność z tematem, pomysłowość i spełnienie wszystkich wymagań. Modyfikacja zdjęć jest dozwolona tylko w postaci naniesienia motywów poprawiających kolorystykę bądź efekt zdjęcia (mroczny, kolorowy, stłumiony, czarno-biały, szary i inne). Edytowanie struktur bądź elementów zdjęcia jest zabronione (wygładzenie, zmienienie wielkości, dodanie warstw, filtry rozmywające i inne sposoby obróbki zdjęć). Jedna osoba może zgłosić maksymalnie jedną pracę. Wszelkie próby zakładania kilku kont i składania więcej prac na jedną osobę jest zabronione i będzie karane banem na forum, oraz dyskwalifikacją.  Wszelkie próby złamania zasad będą karane dyskwalifikacją z konkursu.  Administracja i moderacja (moderator działu, moderator techniczny, moderator) forum nie biorą udziału w konkursie. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w tym temacie. Masz jakiekolwiek pytanie, problem, wątpliwości? Pisz --->Klik<---  

• Przez Tikos96
      Witam. Mam problem z pierwszym logowanie w grze Star Wars: The Old Republic, w którą ostatnio postanowiłem zacząć grać. Ściągnąłem i zainstalowałem grę i gdy chcę się zalogować piszę: " The login service is currently unavailable. Please visit our forums for the latest updates on the status of this service." Proszę o pomoc, gdyż nie mam pojęcia jak to naprawić.
    • Przez KamilBednarek21
      Panie i Panowie,

Przedstawiam Wam moją debiutnacką książkę pod tytułem "Przywrócony: Świt Zmierzchu". Jest to pierwsza część trylogii "Przywrócony". Jest dostępna w formie e-booka na stronie Wydawnictwa Goneta.net: http://www.goneta.net/sklep2/index.php/pl/start/przywrocony-swit-zmierzchu-detail. Kosztuje 14,90zł.

Opowiadanie to jest dosadne i brutalne, nie brakuje tam przemocy i przekleństw. Historia opowiada o losach Johna Morgana, mieszkańca Filadelfii, który przesiąkł prostytutkami, złodziejami i wszelkim dziadostwem plątającym się po ulicach miasta. Nie stronił on od alkoholu, bójek, a nawet poważniejszych przestępstw. Pewnego dnia podjął się zlecenia, które sprowadziło na miasto poważne kłopoty, a jego samego zmieniło. Przy pomocy sił nadprzyrodzonych stał się Przywróconym.

Więcej fabuły nie chcę Wam zdradzać. Jeśli macie jakieś pytania to z przyjemnością na nie odpowiem. Zapraszam do kupna i przeczytania książki oraz oczywiście podzielenia się Waszą opinią. Jest ona dla mnie niezwykle ważna, bo wiadomo, że na początku zawsze znajdzie się coś do poprawienia.

Zapraszam też na mojego bloga: http://kamilbednarekbeletrystyka.blogspot.com/ oraz na facebookowy fanpage książki: https://www.facebook.com/Przywrocony znajdziecie tam więcej informacji i ewentualny kontakt będzie łatwiejszy.

Dziękuję bardzo za poświęcony czas.

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i przepraszam za reklamę.

Kamil Bednarek

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik